Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 24

Θέμα: ENGINE CARBON CLEAN - DECARBONIZATION

  1. #11
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimimav Εμφάνιση μηνυμάτων
    55€ + ΦΠΑ αν θες βεβαίως απόδειξη η τιμή είναι μέχρι τα 2000 κυβικά. Μετα είναι λίγο παραπανω
    Kαλα ειμαστε μεχρι τα 2000cc !
    Στα τοσα χρονια λειτουργιας δεν χανουμε τιποτα να το ξεκαπνισουμε !
    Σε ευχαριστω !
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  2. #12
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Τον είχα δει και εγώ στο fb αυτον στο Μπραχαμι και ψηνόμουν.
    Μετά σκέφτηκα πόσο φρίκη θα φάει ο καταλύτης με όλο αυτό το πράμα που θα περάσει από εκεί και έκατσα στα αυγά μου...

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to wheelman For This Useful Post:

    doctore (21-06-17)

  4. #13
    Εγγραφή
    28-10-12
    Περιοχή
    Θεσσαλία
    Μηνύματα
    823
    Thanked
    1516
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο wheelman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον είχα δει και εγώ στο fb αυτον στο Μπραχαμι και ψηνόμουν.
    Μετά σκέφτηκα πόσο φρίκη θα φάει ο καταλύτης με όλο αυτό το πράμα που θα περάσει από εκεί και έκατσα στα αυγά μου...

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Το παίρνω απο το site:
    ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ

    Η συσκευή Engine Carbon Cleaning Machine παράγει Υδρογόνο με την μέθοδο της ηλεκτρόλυσης.

    H2O -> O+ + H+h2o

    Το παραγόμενο αέριο διοχετεύεται στον κινητήρα του οχήματος ενώ αυτός δουλεύει στο ρελαντί αναρροφόντας το, όπου λόγω των υπάρχουσων θερμοκρασιών δημιουργείται υπέρθερμος ατμός και ιόντα υδρογόνου και οξυγόνου.

    Η2 (>2300οC) -> 2Η*

    Ο ατμός υγραίνει και μαλακώνει όλες τις συσσωρευμένες ανθρακούχες επικαθίσεις.

    Παράλληλα μειώνει την παραγόμενη θερμοκρασία εντός του θαλάμου καύσης, προστατεύοντας τα ζωτικά μέρη του κινητήρα.

    Τα ιόντα Υδρογόνου διεισδύουν στα μόρια του άνθρακα και ενώνονται μαζί του δημιουργώντας ενώσεις Υδρογονανθράκων.

    20170408 141727C + H+ -> CxHy

    Στη συνέχεια και με την συμμετοχή του οξυγόνου οι παραγόμενοι υδρογονάνθρακες καίγονται και τα παράγωγα της καύσης αυτής είναι νερό, υδρατμοί και διοξείδιο του άνθρακα.

    CxHy + O2 -> CO2 + H2O

    Με αυτόν τον τρόπο επιτυγχάνεται ο πλήρης καθαρισμός των ιζημάτων άνθρακα (κάπνας) σε όλο το σύστημα καύσης και απαγωγής καυσαερίων.

    Όλη η διαδικασία ελέγχεται ηλεκτρονικά από το λογισμικό της συσκευής, με ειδικούς αισθητήρες που συνδέονται στο όχημα.

    αρα το συστημα παράγει ατμό και νερό το οποίο είναι ακίνδυνο, δεν αποκολουνται κομμάτια
    και βουλωνει ο καταλύτης.ίσα ίσα που με αυτήν την μέθοδο καθαρίζουν τα μπεκ ο καταλύτης και γενικά όλο το συστημα
    καύσης μέχρι το τέλος

  5. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μ@λ@κίες. τα μπεκ πως καθαρίζουν? τα μπεκ ψεκάζουν, δεν ρουφάνε υλικό όπως ο κινητήρας. ουσιαστικά αντί για εξωτερικό αέρα, το αμάξι ρουφάει το υλικό που του δίνει το μηχάνημα. αντί για air/fuel δλδ δουλεύει με υλικό μηχανήματος/fuel. οπότε το καθαρίζουν τα μπεκ, είναι μούφα. τα μπεκ καθαρίζουν μονάχα σε μηχάνημα καθαρισμού για μπεκ, όπου ειδικό υγρό περνάει με πίεση όπως η βενζίνη απο μέσα προς τα έξω.

    επίσης, μιλάμε για καθαρισμό στο σημείο καύσης του κινητήρα και σε όλα τα κινητά μέρη που βρίσκονται στο πάνω μέρος.

    γενικά ο φίλος μου μου είπε πως υπάρχουν αρκετοί που αντί για το υγρό που πρέπει, δουλεύουν με υδροχλώριο και πως είναι πολύ κακό. τι και πως, δεν ξέρω.

    γενικά πάντως παρόλες τις πίπες που μπορεί να λέει ο καθένας, είναι κάτι του οποίου το κόστος είναι πολύ μικρό σε σχέση με αυτό που προσφέρει. εγώ μέσα στο σκ θα κάνω και το Χ5 τελικά.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  6. #15
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ο μονος τροπος να επαληθευσεις πιστευω την αποτελεσματικοτητα του ειναι να ανοιξεις ενα κουρασμενο μοτερ να το δεις πως ειναι να το ξανακλεισεις να το πας για ξεκαπνισμα και επειτα να το ανοιξεις να δεις την διαφορα που υποτιθεται θα υπαρχει και θα ειναι εμαφνης συμφωνα με τα λεγομενα και το φωτογραφικο υλικο των ιστοσελιδων!
    Αλλα ποιος το κανει αυτο ;;;
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  7. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εχει αρκετο ενδιαφέρον σαν θεμα το “Decarbonization". Αμα ψαξετε υπαρχει πολύ υλικό .Εγω ξεχωρισα ενδεικτικά τα ακόλουθα βίντεο







    Δεν δειχνει κακο γενικα, αν και πιστευω πως ολα αυτα δεν πρεπει να περάσουν απο τον καταλυτη. Συμμεριζομαι απολυτα τον wheelman
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 21-06-17 στις 18:38



  8. #17
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Κι εγώ απορώ αν είναι κατάλληλο να περάσουν όλα αυτά μέσα από τον καταλύτη.

    Επίσης, δεν χρειάζεται άνοιγμα το μοτέρ. Μόνο βγάλσιμο το μπουζί και μια κάμερα-ενδοσκόπιο αρκεί.
    E30 318i

  9. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το Σαββάτο που μας πέρασε, ο φίλος έκανε 4 αμάξια εδώ σε έναν γείτονα του εργοστασίου. 2 επαγγελματικά μικρά, ένα ml320 και ένα carrera s 997 tiptronic. εκτός του carrera, όλα τα υπόλοιπα είχαν θεαματική διαφορά. για το carrera τον είπε και ο φίλος να μην το κάνουν γιατί το αμάξι εκτός των λίγων χιλιομέτρων που είχε 75κ, δεν έχει πάρει στο ντεπόζιτο του ποτέ άλλη βενζίνη εκτός 100αρας. του είπε να περάσει τα 120-130κ και μετά να το κάνουν αλλά ο άλλος επέμενε να πετάξει λεφτά.

    η θεαματική διαφορά κατά τα λεγόμενα του υπαλλήλου το ιδιοκτήτη, ήταν στο ένα το επαγγελματικό που είχε πάνω απο 500κ και δεν έχει γίνει ποτέ επισκευή. δεν ήμουν μπροστά στον καθαρισμό, αλλά αργότερα που πέρασα, μου περιέγραψαν κάτι όπως το γκολφ απο το πιο πάνω βίντεο. πήρα και μερικές έξτρα πληροφορίες σχετικά με το μηχάνημα. καταρχήν ο καταλύτης δεν έχει κανένα πρόβλημα, διότι το στροφάρισμα στις 5κ γίνεται για αυτό το λόγο. το μηχάνημα του φίλου κάνει adapt σχετικά με το πόση ποσότητα υδρογόνου θα πετάξει μέσα στον κινητήρα, μόλις κλείσει τον πρώτο κύκλο. τότε καταλαβαίνει με τι κινητήρα και πόσα κυβικά έχει να κάνει και στέλνει την ανάλογη ποσότητα. έχει δυνατότητα να αυξομειώσει μέχρι πολλές χιλιάδες κυβικά. ανάμεσα απο διάφορους πελάτες έχει και τον ΕΣ, όπου θα ξεκινήσουν καθαρισμούς σε άρματα. πολλά κ κυβικά δλδ, ενώ οι περισσότεροι λέει πως τα μηχανήματα τους είναι για μέχρι 2κ κυβικά.

    επίσης κάτι το οποίο μου έκανε εντύπωση είναι πως υπάρχει ασφάλεια απο την axa σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά. απ'οτι μου είπε είναι η μοναδική εταιρεία που προσφέρει ασφαλιστική κάλυψη.

    εγώ αυτή την εβδομάδα θα κάνω το Χ5. θα δω άλλο αμάξι λογικά και θα επανέλθω. αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου πει να κανονίσω.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  10. The Following 5 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    BILL007 (26-06-17), CHKO3CI (26-06-17), dimsour9 (26-06-17), gant (26-06-17), topmar (26-06-17)

  11. #19
    Εγγραφή
    08-09-11
    Μηνύματα
    162
    Thanked
    214
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θωμα το επαγγελματικο να φανταστω ηταν diesel γιαυτο και τοσο μεγαλη διαφορα..
    Υποθετω πως το δικο σου ειναι βενζινη. Δεν ξερω αν εχεις γραψει καπου ποσα χιλιομετρα εχει το Χ5 σου .
    Θα ηθελα πολυ να διαβασω τις εντυπωσεις σου ..

  12. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τα επαγγελματικά και το ML ήταν diesel. το Χ5 έχει 230κ χιλιόμετρα και όχι σχολαστική συντήρηση, τουλάχιστον απο μεριάς μου. τι έκανε ο προηγούμενος δεν γνωρίζω, αλλά γενικά το αμάξι είναι σε αρκετά καλή κατάσταση. θεωρώ πάντως πως θα έχει διαφορά αισθητή, συγκριτικά πάντα με το ίμπιζα που έχει 115κ και είναι σα να οδηγάω άλλο αμάξι.

    σχετικά με κατανάλωση που είπα, με 50€ έκανα 570 χιλ και περίπου τα μισά απο αυτά ήταν με κλιματισμό. θεωρώ αρκετά καλά, περίπου 0.88€ το χιλιόμετρο
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP