Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 40

Θέμα: Εμπειρία με αδηλωτο κινητήρα

  1. #21
    Εγγραφή
    26-01-10
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    145
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    φιλε μου εισαι πολυ τυχερος μεσα στην ατυχία σου που δεν έγινες εμπλοκή σε κανένα ατύχημα , γιατί τότε δεν σε έσωνε τίποτα...
    βάλε το παλιό μοτεράκι σου πάνω και πήγαινε να τους το δείξεις μίπως και ξεμπερδέψεις έυκολα.
    Τώρα για ανασφάλιστο όχημα εν κυκλοφορία ας θυμόμαστε όλοι πότε πρέπει να το ανανεώσουμε γιατι με κατι τέτοια δεν υπάρχει "το ξέχασα" παω να το φέρω
    φιλικά πάντα

  2. The Following User Says Thank You to 330Ci STEPTRONIC For This Useful Post:

    katsaraios (27-04-17)

  3. #22
    Εγγραφή
    26-12-14
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    108
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και κατι ακομη,σε σοβαρο ατυχημα η ασφαλεια αν εχεις αδηλωτο κινητηρα και το εντοπισει μπλεκεις ασχημα.

  4. #23
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πως γίνεται να το ξεχάσεις όταν η ασφαλιστική σου στέλνει ειδοποιητήριο ;;

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    mark e92 (26-04-17), stef (26-04-17)

  6. #24
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο george.x82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι τυχερός που έπεσες σε ζώα...


    ???
    Ελα ντε ?

  7. #25
    Εγγραφή
    23-04-17
    Μηνύματα
    8
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πριν λήξει η ασφάλεια παίρνει τηλ η μανα του ασφαλιστή στο μαγαζί και μας λέει..όταν πήρε το σήκωσε το παιδί που δουλεύει ε όπως τον ενημέρωσε η γυναίκα απ το ενα αυτί μπήκε απ το άλλο βγήκε

  8. #26
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ελληνα ακου μαγκια που εκαναν καποτε μπροστα μας ..
    Περνουσανε το παλιο μοτερ ,παιρνανε το χαρτι ΚΤΕΟ και ξαναπηγαιναν αφου ξεμπερδευαν και βαζανε το μεγαλυτερο μοτερ...

    Μνημονια 330 χρονια ....το 330 ειναι συμβολικο...

    Τελειωσανε ή θα το δηλωσεις ή θα βαλεις το παλιο ....

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  9. The Following 2 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    compactM3 (28-04-17), freddys (06-05-17)

  10. #27
    Εγγραφή
    26-02-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    481
    Thanked
    195
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KostasGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λήξει η ασφάλεια παίρνει τηλ η μανα του ασφαλιστή στο μαγαζί και μας λέει..όταν πήρε το σήκωσε το παιδί που δουλεύει ε όπως τον ενημέρωσε η γυναίκα απ το ενα αυτί μπήκε απ το άλλο βγήκε
    διαβασα ολα τα ποστ απο την αρχη..εισαι αδικαιολογητος σε ολα....η μια παρανομια πισω απο την αλλη.και μοτερ αδηλωτο το οποιο το εβαλες πανω στο αμαξι ενω ηξερες οτι δεν μπορει να δηλωθει και ανασφαλιστος και τωρα ψαχνεις να βρεις την ακρη για τις παρανομιες που εκανες μπας και γλυτωσεις.το προστιμο για την ασφαλεια θα το πληρωσεις οπως το ιδιο θα πληρωσεις και για το μοτερ το οποιο δεν ηταν δηλωμενο που σημαινει αδηλωτο-κλεμμενο απο την στιγμη που αλλα γραφει η αδεια σου και ας υπαρχει και τιμολογιο αγορας.σορυ φιλε κωστα ειμαι λιγο εριστικος στο κειμενο μου αλλα ειλικρινα οταν διαβαζω τετοια ποστ για αδηλωτα μοτερ και ασφαλειες που εχουν ληξει και το ξεχασαμε και το αμελησαμε για μενα ειναι κοροιδια και υποτιμητικο για καποιον που πληρωνει για να βγαινει νομιμα στους δρομους.φροντισε να βρεις τροπο να γλυτωσεις το αδηλωτο μοτερ δεν ξερω πως μπορει να γινει αλλα με λιγο ψαξιμο πιστευω θα υπαρχει τροπος και καποια αλλα μελοι απο το φορουμ πιστευω θα σε κατατοπισουν περισσοτερο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ART1 : 27-04-17 στις 00:17

  11. The Following 5 Users Say Thank You to ART1 For This Useful Post:

    BMWNAOUSSA (27-04-17), freddys (06-05-17), katsaraios (27-04-17), pleonektis (04-08-20), stef (27-04-17)

  12. #28
    Εγγραφή
    20-04-17
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καταρχήν φίλε μου όπως προανέφεραν και οι άλλοι φίλοι πιο πάνω είσαι αδικαιολόγητος , τώρα ως προς το πρόβλημα σου όταν σε γράφουν για ασφάλεια γίνεται αφαίρεση των πινακίδων, του διπλώματος και της άδειας κυκλοφορίας για 10 μέρες και το πρόστιμο δεν είναι μισό όποτε 500E . Στην περίπτωση σου όμως εσύ θα μπορέσεις να πάρεις μόνο το δίπλωμα σου πίσω σε 10 ήμερες το άρθρο 89 του ΚΟΚ έχει να κάνει με την μεταβoλή στoιχείων της άδειας κυκλoφoρίας όποτε οι πινακίδες σου και η άδεια θα πάει στην Υπηρεσίας Συγκοινωνιών ( στην επαρχεία νομαρχεία στεγάζεται αυτή η υπηρεσία νομίζω ) θα πρέπει το όχημα να περαστεί ΚΤΕΟ εκ νέου και εάν κριθεί ότι είναι κατάλληλο ως προς αριθμό πλαισίου και κινητήρα τότε με το χαρτί αυτό πας και παίρνεις πίσω τις πινακίδες. Τυχερός θα είσαι εάν οι κύριοι ( αστυνομικοί ) μαζί με τις 2 κλήσεις ΚΟΚ ξεχάσαν να σου κάνουν και σχετική μήνυση όσο άφορα το άρθρο 89 , εάν σου έκαναν να γνωρίζεις ότι θα γίνει δικαστήριο κάποια στιγμή και αντιμετωπιζεις φυλάκιση ενός μηνά μέχρι τριών μηνών.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to kostis032 For This Useful Post:

    freddys (06-05-17), george.x82 (29-04-17), katsaraios (01-05-17), wheelman (29-04-17)

  14. #29
    Εγγραφή
    27-05-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ???
    Ελα ντε ?
    Εκεί ήθελα να καταλήξω …..γιατί από ότι κατάλαβα δεν έκαναν κάτι τέτοιο (εκεί πήγαινε το σχόλιο Είσαι τυχερός που έπεσες σε ζώα...)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostis032 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν φίλε μου όπως προανέφεραν και οι άλλοι φίλοι πιο πάνω είσαι αδικαιολόγητος , τώρα ως προς το πρόβλημα σου όταν σε γράφουν για ασφάλεια γίνεται αφαίρεση των πινακίδων, του διπλώματος και της άδειας κυκλοφορίας για 10 μέρες και το πρόστιμο δεν είναι μισό όποτε 500E . Στην περίπτωση σου όμως εσύ θα μπορέσεις να πάρεις μόνο το δίπλωμα σου πίσω σε 10 ήμερες το άρθρο 89 του ΚΟΚ έχει να κάνει με την μεταβoλή στoιχείων της άδειας κυκλoφoρίας όποτε οι πινακίδες σου και η άδεια θα πάει στην Υπηρεσίας Συγκοινωνιών ( στην επαρχεία νομαρχεία στεγάζεται αυτή η υπηρεσία νομίζω ) θα πρέπει το όχημα να περαστεί ΚΤΕΟ εκ νέου και εάν κριθεί ότι είναι κατάλληλο ως προς αριθμό πλαισίου και κινητήρα τότε με το χαρτί αυτό πας και παίρνεις πίσω τις πινακίδες. Τυχερός θα είσαι εάν οι κύριοι ( αστυνομικοί ) μαζί με τις 2 κλήσεις ΚΟΚ ξεχάσαν να σου κάνουν και σχετική μήνυση όσο άφορα το άρθρο 89 , εάν σου έκαναν να γνωρίζεις ότι θα γίνει δικαστήριο κάποια στιγμή και αντιμετωπιζεις φυλάκιση ενός μηνά μέχρι τριών μηνών.
    Κατατοπιστικότατος!

  15. The Following User Says Thank You to george.x82 For This Useful Post:

    compactM3 (08-05-17)

  16. #30
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    706
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    για τον φιλο που ανοιξε\ το θεμαα δεν εχω να πω τιποτα περαν των παραπανω που διαβασα και συμφωνω.
    με την ευκαιρια ομως θελω να ρωτησω κατι για την δικη μου περιπτωση που ειναι πιο light .
    δηλαδη στο ζετακι μου εβγαλα το m43b18 και εβαλα το m44b19 τι σοι δηλωση πρεπει να κανω ,σαφως εχω παραστατικο αγορας και εργασιων απο συνεργειο.
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP