Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 24 από 24

Θέμα: E92 V0...

  1. #21
    Εγγραφή
    10-09-12
    Μηνύματα
    932
    Thanked
    1703
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μου κάνει εντύπωση που λέει οτι το έσβησε το βράδυ και δεν ξαναπήρε μπροστά ποτέ. Δηλαδή είχαν γίνει όλα μέσα σιγά -σιγά μουσταλευρια και αυτός δεν άκουσε κάτι περίεργο καθ' οδόν για το σπίτι; Δεν μπορεί να λειτουργούσε καλά μέχρι να το σβήσει και να κόλλησαν όλα με τον κινητήρα εκτός λειτουργίας. Μήπως το άφησε στο γκαράζ και το πήρε κρυφά ο γιος του το βράδυ για καμιά "χαλαρή" βολτίτσα;...

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Koyotte For This Useful Post:

    A8hnaios (08-06-18)

  3. #22
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    1. Γιαυτο τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και μεταξωτούς .....
    Διότι 8.000 όταν έχεις πάρει το αμάξι 150.000 είναι πολλά άλλα και βατά.
    2. Οι ¨Περίφημοι" Γ.....οι Γερμανοί είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ... διότι εγώ θα έλεγα στείλτε όλο το μοτέρ να δω γιατί έσκασε την στιγμή που το αμάξι είναι με ευλαβικά συντηρημένο και καντε ενα 50% εκπτωση.
    Ας ΜΗΝ βγάλουν δεν πειράζει ....
    ΑΝ είναι τα καμάρια τους να πέφτουν έτσι και να κοιτούν σαν Κινέζοι, ζήτω τα ι10.

    Τα γράφω με νευρά γιατί και εγώ έχω καεί απο pdk στα 33.000χλμ, άψογα συντηρημένο και καμία πίστα.

  4. The Following User Says Thank You to friendgr For This Useful Post:

    BILL007 (13-06-18)

  5. #23
    Εγγραφή
    08-01-13
    Περιοχή
    Toronto Canada
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    429
    Thanked
    1301
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Το να κολλησει ενα μοτερ καμια φορα ειναι και θεμα τυχης αλλα γενικα πιστεβω οτι εχει να κανει με το σωστο ζεστα του μοτερ και οχι τοσο με την τακτικη αλαγει τον λαδιον.
    Τωρα με τα λεγομενα οτι το εσβησε και δεν ξανα πηρε κατι δεν κολλαει το θεμα ειναι οτι κολλησε στα 60.000χλ ειναι καπος !!!! ειδικα για αμαξι κοντα στα 100,000Ε αλλα εχω ακουσει για Μ3 που σπασανε μοτερ στα 60,000χλ και 70,000χλ εξω απο την εγγυηση και η BMW τα καλυψε με νεα μοτερ και ενα χρονο επεκταση εγγυηση .

  6. #24
    Εγγραφή
    24-06-18
    Περιοχή
    λαρισα
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν εχει τοσο ευκολα θεμα με μεταλλα,πρεπει τακτικα να μετριεται η πιεση λαδιου,το σκιζουμε καλα να λαμπαδιασουν τα λαδια, μπαινει οργανο στη θεση του αισθητηρα και βλεπουμε πιεση στο ρελαντι,ο κατασκευαστης δινει συνηθως μια ανοχη,δηλαδη καινουργιο εχει 5 μπαρ ρελαντι και σου λενε αν πεσει κατω απο τα 4 θελει μεταλλα
    αλλα μεταλλα στα 50.000 χιλ αμαξι δρομου ειναι παρατραβηγμενο,πιθανον ειναι πολυ ****** για να μην φθειρεται ο στροφαλος μιας και μετα εχει αλλες ιστοριες,πρεπει να βγει να ζυγιστει να περασει μπαρα και δεν συμμαζευεται

  7. The Following User Says Thank You to S.F For This Useful Post:

    BILL007 (30-06-18)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP