Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11

Θέμα: Εμφανησιακο overhaul για το Ζ3

  1. #1
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Βουλα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    16
    Thanked: 1
    Rides
    1

    Προεπιλογή Εμφανησιακο overhaul για το Ζ3

    Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα.εχω καποιες ερωτησουλες.εχω μπει στην διαδικασια μιας γενικης αναμορφωσης ενος Ζ3 pre facelift.Μετα απο τοσα χρονια λοιπον,λεω απο βδομαδα να μπαξω πανω φτερα απο το Μ οπως και προφυλακτηρα+μαρσπιεδες.το ερωτημα μου ειναι αν χρειαζομαι 100% νεο καπο-πορτ παγκαζ συν τι αποστατες σε mm χρειαζομαι.Αυτα προς το παρον για το εμφανησιακο.σας ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    καλως ορισες φιλε μου....

    καλη διαμονη κ καλα μπαξιματα.....(βλεπω οτι ξεκινας δυναμικα)


    μπηκες στον καταλληλο χωρο να μαθεις οτι ακριβως θες.....λιγο υπομονη να το δουν κ οι ειδημονες κ θα λαβεις τις απαντησεις σου...!!!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  3. #3

    Προεπιλογή

    VanVic????

  4. #4
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    202
    Thanked
    123
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κάπου χάθηκε αυτός.Καιρό έχει να τον πάρει το μάτι μου.Ελπίζω να μην είναι κάτι σημαντικό.

    Καλώς όρισες και από εμένα.
    Ζήσε το σήμερα και άσε το αύριο

    https://www.bmwfans.gr/forum/album.php?albumid=37

  5. #5
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Βουλα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    16
    Thanked: 1
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ουπς να προσθεσω οτι χρειαζομαι και πατωμα μαλλον για το 4τραμπουκο.γιατι πρεπει να φυγει η ρεζερβα.θολους?

  6. #6
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ειδα μια αγγελια στο car..για τροπετο απο ζ3μ...βεβαια ζηταει 8χηνες...ισως ομως να εχει και τα πισω φτερα...! το τροπετο εχει μπροστα καπω...φτερα ,προφυλακτηρα, φαναρια....αεραγωγους ζ3μ..και φυσικα το μοτερακι ..που κουμπωνει απευθειας στο μηχανοστασιο σου! για ριξε μια ματια....

  7. The Following User Says Thank You to paganis For This Useful Post:

    alxpro (30-05-10)

  8. #7
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Βουλα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    16
    Thanked: 1
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    λες ενα με ξενες πινακιδες.το ζαχαρωνα αλλα εκανα καποιες πραξεις στο computeraki και δε μου βγαιναν...γιαυτο προσωρινα θελω να φροντισω μονο τον k@λο του.ειλικρινα αμα δεν ειχαν βαλει τεκμηρια θα ειχα κανει την κινηση για ενα αυθεντικο Ζ3Μ πουχα βρει.σε συζητησεις πουχα ουτε μισο μισο δεν αξιζει..αν δεν μπορεσω να βρω καποια κομματια που θελω για να το κανω οπως θελω θα προχωρησω σε μια αλλη λυση

  9. #8
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ειχα δει και ενα ολοκληρο ...με αγγλικες πινακιδες στην πετρουπολη...και ζηταγε κανα 10ρικο....! δυστυχως οπως ειναι τα πραγματα....τα 3λιτρα δεν συντηρουνται ευκολα(τουλαχιστον στα χαρτια) και δυστηχως το M μοτερ δεν κρυβεται....οποτε καλο ειναι να παραμενουν σε χαμηλα επιπεδα τα κυβικα μας(τα δηλωμενα)....Αποψη μου...καλα το πας...σιγα σιγα...καντο οπως το επιθυμεις...εξαλλου το ζ3 για μενα ειναι ερωτας...και καλο ειναι να παραμεινει στην οικογενεια(σε μενα θα μεινει ,ως μεταφορικο στα γεραματα)...οποτε οτι χαλας για παρτι του ,στην ουσια ...σε σενα επιστρεφει!

  10. The Following User Says Thank You to paganis For This Useful Post:

    alxpro (30-05-10)

  11. #9
    Εγγραφή
    23-07-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    141
    Thanked
    71
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αν αλλαξεις ζαντες,
    Προσπαθησε να βρεις ζαντες πιο φαρδιες πισω και το φαρδος να ειναι προς τα εξω με πατουρα, για να παραμεινει η ζαντα στο μουαγιε να μην μπουν αποστατες. πιστευω να με καταλαβες.
    Εγω εχω αποστατες εμπρος λογω φρενων και εχω βαλει και πισω για να βγουν οι τροχοι πιο εξω και να ειναι στην ιδια ευθεια με τους εμπρος,
    Εχω χασει την γεωμετρια στους πισω, εχω φυγει πολυ απο το κεντρο του αυτοκινητου και εχω ασταθιες.
    Επειδη ομως οι ζαντες μου ειναι διαιρουμενες θα βαλω πιο φαρδια στεφανια, ετσι ωστε να ερθει η ζαντα πιο εξω για να βγαλω τους αποστατες και να ερθουν οι ζαντες στην θεση τους.

  12. #10
    Εγγραφή
    23-07-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    141
    Thanked
    71
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    δηλαδη κεντρο αφαλο με 43 offset kai 9 me 9,5 ιντζες φαρδος αν πας σε
    18αρες.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP