Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: Πηγή e39 2002 facelift (520 diesel)

  1. #1
    Εγγραφή
    22-03-18
    Μηνύματα
    4
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Cool Πηγή e39 2002 facelift (520 diesel)

    Καλησπερα παιδια. Ειμαι καινουργιος στο forum και τυχαινει μολις εγινα μελος να αντιμετωπισω προβλημα με, ας πουμε, το ραδιο. Συγκεκριμένα θελω να αφαιρεσω την πηγη (η οποια ειναι συρταρωτη, πανω απο την μικρη προσοψη του ραδιο) εχει δεξια και αριστερα 2 συγκεκριμενες αλενοβιδες οι οποιες απο οτι βλεπω στο youtube δεν βγαινουν και απλα ξεβιδωνουν. Προφανως και δοκιμασα με τον ιδιο τροπο και μετα να συρω προς τα εξω την πηγη. Αλλα απο οτι εχω καταλαβει ειναι σαν να φρακαρε η δεξια αλενοβιδα. Δηλαδη οταν ξεβυδωσω την αριστερα, γινεται αντιληπτο οτι αρχιζει και κουνιετε, ενω η δεξια ειτε ειναι βιδωμενη ειτε οχι, ειναι σαν βιδωμενη ΓΕΡΑ. Ουσιαστηκα το προβλημα δεν ειναι του αυτοκινητου αλλα μιας βιδας. Επίσης, ο σχεδιασμος που βλεπω στα αυτοκινητα του youtube στην πηγη, διαφερει λιγο. Μηπως υπαρχει και αλλη βιδα και δεν την βλεπω; Ειναι διαφορετικες οι πηγες του ιδιου μοντελου διαφορετικης ομως χρονολογιας; Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα με διευκολυνε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Πεδεύομαι αρκετες μερες θεωρω για 1 βιδα... Ευχαριστω εκ των προτερων!

    (εδω περα ειναι ενα δειγμα απο βιντεακι του youtube. στο σημειο 1:30 του βιντεο ειναι το προβλημα μου)

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλωσήρθες στην παρέα μας!

    Ωραίο σκαρί το Ε39. Για το ραδιόφωνο για δες και εδώ



    και εδώ μήπως τα βήματα σε βοηθήσουν να καταλάβεις στο σημείο που σκαλώνεις

    https://www.pelicanparts.com/BMW/tec...el_Removal.htm



  3. #3
    Εγγραφή
    22-03-18
    Μηνύματα
    4
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θα ξανά προσπαθήσω να την αφαιρέσω με τον "εύκολο" τρόπο και αν δεν γίνει δουλειά, θα αφαιρέσω τα πλαστικά όπως λέει στις οδηγίες σου φίλε μου. Έβγαλα ένα βιντεάκι αν μπορείς να διακρίνεις το συμβαίνει. Εγώ νομίζω ότι η δεξιά πλευρά απλά δεν ξεσπαθώνει. Κι το κακό είναι ότι δεν ξέρω που βρίσκονται ακριβώς τα Γατζακια για να πιέσω εγώ με κάποιο μαχαίρι ίσως.

  4. #4
    Εγγραφή
    22-03-18
    Μηνύματα
    4
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ξεκουμπώνει*



  5. The Following User Says Thank You to mpanousis For This Useful Post:

    BILL007 (31-03-18)

  6. #5
    Εγγραφή
    22-03-18
    Μηνύματα
    4
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή


Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP