Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Koyotte Εμφάνιση μηνυμάτων
Τη γρατζουνιά την πιάνεις με το νύχι; Μήπως με ένα καλό γυάλισμα τη βγάλεις ή μειωθεί αρκετά; Εκεί που έκανες ολική το αυτοκίνητο, ρώτησε τους αν μπορούν να το βάψουν τοπικά. Τοπική βαφή κάνουν αρκετοί πχ paintbull η οποία δίνει και 5ετή εγγύηση. Δεν πας μια βόλτα απο ένα κατάστημα κοντά σου να το δουν; Πήγαινε γύρω στις 4-5 που παραδίδουν αυτοκίνητα για να έχουν έτοιμα κάποια και ρίξε μια ματιά εκεί σε 1-2 ήδη έτοιμα για να δεις το αποτέλεσμα.
Προσωπικά, είμαι επιφυλακτικός με όλους που κάνουν βαφές, γιατί το αποτέλεσμα διαφέρει ανάλογα με το χρώμα, το φόρτο εργασίας που μπορεί να έχει ο μάστορας, αν γα...σε το προηγούμενο βράδυ κλπ. Έχω δει απο τον ίδιο άριστο αποτέλεσμα και άλλη φορά ήταν μέτριο, οπότε και να σου συστήσουμε συγκεκριμμένο μαγαζί για μένα είναι λίγο τζόκερ. Εκτός αν κάποιος εδώ έχει παέι 2,3,4 φορές και είναι απόλυτα ευχαριστημένος. Επίσης, μην ξεχνάς οτι δεν έχει σημασία μόνο να μην υπάρχει διχρωμία, αλλά να μην φαίνεται θαμπό, να μην έχει μπιμπίκια το βερνίκι (αν και φεύγουν με ένα γυάλισμα), να μην έχει όψη φλοιού πορτοκαλιού κλπ. Ακόμα, εμένα μπορεί να με ικανοποιεί το αποτέλεσμα, γιατί πχ δεν δίνω πολύ σημασία ή γιατί δεν κόβει το μάτι μου ενώ εσένα να σου φαίνεται (και όντως να είναι) χάλια. Συνεπώς είναι σημαντικό και ποιός θα σου συστήσει ένα μάστορα.
Ναι την πιάνεις με το χέρι το χρώμα είναι μαύρο μεταλλικό
Και δυστυχώς ο μάστορας που το έβαψα δεν κάνει τοπικές βαφές και φυσικά μου πρότεινε να βάψουμε όλη την πόρτα γιατί έχουμε περισεμα χρώμα