Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 20

Θέμα: Επισκευή κεντρικού άξονα E60

  1. #11
    Εγγραφή
    19-09-13
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μάγκες οι τύποι σε αυτό το συνεργείο είναι για κλοτσιές..

    Θα ανεβάσω ποιο μετά τα χαρτιά που μου δώσανε, δυστυχώς εκτός από τον κεντρικό άξονα μου αλλάξανε πράγματα στο αμάξι που δεν χρειαζόντουσαν αλλαγή...

  2. #12
    Εγγραφή
    12-01-18
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    76
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    τελικα που πηγες;δεν πηρες απο 2-3 συνεργεια γνωμες;ετσι ντουγρου;δεν σε ρωτησαν πρωτα;

  3. #13
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πώς γίνετε αυτό???
    Πως λειτούργησαν χωρίς να σε ενημερώσουν και χωρίς να πάρουν την έγκρισή σου???

  4. #14
    Εγγραφή
    19-09-13
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν θα σας γράψω όπως έγιναν από την αρχή όλα τα τραγελαφικά.

    Πήγα το αμάξι στην BMW Σφακιανάκης αυτή κοντά στον ΟΤΕ και τους είπα οτι έχω 2 προβλήματα, 1 νιώθω πολλές δονήσεις, ακούω τον άξονα να κοπανάει και 2 χάνει νερό το δοχείο του νερού των γυαλοκαθαριστήρων.
    Με παίρνουν την επόμενη μέρα τηλ και μου λένε οτι είναι οι βάσεις του κινητήρα και το δοχείο οκ λέω φτιάχτα.


    Πάω την επόμενη μέρα το περνω μια βόλτα να δω τι φτιάξανε, ο άξονας κοπάναγε, πάμε μια βόλτα με τον υπεύθυνο να του δείξω τον θόρυβο τον ακούει και το κρατάνε να το δούνε. αφου με διαβεβαίωσε οτι οι βάσεις ήτανε "κώλος" έτσι ακριβώς είπε.

    Με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει οτι ο άξονας θέλει αλλαγή 1300 ευρώ με την έκπτωση 1000 μου δώσανε και χαρτί.



    Πάω παίρνω το αμάξι πληρώνω 500 ευρώ για τις βάσεις κλπ και φεύγω.

    Την επόμενη μέρα πάω στο αμάξι ανάβει η λάμπα για το δοχείο, βάζω νερό κοιτάω κάτω έσταζε...

    Πάω στην BMW το βλέπουνε και μου λένε οτι το δοχείο που βάλανε είναι ελαττωματικό και θέλει αλλαγή.



    Πάω προχθές για να μου αλλάξουν το ελαττωματικό δοχείο και του λέω να μου πει και ακριβώς τι βλάβη έχει ο άξονας γιατι δεν μου είχανε εξηγήσει αφού εν το μεταξύ εγώ είχα ψάξει στο νετ και ειχα βρει τα βιντεάκια με την μεσαία τριβή κλπ..

    Με παίρνει τηλ λοιπόν την επόμενη μέρα και μου λέει οτι η διαρροή είναι από τα μοτεράκια που έχει το δοχείο και θέλουν αλλαγή και η μεσαία τριβή και κοστίζουν όλα 300 ευρώ.

    Εκεί κρανιώνομαι και του τα χώνω γιατι πλέων είναι ξεκάθαρο οτι με κοροϊδέψανε, αλλάξανε τις βάσεις και το δοχείο χωρίς να χρειάζεται και θέλανε να αλλάξουν και τον άξονα χωρίς λόγο. Δεν θα σας κουράσω με τις δικαιολογίες που άκουσα ....


    Κλείνω και παίρνω τηλ τον διευθυντή του μαγαζιού ο οποίος είχε ενημερωθεί και μου ζήτησε συγνώμη , μου είπε οτι θα βάλουνε πίσω τις παλιές βάσεις να τις ελέγξουν και θα αλλάξουν και την μεσαία τριβή.

    Σήμερα πήρα το αμάξι με τις παλιές βάσεις, αλλάξανε την μεσαία τριβή και τα μοτεράκια και μου επέστρεψαν τα χρήματα για τις εργασίες και τα ανταλλακτικά που είχανε λανθασμένα χρεώσει.


    Το θετικό είναι οτι ο διευθυντής είναι κύριος και παραδέχτηκε το λάθος που κάνανε!



    Τέλος καλό όλα καλά, εγώ εκεί δεν ξαναπεράσω ούτε απ'έξω...θα πάρω και τα κεντρικά να τους κάνω παράπονα.




    Έχουμε και λέμε ο λαδέμπορας στο Μπραχάμι Χ, Σφακιανάκης ΟΤΕ Χ να δούμε ποιος θα είναι ο επόμενος που θα με κοροϊδέψει...



    Συμπέρασμα μην έχετε εμπιστοσύνη ακόμα και στην επίσημη αντιπροσωπία ...


    Έχω και όλες τις αποδείξεις με την χρέωση, την ακύρωση και το πιστωτικό και το χαρτί που λέει "χρίζει αλλαγή άξονα" δεν νομίζω ότι έχει νόημα να τα ανεβάσω εδώ αν μου το ζητήσετε τα το κάνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KiNG : 02-03-18 στις 19:10

  5. #15
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ωραίος όμως ο διευθυντής, σου επιστρέψανε τα χρήματα.
    E30 318i

  6. #16
    Εγγραφή
    12-01-18
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    76
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πας καλα;ποια αντιπροσωπεια εμπιστοσυνη;εδω ουτε τον κ@λ@ μας δεν εμπιστευομαστε.τουλαχιστο μπορεσες και ξεμπερδεψες απο τα λαθη -κουτοπονηρια τους και σου τα επιστρεψανε πισω.τουλαχιστον λυθηκε το προβλημα;

  7. #17
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συγνώμη αν κατάλαβα καλά...
    2 βάσεις κινητήρα 500 ευρώ??

  8. #18
    Εγγραφή
    19-09-13
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βάσεις, δοχείο, επισκευή ενός καλωδίου + εργατικά, ούτε Ferrari να είχα...

  9. #19
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ νομίζω ότι ούτε τα μοτεράκια χάνανε νερά! Αν πάρεις στα χέρια σου ένα θα καταλάβεις
    ότι είναι λίγο απίθανο.Αυτά σφηνώνουν σε κάτι λαστιχένια δαχτυλίδια, πιστεύω από εκεί έχανε!
    Επίσης μοτεράκι πιτσιλίθρων περίπου στο 20άρικο έχει έξω, στην bmw δεν ξέρω...

  10. #20
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos valvetronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ νομίζω ότι ούτε τα μοτεράκια χάνανε νερά! Αν πάρεις στα χέρια σου ένα θα καταλάβεις
    ότι είναι λίγο απίθανο.Αυτά σφηνώνουν σε κάτι λαστιχένια δαχτυλίδια, πιστεύω από εκεί έχανε!
    Επίσης μοτεράκι πιτσιλίθρων περίπου στο 20άρικο έχει έξω, στην bmw δεν ξέρω...
    Και όμως χάνει από το μοτερ Νίκο, το έπαθα εγώ στο δικό μου.

    Τα ιμιτασιον ξεκινάνε,
    Τα φτηνα από 10€ , ενώ τα ποιο ακριβά πχ Hella γύρω στα 50€

    Send from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to wheelman For This Useful Post:

    BILL007 (15-03-18)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP