Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 40

Θέμα: Εμπειρία με αδηλωτο κινητήρα

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το nickname σου σε αντικατοπτρίζει πλήρως...
    Detailing Madness

  2. The Following 4 Users Say Thank You to stef For This Useful Post:

    BMWNAOUSSA (25-04-17), freddys (06-05-17), katsaraios (26-04-17), topmar (24-04-17)

  3. #2
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κι εκεί που σκεφτόμουν να κόψω την μικτή να γλυτωσω κάνα φράγκο, θεωρώντας οτι ο κόσμος έχει βάλει κάπως μυαλό με τα πρόστιμα, αυτά διαβάζω και δεν κουναω ρούπι.

  4. #3
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όπως είπαν και οι προηγούμενοι για την ασφάλεια είναι εγκλημα! Για το μοτέρ (όπως πάλι είπαν οι προηγούμενοι) πρόσφατο τιμολογιο αγοράς ( λίγες ημέρες πριν σε πιάσουν) και υποτίθεται ότι έκανες το αυτοκίνητο δοκιμη στο νέο κινητήρα (σου δίνει ο νόμος νομίζω κάποιες μέρες να δοκιμάσεις τον κινητήρα πριν τον δηλώσεις).

    ΥΓ.: Μακάρι να διάβαζαν αυτό το topic όλοι όσοι με έχουν πάρει τηλέφωνο για να αγοράσουν το δικό μου και με κοροιδευουν όταν λέω ότι το αυτοκίνητο είναι δηλωμένο και νομιμο... εκεί έχουμε φθάσει...

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Panagiotise46 For This Useful Post:

    BILL007 (24-04-17), freddys (06-05-17), Βασιλης (09-05-17)

  6. #4
    Εγγραφή
    26-01-10
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    145
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    φιλε μου εισαι πολυ τυχερος μεσα στην ατυχία σου που δεν έγινες εμπλοκή σε κανένα ατύχημα , γιατί τότε δεν σε έσωνε τίποτα...
    βάλε το παλιό μοτεράκι σου πάνω και πήγαινε να τους το δείξεις μίπως και ξεμπερδέψεις έυκολα.
    Τώρα για ανασφάλιστο όχημα εν κυκλοφορία ας θυμόμαστε όλοι πότε πρέπει να το ανανεώσουμε γιατι με κατι τέτοια δεν υπάρχει "το ξέχασα" παω να το φέρω
    φιλικά πάντα

  7. The Following User Says Thank You to 330Ci STEPTRONIC For This Useful Post:

    katsaraios (26-04-17)

  8. #5
    Εγγραφή
    26-12-14
    Μηνύματα
    278
    Thanked
    108
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και κατι ακομη,σε σοβαρο ατυχημα η ασφαλεια αν εχεις αδηλωτο κινητηρα και το εντοπισει μπλεκεις ασχημα.

  9. #6
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πως γίνεται να το ξεχάσεις όταν η ασφαλιστική σου στέλνει ειδοποιητήριο ;;

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    mark e92 (26-04-17), stef (26-04-17)

  11. #7
    Εγγραφή
    20-04-17
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καταρχήν φίλε μου όπως προανέφεραν και οι άλλοι φίλοι πιο πάνω είσαι αδικαιολόγητος , τώρα ως προς το πρόβλημα σου όταν σε γράφουν για ασφάλεια γίνεται αφαίρεση των πινακίδων, του διπλώματος και της άδειας κυκλοφορίας για 10 μέρες και το πρόστιμο δεν είναι μισό όποτε 500E . Στην περίπτωση σου όμως εσύ θα μπορέσεις να πάρεις μόνο το δίπλωμα σου πίσω σε 10 ήμερες το άρθρο 89 του ΚΟΚ έχει να κάνει με την μεταβoλή στoιχείων της άδειας κυκλoφoρίας όποτε οι πινακίδες σου και η άδεια θα πάει στην Υπηρεσίας Συγκοινωνιών ( στην επαρχεία νομαρχεία στεγάζεται αυτή η υπηρεσία νομίζω ) θα πρέπει το όχημα να περαστεί ΚΤΕΟ εκ νέου και εάν κριθεί ότι είναι κατάλληλο ως προς αριθμό πλαισίου και κινητήρα τότε με το χαρτί αυτό πας και παίρνεις πίσω τις πινακίδες. Τυχερός θα είσαι εάν οι κύριοι ( αστυνομικοί ) μαζί με τις 2 κλήσεις ΚΟΚ ξεχάσαν να σου κάνουν και σχετική μήνυση όσο άφορα το άρθρο 89 , εάν σου έκαναν να γνωρίζεις ότι θα γίνει δικαστήριο κάποια στιγμή και αντιμετωπιζεις φυλάκιση ενός μηνά μέχρι τριών μηνών.

  12. The Following 4 Users Say Thank You to kostis032 For This Useful Post:

    freddys (06-05-17), george.x82 (29-04-17), katsaraios (01-05-17), wheelman (29-04-17)

  13. #8
    Εγγραφή
    27-05-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ???
    Ελα ντε ?
    Εκεί ήθελα να καταλήξω …..γιατί από ότι κατάλαβα δεν έκαναν κάτι τέτοιο (εκεί πήγαινε το σχόλιο Είσαι τυχερός που έπεσες σε ζώα...)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostis032 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν φίλε μου όπως προανέφεραν και οι άλλοι φίλοι πιο πάνω είσαι αδικαιολόγητος , τώρα ως προς το πρόβλημα σου όταν σε γράφουν για ασφάλεια γίνεται αφαίρεση των πινακίδων, του διπλώματος και της άδειας κυκλοφορίας για 10 μέρες και το πρόστιμο δεν είναι μισό όποτε 500E . Στην περίπτωση σου όμως εσύ θα μπορέσεις να πάρεις μόνο το δίπλωμα σου πίσω σε 10 ήμερες το άρθρο 89 του ΚΟΚ έχει να κάνει με την μεταβoλή στoιχείων της άδειας κυκλoφoρίας όποτε οι πινακίδες σου και η άδεια θα πάει στην Υπηρεσίας Συγκοινωνιών ( στην επαρχεία νομαρχεία στεγάζεται αυτή η υπηρεσία νομίζω ) θα πρέπει το όχημα να περαστεί ΚΤΕΟ εκ νέου και εάν κριθεί ότι είναι κατάλληλο ως προς αριθμό πλαισίου και κινητήρα τότε με το χαρτί αυτό πας και παίρνεις πίσω τις πινακίδες. Τυχερός θα είσαι εάν οι κύριοι ( αστυνομικοί ) μαζί με τις 2 κλήσεις ΚΟΚ ξεχάσαν να σου κάνουν και σχετική μήνυση όσο άφορα το άρθρο 89 , εάν σου έκαναν να γνωρίζεις ότι θα γίνει δικαστήριο κάποια στιγμή και αντιμετωπιζεις φυλάκιση ενός μηνά μέχρι τριών μηνών.
    Κατατοπιστικότατος!

  14. The Following User Says Thank You to george.x82 For This Useful Post:

    compactM3 (08-05-17)

  15. #9
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    για τον φιλο που ανοιξε\ το θεμαα δεν εχω να πω τιποτα περαν των παραπανω που διαβασα και συμφωνω.
    με την ευκαιρια ομως θελω να ρωτησω κατι για την δικη μου περιπτωση που ειναι πιο light .
    δηλαδη στο ζετακι μου εβγαλα το m43b18 και εβαλα το m44b19 τι σοι δηλωση πρεπει να κανω ,σαφως εχω παραστατικο αγορας και εργασιων απο συνεργειο.
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  16. #10
    Εγγραφή
    26-08-12
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    198
    Thanked
    143
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πώς γίνετε πάντως να έχεις θέμα εάν βάλεις μεγαλύτερο μοτέρ και δεν έχεις θέμα εάν του βάλεις turbo? Και με τους 2 τρόπους αυξάνεις την ιπποδύναμη.
    H ζωη ειναι μικρη......
    Driftare περισσοτερο!!!

  17. The Following User Says Thank You to harris For This Useful Post:

    compactM3 (08-05-17)

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP