Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14

Θέμα: Εμπειρία αντιμετώπισης από προβληματικά good year

  1. #11
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πάντως θέλει προσοχή.
    Λόγω της κρίσης πολλοί πλέον λαστιχαδες εισάγουν απ' ευθείας λάστιχα σε 2-3 διαστάσεις αμφιβολου ποιότητος.
    Το θέμα είναι πως θα καταλάβεις περί τίνος πρόκειται.

  2. The Following User Says Thank You to BILLYS For This Useful Post:

    BILL007 (01-03-18)

  3. #12
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    να σημειωσω οτι μερικες φορες παραγγελνουν ελαστικα οι εμποροι και η επιλογη γινεται απο την αποθηκη της εταιρειας συμφωνα με την σειρα που εχουν τοποθετηθει στην αποθηκη.παει ο υπαλληλος και παιρνει το ενα μετα το αλλο,δεν βλεπει ημερομηνια κ.λ.π.αυτο ισχυει για πιρελι και good year.παιρνει τα πρωτα στην σειρα.μπορει δλδ να ειναι καποια σκαρτα στην σειρα και να μην το ξερουν.λεω εγω...

    πριν παω στην αντιπροσωπεια εκανα μια γυρα ξανα μετα απο χρονια να δω τι παιζεται..εμεινα απαγοητευμενος απο αυτα που ακουγα για τις εγγυησεις.το τελειο ηταν απο ενα διασημο μαγαζι στην ανατολικη θεσσαλονικη πολυ παλιο και μεγαλο λαστιχα με μεγαλη καταναλωση που εισαγει μονος του ελαστικα απεξω.οταν ρωτησα για εγγυηση μου ειπε οτι δεν υπαρχει γιατι τα εισαγει μονος του και οτι και αν προκυψει το στελνουν εξω στον κατασκευαστη και περιμενουν απαντηση.γνωστος μου με φρεσκα κοντι μετα απο 3 χρονια ακομα να παρει απαντηση.επισης ειπε οτι πλεον τα λαστιχα ειναι φθηνα..και του απαντησα οτι και οι αμοιβες μας πιο μικρες!.ελεος με το θρασος τους!

    ετσι πρωτη φορα πηγα αντιπροσωπεια για λαστιχα...εμεινα εκπληκτος γιατι με καλει την ημερα που ειχαμε κλεισει ραντεβου για να μου πει οτι αναβαλεται γιατι του εφεραν ελαστικα 5 μηνων πριν ! ,και τα εστειλε πισω να του φερουν φρεσκα! επισης παρολο που ειχα ρωτησει την good year και μου ειπε οτι αν βαλω εκει δεν θα εχω εγγυηση,εμενα μου αρεσε γιατι ξερω οτι η αντιπροσωπεια φοβαται να βαλει κατι σκαρτο στα ελαστικα και γινει κατι θα λογοδοτησει στην μαμα.αυτο για μενα ηταν η μεγαλυτερη εγγυηση και φυσικα οτι μεσα σε ενα χρονο θα αναλαμβαναν εστω ενα μεγαλο κοστος για την αντικατασταση σε περιπτωση που εφταιγα εγω.αυτο σκεφτηκα ...
    τωρα πλεον υπαρχει και επισημα πολιτικη ...


    https://www.bmw-velmar.gr/TyresInsurance.html

  4. #13
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τα λαστιχα ειναι απο τον μιλανο που ειναι επισημος εμπορος πωλησης good year
    σημερα πηγα στα κεντρικα της good year στο μαρουσι και μετα απο πολυ μπινελικι μου ειπαν να παω στο μοσχατο σε ενα δικο τους μαγαζι(autopolis λεγεται) να ''μετρησουν'' τα λαστιχα σε δικο τους ''ηδικο''μηχανημα
    πιαστο αυγο και κουρευτο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maris7 : 01-03-18 στις 21:08

  5. #14
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πάντως η δική μου περίπτωση είχε να κάνει με προβληματική - άστοχη ένωση πέλματος με πλαϊνό.
    Απάντηση τεχνικού Goodyear.

  6. The Following User Says Thank You to BILLYS For This Useful Post:

    BILL007 (01-03-18)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP