Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 25 από 25

Θέμα: E46 βάση clima για τοποθέτηση οθόνης??

  1. #21
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolaros96 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χεχε ναι αυτή έβαλα έχω τοποθετήσει αλλα δν εδώ τελειώσει ακόμα το πρότζεκτ διότι περιμένω και μια κάμερα οπισθοποριας να μου στείλουν.
    Όταν το τελειώσω θα σας στείλω φωτογραφίες να μου πείτε γνώμη. Μόνο το θεματακι με το a/c να λύσω και τη κάμερα που θα με δυσκολέψει λίγο αλλά το ευχαριστιεμαι αρκετά μπορώ να πω ������

    Μην βιάζεσαι να πάρεις πλαίσιο,
    αφενός κάλεσε στην αντιπροσωπία και ρώτα πόσο έχει πλέον, αφετέρου κατά καιρούς εμφανίζονται στο car

    H camera γιατί να σε δυσκολέψει, που προβληματίζεσαι?



    Και αφού την βάζεις μόνος σου, κ αν καταλαβαίνω καλά έχεις coupe,
    θα πρότεινα να πάρεις μόνος σου μια camera για το χερούλι του πορτ μπαγκάζ (ebay-Ali)
    και να κρατήσεις αυτή που θα σου στείλουν για ΜΠΡΟΣΤΑ στις γρίλιες.
    Και πώς θα γίνει αυτό θα με ρωτήσεις,
    είτε με την χρήση τριπλού διακόπτη τραμπάλα ( Ι-0-ΙΙ) που θα μπεί μέσα στο τασάκι και διόδους είτε με ένα απο αυτά τα έτοιμα κουτάκια

    car Camera-Video.jpg

    Τέλος μια συμβουλή αν θέλεις,
    βγάλε το καλώδιο του gps που πέρασες πίσω απο το trim και πέρασε το κανονικά...
    Αν έχεις pre facelift έχει πίσω ακριβώς απο το καντράν ένα έλασμα και κάθετε μια χαρά η κεραία εκεί, δεν θα έχεις θέμα με το σήμα (εκεί την είχα).
    Αν έχεις facelift, τότε δρομολόγησε το καλώδιο με ατσαλίνα απο την εβαπορέτα και βγές στο πλάι για να ανέβει στο A pillar που ξεβιδώνει με torx

  2. The Following 2 Users Say Thank You to wheelman For This Useful Post:

    BILL007 (28-05-19), nikos valvetronic (09-06-19)

  3. #22
    Εγγραφή
    09-05-18
    Περιοχή
    Λακωνία
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ωραία θα μιλήσω με την αντιπροσωπεία και θα περιμένω μήπως βρω και στο Καρ. 316i sedan του 2004 είναι fecelift το μοντέλο! Είδα ένα βίντεο στο youtube να περνούν καλώδια κάτω από το κάθισμα και στο πίσω μέρος του Πορτ παγκαζ μια μου φαίνεται δυνατή πρόκληση ! Αυτό για τη μπορστινη καμερα μου έδωσες καλή ιδέα θα το κοιτάξω οπωςδηποτε για τη κεραία τώρα αυτό που μου λες με τα εβαπορετα στο πλάι μου ακούγεται λίγο πυρηνική φυσική αν έχεις κανένα βιντεάκι στο γιουτιουμπ θα σου ήμουν ευγνώμων αλλιώς θα τη βρω τη λύση κάπως! Λες να μην κλείνει το τριμ εκεί που είναι το καλώδιο?

  4. #23
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolaros96 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία θα μιλήσω με την αντιπροσωπεία και θα περιμένω μήπως βρω και στο Καρ. 316i sedan του 2004 είναι fecelift το μοντέλο! Είδα ένα βίντεο στο youtube να περνούν καλώδια κάτω από το κάθισμα και στο πίσω μέρος του Πορτ παγκαζ μια μου φαίνεται δυνατή πρόκληση ! Αυτό για τη μπορστινη καμερα μου έδωσες καλή ιδέα θα το κοιτάξω οπωςδηποτε για τη κεραία τώρα αυτό που μου λες με τα εβαπορετα στο πλάι μου ακούγεται λίγο πυρηνική φυσική αν έχεις κανένα βιντεάκι στο γιουτιουμπ θα σου ήμουν ευγνώμων αλλιώς θα τη βρω τη λύση κάπως! Λες να μην κλείνει το τριμ εκεί που είναι το καλώδιο?
    Φοβάμαι μην το τσακίσεις/κόψεις


    Κατάλαβα...
    Δες το παρακάτω βίντεο





    Το καλώδιο της καμερας μπορείς αφού το βγάλεις στο πλάι, να αφαιρέσεις τους εσωτερικούς μαρσπιεδιες και να το περάσεις εκεί.
    Βγάζεις και την πλάτη ή το μπολστερ αν έχεις σπαστο και έφτασες Πορτ μπαγκαζ.


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη wheelman : 27-05-19 στις 18:03

  5. The Following User Says Thank You to wheelman For This Useful Post:

    BILL007 (28-05-19)

  6. #24
    Εγγραφή
    09-05-18
    Περιοχή
    Λακωνία
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ωραια! Θα το κοιτάξω και μόλις μου φέρουν τη κάμερα θα το φτιάξω! Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας ! Άμα χρειαστώ κάτι θα σας ξαναστειλβ να με συμβουκευσετε! Καλά να περνάτε! Θα ανεβάσω και φωτό ολοκληρομενο!

  7. The Following User Says Thank You to tolaros96 For This Useful Post:

    BILL007 (28-05-19)

  8. #25
    Εγγραφή
    09-05-18
    Περιοχή
    Λακωνία
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδια το ολοκληρωσα το προτζεκτ! μονο το τασακι εμεινε να ριξω μια ματια και αυτο ηταν! θα ηθελα να μοιραστω τις φωτογραφιες μαζι σας για το αποτελεσμα! το μονο που παρατηρησα ηταν στη συνδεση της καμερας να ανοιγει με την οπισθεν πως επρεπε να βρω ενα reverse cable απο την οθονη το οποιο βρισκοταν εν τελει στο canbus! το φτιαξαμε και ολα κομπλε!IMG_20190605_231141.jpgIMG_20190605_233103.jpgIMG_20190606_195114.jpgreceived_339440563413561.jpeg

  9. The Following 3 Users Say Thank You to tolaros96 For This Useful Post:

    BILL007 (07-06-19), isou (06-06-19), katsaraios (04-10-19)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP