Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 31

Θέμα: Πρόγραμμα σε 318is M42B18 ???

  1. #21
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iliasb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη έλειπα εκτός Αθηνών, θα ήθελα να μάθω τι ακριβώς συμβαίνει, με το πακετάκι που ανέφερα, καθ' οτι δεν ξέρω! (μου φάνηκε πολύ καλό), εάν θέλεις μπορείς να μου εξηγήσεις και με pm, δεν έχω πρόβλημα!
    μωρέ πανέμορφο είναι ......αλλαααα.... πολλά λεφτά για το τίποτα .το κόστος αγοράς και τοποθέτησης είναι απογορευτικο .άσε που με τα ίδια χρήματα κάνεις swap σε κάτι πολύ δυνατότερο άποψή μου βέβαια
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  2. #22
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μα...απόψεις ανταλλάσσουμε! για πες? κάτι καλύτερο (εκτός τούρμπο), τι μπορεί να πάρει η M42B18?

  3. #23
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iliasb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα...απόψεις ανταλλάσσουμε! για πες? κάτι καλύτερο (εκτός τούρμπο), τι μπορεί να πάρει η M42B18?
    oxi to m42 , μιλαω για swap με μ50 β25 ,μ50 β28 , και εχει οθεοσ
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  4. #24
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η Μ50Β25 εκτός εγκέφαλου και πλεξούδας, θέλει ασφαλώς σασμάν, διαφορικό, και εξάτμιση, έτσι δεν είναι? ρωτάω γιατί νομίζω αυτά πρέπει να τα βρεις, πριν το swap, και εάν είναι δυνατόν απο ένα μαγαζί!

  5. #25
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    957
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Σασμάν και διαφορικό μπορείς να μην βάλεις, αν έχεις 325.
    E30 318i

  6. The Following User Says Thank You to PetrosD For This Useful Post:

    BILL007 (06-08-19)

  7. #26
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν έχω 325, οπότε χρειάζομαι και αυτά, ανεβάζοντας την τιμή, εκτός του ότι πως θα, και εάν βρεθούν στην αγορά σωστά κομμάτια!
    ξαναγυρνάω λοιπόν στην 318is, που δεν είναι τίποτα σπουδαίο, αλλά πιστεύω θα κινεί αξιοπρεπώς την E36 μου, και πολύ προσιτά, καθότι θέλω μόνον κινητήρα και εγκέφαλο!

  8. The Following User Says Thank You to iliasb For This Useful Post:

    PetrosD (07-08-19)

  9. #27
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iliasb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω 325, οπότε χρειάζομαι και αυτά, ανεβάζοντας την τιμή, εκτός του ότι πως θα, και εάν βρεθούν στην αγορά σωστά κομμάτια!
    ξαναγυρνάω λοιπόν στην 318is, που δεν είναι τίποτα σπουδαίο, αλλά πιστεύω θα κινεί αξιοπρεπώς την E36 μου, και πολύ προσιτά, καθότι θέλω μόνον κινητήρα και εγκέφαλο!
    τωρα τι μοτερ φορας ????
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  10. #28
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το απλό 1.6 m43b16 με τα 102 αλογάκια, που δεν με αφήνουν να κάνω προσπέραση σε νταλίκα!
    Είχα αποφασίσει να βάλω ένα 1.8is που (κατά την γνώμη μου), θα κινεί το αυτοκίνητο αξιοπρεπώς, 136hp και την ροπή των 1800 κ.ε, κάτι καλό θα βγαίνει πιστεύω!
    άσε που μπορεί να ανέβει (με λίγα χρήματα) ακόμα 10-20hp.
    Τώρα, μερικοί λένε ότι αυτή ΔΕΝ είναι αναβάθμιση, όμως προτείνουν m50b25, τέτοια δεν αντέχω οικονομικά να κάνω! αυτά θέλουν σασμάν διαφορικά, και η τιμή ανεβαίνει πάρα πολύ!!!

  11. #29
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iliasb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το απλό 1.6 m43b16 με τα 102 αλογάκια, που δεν με αφήνουν να κάνω προσπέραση σε νταλίκα!
    Είχα αποφασίσει να βάλω ένα 1.8is που (κατά την γνώμη μου), θα κινεί το αυτοκίνητο αξιοπρεπώς, 136hp και την ροπή των 1800 κ.ε, κάτι καλό θα βγαίνει πιστεύω!
    άσε που μπορεί να ανέβει (με λίγα χρήματα) ακόμα 10-20hp.
    Τώρα, μερικοί λένε ότι αυτή ΔΕΝ είναι αναβάθμιση, όμως προτείνουν m50b25, τέτοια δεν αντέχω οικονομικά να κάνω! αυτά θέλουν σασμάν διαφορικά, και η τιμή ανεβαίνει πάρα πολύ!!!
    144hp θα έχεις με το μ42 προτείνω μ44 το 1.9is δηλαδή. Άπλα μην ονειρευεσε ότι θα μπορείς να του αυξήσεις ιδιαίτερα την ιπποδύναμη . θα χρειαστείς αρκετά χρήματα για μια τέτοια αναβάθμιση που θα ξεπεράσουν σε συνολικό κόστος την εξ αρχής τοποθέτηση ενός εξακύλινδρου.
    το αναφέρω γιατί έχω κάνει την μετατροπή και έχω ψάξει πολύ και πέταξα και χρήματα με πολύ μικρο αποτελέσματα . +6 ίππους στο δυναμόμετρο και εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα σχεδόν .ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΟ ΛΈΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΘΑΡΡΥΝΘΏ ΆΠΛΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΎΩ ΏΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙς ΤΗΝ ΣΩΣΤΉ ΑΠΌΦΑΣΗ .
    μην φτάσεις στο σημείο και πεις ότι δεν μου τα είπαν εξ αρχής , δεν ήξερα ........
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  12. #30
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ με τον φίλο πιο πάνω.
    Πραγματική βελτίωση βλέπεις μόνο σε κινητήρες turbo.
    Στην ατμόσφαιρα μπορεί το κόστος να υπερκαλύπτει την αγορά ενός 320 μοτέρ π.χ.
    Για μένα ή πας σε φουλ μετατροπή 320 ή 325 ή πουλάς αυτό που έχεις και πας σε μεταχειρο εργοστασιακό 6κιλυνδρο.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP