Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: Αγορά Ζ4 sdrive 23i Vs 35i

  1. #11
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    1.809
    Thanked
    4003
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι ωραιο...απλα δεν ειναι τοσο κοφτερο οσο το παλιο..ειναι πιο gt αμαξι..και οχι να το λιωσεις στο στροφιλικι...ειναι λιγακι πιο αγαρμπο στις αντιδρασεις του...δεν ειναι ενα οργανο ακριβειας οπως το δυσκολο z4 m...αυτο εννοω..για αυτο λεω..πρεπει να τα οδηγησει!γιατι η δικη μας γνωμη ειναι καθαρα υποκειμενικη!!
    Σωστά μιλάς για την υποκειμενικότητα.
    Το δικό μου πολύ μου αρέσει σε στροφές και είναι φοβερά στημένο.
    Προσοχή όμως, το 35is είναι αυτό με τον κινητήρα του 1Μ και έχει άλλη ανάρτηση κτλ.

  2. #12
    Εγγραφή
    01-02-15
    Μηνύματα
    24
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να πω την αλήθεια, δεν είμαι ο τύπος του οδηγού που θέλω να λιώσω το αμάξι στα όρια του. Μαρέσει η δύναμη, μαρέσουν τα γρήγορα ταξίδια αλλα μέχρι εκεί. Το ίδιο καλά θα μου κάνει και το 23 αλλα αυτές τις κινήσεις τις κάνεις μια φορά. Ματαιοδοξία είναι περισσότερο. Περισσότερο φλερτάρω με το 35. Εκτός απο τα πάγια, φοβάμαι την ευαισθησία που μπορεί να έχει μια τουρμο μηχανή σε σχέση με την ατμοσφαιρική. Σας έχουν βγάλει προβλήματα; Θα ξέρετε ποια είναι τα ευαίσθητα σημεία τους φαντάζομαι...

  3. #13
    Εγγραφή
    01-02-15
    Μηνύματα
    24
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μιας και ξέρεις την αγορά, θεωρείς πως τα 24.000 είναι καλά για ενα 35αρι σε άριστη κατάσταση με 50-60 χιλιάδες χιλιόμετρα; Δεν σου κάνει εντύπωση πως βλέπεις αγγελίες με 26-29.000 ευρώ για τουλάχιστον 6 μήνες; επίσης, πουλιέται ενα 23αρι με 18.500, άριστη κατάσταση και δεν φεύγει. Ποιά λες είναι η τιμή για τα δύο μοντέλα που θα φεύγαν σε νορμάλ χρονικο διαστημα ;

  4. #14
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marauder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω την αλήθεια, δεν είμαι ο τύπος του οδηγού που θέλω να λιώσω το αμάξι στα όρια του. Μαρέσει η δύναμη, μαρέσουν τα γρήγορα ταξίδια αλλα μέχρι εκεί. Το ίδιο καλά θα μου κάνει και το 23 αλλα αυτές τις κινήσεις τις κάνεις μια φορά. Ματαιοδοξία είναι περισσότερο. Περισσότερο φλερτάρω με το 35. Εκτός απο τα πάγια, φοβάμαι την ευαισθησία που μπορεί να έχει μια τουρμο μηχανή σε σχέση με την ατμοσφαιρική. Σας έχουν βγάλει προβλήματα; Θα ξέρετε ποια είναι τα ευαίσθητα σημεία τους φαντάζομαι...
    το μοτερ δεν καταλαβαινει τιποτα....μην σε φοβιζει καν...

  5. #15
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Από ζημιές σχεδόν όλα έβγαλαν αντλία υψηλής, πολ/στες, και μπεκ
    Στον Ν54 που είχα ήθελαν και τα σωληνακια που πήγαιναν στα βαρελάκια γιατί περνούσαν πάνω από την μηχανή και λόγω ζέστης ξερενονταν.


    Γενικά χαζό ζημιές αλλά με κόστος κάθε μία 500 €...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mark e92 : 23-05-17 στις 10:29

  6. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    nik200 (23-05-17)

  7. #16
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Ζ4Μ Νίκο δεν είναι οσο δύσκολο λένε. Λίγο διαφορετική γεωμετρία θέλει μπροστά και μπορείς να βασιστείς πάνω του πραγματικά, χωρίς να είναι ομως και ε46 Μ3 που είναι πραγματικά πολύ φιλικο.
    επετρεψε μ να διαφωνησω...το m3 e46 ειναι πολυ φιλικο αλλα μεχρι ενα οριο..δηλαδη μεχρι τα 8/10 απο κει και πανω θελει εμπειρια για να το εμπιστευτεις με τις πολλες μετακινησεις που κανει πισω..και το τιμονι του θελει συνηθειο στα πολλα πολλα..το ζ4μ παλι..σαν μαμα..ειναι επισης κανιβαλλος..αλλα απο τα 7/10...κανει λιγακι τα δικα του..εμενα προσωπικα μ αρεσουν και τα δυο πολυ γιατι βγαζουν χαρακτηρα ετσι..αλλα δεν σημαινει οτι ειναι και για τον καθενα!

  8. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    mark e92 (23-05-17)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP