Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 65

Θέμα: Αναρτηση σε Ε36 318 is

  1. #31
    Εγγραφή
    06-01-18
    Περιοχή
    eresos lesvou / serres
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Νομίζω πως θα βάλω koni γιατί για τα bilstein δεν ακούω και τα καλύτερα τελευταία.. ποια προτείνεις από την παρακάτω σελίδα; https://www.rellasamortiser.gr/el/32...-e46-1998-2005 (έχεις δίκιο για τα ελατήρια, σήμερα μου είπαν πως είναι κάπου 5εκ χαμηλότερα) υγ2 17ρες φοράω
    born to ride..

  2. #32
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos m Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως θα βάλω koni γιατί για τα bilstein δεν ακούω και τα καλύτερα τελευταία.. ποια προτείνεις από την παρακάτω σελίδα; https://www.rellasamortiser.gr/el/32...-e46-1998-2005 (έχεις δίκιο για τα ελατήρια, σήμερα μου είπαν πως είναι κάπου 5εκ χαμηλότερα) υγ2 17ρες φοράω
    θα κανεις μεγα λαθος. αν εχεις hr ελατηρια ειναι ταμαμ γιαα το bilstein.δοκιμασμενο σετ απ και πολυφορεμενο. για τα δεδομενα του ελληνα σημερα βεβαια λιγο αλμυρο αλλα οτι πληρωσεις θα παρεις.παγκοσμια αληθεια αυτο.
    το κονι καλο αλλα bilstein δεν ειναι.
    τα b8 και θα τα ξεχασεις επανω και θα σου στησει ωραια το αμαξι.φυσικα θα πρεπει να ανεχθεις αυξημενη σκληροτητα. ααν θες και τα δυο τοτε θα πληρωσεις παρα πολλα
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  3. The Following 3 Users Say Thank You to LEONIDASKAL For This Useful Post:

    bakalos (30-03-18), manos m (27-03-18)

  4. #33
    Εγγραφή
    04-05-17
    Μηνύματα
    39
    Thanked
    23
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλησπέρα συνάδελφοι, βρισκομαι κι εγω σε έρευνα για αλλαγή αμορτισερ και θα ήθελα τη γνώμη σας.ταυτόχρονα θα σας καταθέσω και την εμπειρία μου για να αποφύγουν και άλλοι τα ίδια προβλήματα.

    Πριν 10 χρόνια έβαλα τον κλασικό συνδυασμό που βράζουν όλοι HR -Bilstein με λεπτό καλάμι. Αυτος ο συνδυασμος Ήταν τέλειος για ταξίδια στην εθνική ιδιαίτερα με υψηλές ταχύτητες αλλά ήταν απαράδεκτο για μέσα στην πόλη.
    καποισ στιγμή έφτασε η ωρα να τα αλλαξω.

    Πηγα σε ενα """εξειδικευμενο" συνεργείο bmw στα δυτικά προάστια πάνω στην Εθνικη ο οποιος μου κατεστρεψε το αυτοκινητο . Λυπάμαι που δεν μπορώ να αναφέρω το συνεργείο για να γλυτώσω τους αλλους.

    μου ειπε θα μου βαλει γνησια μεταχειρισμένα ελατηρια mpack και γνήσια αμορτισέρ επισης mpack
    παίρνοντας το αυτοκίνητο τον ρώτησα ργό έβαλε και μου είπε ότι έβαλε ταsachs τα mpack. Τααμορτισερ ομως ειναι αυτα που πουλιουνται στο εμποριο περιπου στα 200 €. Τα αμορτισέρ είναι τραγικά, έκδοσης δου ότι δε συνδυαστηκαν με τα ελατηρια μπροστα ειναι πολύ μαλακά και τα πίσω υπερβολικα σκληρα( τα εβαλσ και σε ένα corsa και τα πέταξα). Το αυτοκίνητο πηδαγε σαν κατσξκι πισω και μπροστα επλεε. Συντομα στα κτεο τα βρηκαν αχρηστα. Προσοχη ΜΑΚΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!

    Σχετικα με τα ελατήρια. Ο ανωτερω @#$%$% μου εβαλε αριστερο μπροστα ελατηριο mpack 4κυλινδρου, δεξιά μπροστά απο καννονικο εξακυλινδρο και πίσω ελατήρια από καμπριο.

    καταλαβαίνετε την καταστροφη.
    Εννοειται οτι με το -#$@#$^ δεν εβγαλα ακρη .

    Αγορασα κανονικα mpack ελατηρια από ενα φιλο και πισω εβαλα τα παλια bilstein και τώρα η κατάσταση είναι ποιο αποδέκτη αλλά παω για αλλαγη.

    Περιμενω τν αποψή σας
    - bilstein μαυρα mpack 280€ ειδικη παραγγελια
    -koni str t 330 €
    - jom blueline 219€ coilover

    εχετε κατι αλλο να προτεινετε σε αυτο το κοστος να συνδυαζεται με τα ελατηρια mpack η σαν coilover

    ζητω συγγνωμη για τα λαθη και τους τονους αλλα ειναι η πρωτη φορα που γράφω thread με κινητο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bill318is : 19-12-18 στις 23:57

  5. The Following 3 Users Say Thank You to bill318is For This Useful Post:

    alexm (20-12-18), BILL007 (20-12-18), S8N (20-12-18)

  6. #34
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18802
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ήμουν σε παρόμοιο δίλημμα όταν έφτυσε λάδια το μπροστινό αριστερό αμορτισέρ. Φορούσα Bilstein Sprint Β8 twin tube με HR ελατηρια και σκέφτηκα να βάλω κάποια φθηνή coilover. Μου βγήκαν τα μάτια να διαβάζω για JOM, AP, Maxtrac, D2 κλπ. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι ούτε κράτημα θα εχω, ούτε κμ θα βγάλει. Ο πειρασμός είναι μεγάλος αλλά σκέψου το προσεκτικά και μη βιαστεις. Ψάξε στο διαδίκτυο για κριτικές και ξεχώρισε τους άσχετους από τους σχετικούς στα διάφορα σχόλια.

    Εγώ έβαλα ξανά Β8 αλλά τα πιο σκληροπυρηνικά ανεστραμμένα monotube.

    Στη θέση σου θα επέλεγα τα κίτρινα bilstein B6 sport. Με Μ Pack ελατήρια ταιριάζουν μια χαρά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S8N : 20-12-18 στις 00:19

  7. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    BILL007 (20-12-18)

  8. #35
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μακριά από bilstein μαύρα. Νομίζω δεν υπάρχει πιο άχρηστο αμορτισέρ.
    quattro ist fur sissies

  9. The Following 2 Users Say Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    BILL007 (20-12-18), HLIAS - E36 (24-12-18)

  10. #36
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γιατι το λες αυτο? Και με τι γνωμονα? το κρατημα η την ανεση ?

  11. #37
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αχρηστα τα μαυρα bilstein οπως και τα sachs,μακρυα ειναι αστεια απο ανεση και διαρκεια.Τα φτυνουνε πολυ γρηγορα.Βαλε koni καλυτερα η ακομα καλυτερα εργοστασιακα BMW που ειναι η καλυτερη επιλογη αλλα ακριβη.
    insane in the ///Midbrain

  12. #38
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    bill318is

    Φίλε μου έγραψες:

    "παίρνοντας το αυτοκίνητο τον ρώτησα ργό έβαλε και μου είπε ότι έβαλε ταsachs τα mpack. Τααμορτισερ ομως ειναι αυτα που πουλιουνται στο εμποριο περιπου στα 200 €. Τα αμορτισέρ είναι τραγικά,..."

    Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω στο μέλλον τα συγκεκριμένα Sachs M-Pack εμπορίου, προς αντικατάσταση των υπαρχόντων εργοστασιακων M-Pack, αλήθεια είναι τόσο τραγικά; Ή μήπως το πρόβλημα ήταν η συνεργασία τους με τα προβληματικά ελατήρια;

    Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  13. The Following User Says Thank You to topmar For This Useful Post:

    BILL007 (20-12-18)

  14. #39
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καταρχάς οποίος θέλει ανάρτηση m pack πρέπει να προσέξει να βρει την αντίστοιχη σε εμπορίου με βάση τον κωδικό της m.

  15. The Following 3 Users Say Thank You to BILLYS For This Useful Post:

    BILL007 (20-12-18), S8N (20-12-18), topmar (20-12-18)

  16. #40
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILLYS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς οποίος θέλει ανάρτηση m pack πρέπει να προσέξει να βρει την αντίστοιχη σε εμπορίου με βάση τον κωδικό της m.
    Για το δικό μου συγκεκριμένα, αυτοί είναι οι κωδικοί:

    BMW E90 320d M-Fahrwerk

    Vorne: 31316786007 + 31316786008 
    Hinten: 33526771729

    Sachs Sport
    Vorne: 311405 + 311406
    Hinten: 311410

    Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  17. The Following User Says Thank You to topmar For This Useful Post:

    BILL007 (20-12-18)

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP