Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 24

Θέμα: μαυριλα στις ζαντες

  1. #11
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αιθερα ομως που βρισκουμε??
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  2. #12
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Patra west coast
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    401
    Thanked
    230
    Rides
    1

    Post

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο atha Εμφάνιση μηνυμάτων
    emena basika m aresoun lpio poly oi zantes mou ligo maurismenens apo to takaki,deixnei pio maximo to aytokinito kai ligotero tis plateias .
    Φιλε μου η ιστορια των BMW στην Ελλαδα απο τιν Ε30 μεχρι και τιν Ε92 προερχετε απο πλατειες....
    “Λόγω οικονομικού εγκεφαλικού πέρα δώθε δεν θυμάμαι αν έρχονται Αποκριές,Χριστούγεννα,Πάσχ α ή πρωτοχρονιά γι'αυτό δεν ξέρω αν σουβλίσατε δέντρο η αν στολίσατε αρνί!! Πάντως σας εύχομαι το φλουρί να πέσει στο δικό σας αυγό. Καλό Δεκαπενταύγουστο..”

  3. #13
    Εγγραφή
    13-05-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    130
    Thanked
    53
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ευτιχως που εχω μαυροι ζαντα και δεν εχω τετοια θεματα χχααχαχχα
    bmw horse power freaks


  4. #14
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για το προϊόν που έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια όσον αφορά στον καθαρισμό των ζαντών, είναι το wheel brightener της meguiars. Είναι όμως αρκετά δυνατό, Η εταιρεία το προτείνει με αραίωση από 1:1 έως 1:4, αλλά οι περισσότεροι το χρησιμοποιούν από 1:4 έως 1:8 με άριστα αποτελέσματα. Συνεπώς, το προϊόν αυτό το χρησιμοποιούμε όταν οι ζάντες μας είναι πολύ βρώμικες ώστε να καθαρίσουν καλά και μετά χρησιμοποιούμε πολύ πιο ήπια καθαριστικά ή ακόμα και σαμπουάν αυτοκινήτου για να τις διατηρούμε. Μια ζάντα που πλένεται σχετικά συχνά άλλωστε, δεν αποκτά μαυρίλες που δεν βγαίνουν. Ακόμα και οι δικές μου που είναι από τις πλέον δύσκολες ζάντες, μια φορά το μήνα περίπου που καθαρίζονται (ανα 2-3 φορές εξωτερικού πλυσίματος) με ήπιο καθαριστικό, δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

    Απλά δεν πρέπει να αφήνουμε για πολύ καιρό βρώμικες τις ζάντες, γιατί με τις θερμοκρασίες που αναπτύσσονται αλλά και την σκόνη από τα τακάκια που δεν είναι ό,τι καλύτερο, δημιουργούνται πολλές φορές ανεπανόρθωτες ζημιές με αποτέλεσμα η ζάντα να χρειάζεται μετά βάψιμο.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  5. #15
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Patra west coast
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    401
    Thanked
    230
    Rides
    1

    Smile

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukos e36 coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευτιχως που εχω μαυροι ζαντα και δεν εχω τετοια θεματα χχααχαχχα
    xa0ax00xa0ax0ax0
    “Λόγω οικονομικού εγκεφαλικού πέρα δώθε δεν θυμάμαι αν έρχονται Αποκριές,Χριστούγεννα,Πάσχ α ή πρωτοχρονιά γι'αυτό δεν ξέρω αν σουβλίσατε δέντρο η αν στολίσατε αρνί!! Πάντως σας εύχομαι το φλουρί να πέσει στο δικό σας αυγό. Καλό Δεκαπενταύγουστο..”

  6. #16
    Εγγραφή
    07-01-10
    Περιοχή
    malmo ,sweden
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.280
    Thanked
    917
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ///M Arios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου η ιστορια των BMW στην Ελλαδα απο τιν Ε30 μεχρι και τιν Ε92 προερχετε απο πλατειες....

    nai alla kanontas mpantes gyro apo aytes kai oxi poulontas gabriliki!!!!

  7. #17
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το προϊόν που έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια όσον αφορά στον καθαρισμό των ζαντών, είναι το wheel brightener της meguiars. Είναι όμως αρκετά δυνατό, Η εταιρεία το προτείνει με αραίωση από 1:1 έως 1:4, αλλά οι περισσότεροι το χρησιμοποιούν από 1:4 έως 1:8 με άριστα αποτελέσματα. Συνεπώς, το προϊόν αυτό το χρησιμοποιούμε όταν οι ζάντες μας είναι πολύ βρώμικες ώστε να καθαρίσουν καλά και μετά χρησιμοποιούμε πολύ πιο ήπια καθαριστικά ή ακόμα και σαμπουάν αυτοκινήτου για να τις διατηρούμε. Μια ζάντα που πλένεται σχετικά συχνά άλλωστε, δεν αποκτά μαυρίλες που δεν βγαίνουν. Ακόμα και οι δικές μου που είναι από τις πλέον δύσκολες ζάντες, μια φορά το μήνα περίπου που καθαρίζονται (ανα 2-3 φορές εξωτερικού πλυσίματος) με ήπιο καθαριστικό, δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

    Απλά δεν πρέπει να αφήνουμε για πολύ καιρό βρώμικες τις ζάντες, γιατί με τις θερμοκρασίες που αναπτύσσονται αλλά και την σκόνη από τα τακάκια που δεν είναι ό,τι καλύτερο, δημιουργούνται πολλές φορές ανεπανόρθωτες ζημιές με αποτέλεσμα η ζάντα να χρειάζεται μετά βάψιμο.
    μια μεζουρα νερο 4 απορυπαντικο;

  8. #18
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια μεζουρα νερο 4 απορυπαντικο;
    Όχι! Το αντίθετο. Και αν δεν είναι πολύ βρώμικες οι ζάντες και 1/6-8, είναι μια χαρά...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  9. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    kplc16 (03-06-10)

  10. #19
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Η μαυριλα στο εσωτερικο μερος της ζαντας που εχει γινει σαν κρουστα,πως φευγει? Παντως οι χειροτερες ζαντες για πλυσιμο ειναι οι τυπου αραχνης! Τις φοραω στο Ε28 και για να λαμψουν σου βγαινει η πιστη.Πολυ δυσκολες στην καθαριοτητα λογω σχεδιου

  11. #20
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E60_Arkadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μαυριλα στο εσωτερικο μερος της ζαντας που εχει γινει σαν κρουστα,πως φευγει? Παντως οι χειροτερες ζαντες για πλυσιμο ειναι οι τυπου αραχνης! Τις φοραω στο Ε28 και για να λαμψουν σου βγαινει η πιστη.Πολυ δυσκολες στην καθαριοτητα λογω σχεδιου
    Δεν φεύγει αν δε κάνεις ζημιά. Οπότε τις πας για ένα βαψιματάκι.

    Για πλύσιμο σε ζάντα στυλ πυκνής αράχνης, δοκίμασε ένα πινέλο με μακριά τρίχα και βέβαια τακτικό πλύσιμο (πριν προλάβει να ξεραθεί η μαυρίλα πάνω).

  12. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    E60_Arkadia (04-06-10)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP