Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 40

Θέμα: Εμπειρία με αδηλωτο κινητήρα

  1. #11
    Εγγραφή
    26-12-14
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    108
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καταλαβα.Μηπως να συμβουλευτεις καποιο δικηγορο?

  2. #12
    Εγγραφή
    27-05-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KostasGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερίζω το φορουμ.Πρώτη φορά γράφω
    Έπεσα σε έλεγχο της τροχαίας και για κακη μου τύχει είχε λήξει η ασφάλεια (εν γνώση μ) μου δίνουν το χαρτάκι 500 ευρω.και μου ξηλώνουν πινακίδες και άδεια..κοιτάνε το μοτέρ βλέπουν αλλά νούμερα..τους λέω το έχω αλλάξει.τους ακολουθώ στο τμήμα για να τσεκάρουν με την άνεση τους τα νούμερα του κινητήρα να δουν αν απασχολεί..το ψάχνουν ολα οκ δν εχει2δηλωθεί κλεμμένος...μου δίνουν και μια κλήση για παράβαση του κοκ άρθρο 89..για να πάρω πίσω την άδεια και τις πινακίδες πρέπει να πληρώσω την κλήση για ανασφαλιστο όχημα και μετά να το ασφαλισω. Με την άλλη κλήση τι γίνεται..πάνω στην κλήση γράφει ότι οι πινακίδες και η άδεια αφαιρούνται μέχρις ότου προσκομισθεί σημείωμα της αρμόδιας Υπηρεσίας Συγκοινωνιών για καταλληλότητα του οχήματος.Λόγω άρθρου 89 κοκ..τώρα εδώ το γίνεται γνωρίζει κανείς?
    Είσαι τυχερός που έπεσες σε ζώα.....
    Για την ασφάλεια είσαι απαράδεκτος.....δεν μπορείς να κάνεις τίποτα το πληρώνεις.
    Για το μοτέρ μπορείς να το σώσεις.
    Καλό θα είναι το τιμολόγιο τοποθέτησης να είναι σε μια κοντινή ημερομηνία που σε πιάσανε, γιατί στο λέω αυτό.....ο νόμος σου "αφήνει" ένα περιθώριο να το δηλώσεις ενός μήνα!
    Οπότε απο την στιγμή που σε πιάσανε και δεν θέλεις να το δηλώσεις για χ ψ λόγους, μπορείς να το επαναφερεις στην αρχική κατάσταση (το μοτέρ που είχε σαν μαμά) και να το πας να το δουν και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
    Το συνεργείο το ρώτησες άμα παίρνει πίσω το μοτέρ;

  3. #13
    Εγγραφή
    23-04-17
    Μηνύματα
    8
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το συνεργείο εντάξει το παίρνει λίγα χρήματα ποιό κάτω απο ότι το αγόρασα αλλά εντάξει οκ τώρα χρειάζομαι τα χρήματα..τιμολόγια κτλπ υπάρχουν λίγες μέρες πριν τον έλεγχο..που να απευθυνθώ δν ξέρω..και το αμάξι που να πάω μα δούνε ότι έβαλα πάλι το μαμα μοτερ? πάλι στο τμήμα που με πιάσανε πρέπει να πάω η εδώ στο κοντινότερο μου η σε κάποιο κτεο?

  4. #14
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το nickname σου σε αντικατοπτρίζει πλήρως...
    Detailing Madness

  5. The Following 4 Users Say Thank You to stef For This Useful Post:

    BMWNAOUSSA (25-04-17), freddys (06-05-17), katsaraios (27-04-17), topmar (24-04-17)

  6. #15
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κι εκεί που σκεφτόμουν να κόψω την μικτή να γλυτωσω κάνα φράγκο, θεωρώντας οτι ο κόσμος έχει βάλει κάπως μυαλό με τα πρόστιμα, αυτά διαβάζω και δεν κουναω ρούπι.

  7. #16
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όπως είπαν και οι προηγούμενοι για την ασφάλεια είναι εγκλημα! Για το μοτέρ (όπως πάλι είπαν οι προηγούμενοι) πρόσφατο τιμολογιο αγοράς ( λίγες ημέρες πριν σε πιάσουν) και υποτίθεται ότι έκανες το αυτοκίνητο δοκιμη στο νέο κινητήρα (σου δίνει ο νόμος νομίζω κάποιες μέρες να δοκιμάσεις τον κινητήρα πριν τον δηλώσεις).

    ΥΓ.: Μακάρι να διάβαζαν αυτό το topic όλοι όσοι με έχουν πάρει τηλέφωνο για να αγοράσουν το δικό μου και με κοροιδευουν όταν λέω ότι το αυτοκίνητο είναι δηλωμένο και νομιμο... εκεί έχουμε φθάσει...

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Panagiotise46 For This Useful Post:

    BILL007 (24-04-17), freddys (06-05-17), Βασιλης (09-05-17)

  9. #17
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KostasGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συνεργείο εντάξει το παίρνει λίγα χρήματα ποιό κάτω απο ότι το αγόρασα αλλά εντάξει οκ τώρα χρειάζομαι τα χρήματα..τιμολόγια κτλπ υπάρχουν λίγες μέρες πριν τον έλεγχο..που να απευθυνθώ δν ξέρω..και το αμάξι που να πάω μα δούνε ότι έβαλα πάλι το μαμα μοτερ? πάλι στο τμήμα που με πιάσανε πρέπει να πάω η εδώ στο κοντινότερο μου η σε κάποιο κτεο?
    Αν εχεις τιμολογιο αγορας πριν τον ελεγχο, τοτε μπορεις να προχωρησεις σε διαδικασιες δηλωσης αν αυτο ειναι εφικτο. Δεν μας εχεις πει τι αμαξι με τι κινητηρα εχεις κανονικα και με τι μοτερ σε σταματησαν στον ελεγχο

  10. The Following User Says Thank You to turbodog For This Useful Post:

    BILL007 (24-04-17)

  11. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο turbodog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μας εχεις πει τι αμαξι με τι κινητηρα εχεις κανονικα και με τι μοτερ σε σταματησαν στον ελεγχο
    !!!!!!



  12. #19
    Εγγραφή
    23-04-17
    Μηνύματα
    8
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Με 316 και μοτέρ 2500cc πράγμα που δν γίνεται να δηλωθεί λόγο 25%

  13. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KostasGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 316 και μοτέρ 2500cc πράγμα που δν γίνεται να δηλωθεί λόγο 25% ������������



Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP