Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 23 από 23

Θέμα: βαψιμο δερματινα καθισματα

  1. #21
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    να πω την αληθεια δεν πολυενθουσιαστικα με το gliptone!! ναι οκ καθαριζει και συντηρει αλλα στο τελος η αισθηση που αφηνει θα την ελεγα πιο πολυ κολλωδες παρα απαλη!!!στην αφη εχει μια αισθηση σαν να κολλαει το καθισμα και περιτο να πω οτι μυριζουν μεχρι και τα ρουχα για αρκετο καιρο μετα!!δεν θα το ελεγα οτι τα μαλακωνει, τουλαχιστον στα δικα μου δεν ειδα τετοιο πραγμα ,περιμενα αλλο αποτελεσμα!!!!
    τις ιδιες εντυπωσεις εχω και εγω Παναγιωτη

  2. #22
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    να πω την αληθεια δεν πολυενθουσιαστικα με το gliptone!! ναι οκ καθαριζει και συντηρει αλλα στο τελος η αισθηση που αφηνει θα την ελεγα πιο πολυ κολλωδες παρα απαλη!!!στην αφη εχει μια αισθηση σαν να κολλαει το καθισμα και περιτο να πω οτι μυριζουν μεχρι και τα ρουχα για αρκετο καιρο μετα!!δεν θα το ελεγα οτι τα μαλακωνει, τουλαχιστον στα δικα μου δεν ειδα τετοιο πραγμα ,περιμενα αλλο αποτελεσμα!!!!
    Αυτό που λες για την κολλώδη αίσθηση είναι αλήθεια, κι αυτό διότι το προϊόν αργεί να απορροφηθεί σε σχέση με αντίστοιχα του είδους.
    Το έχω γράψει και αλλού ότι μετά την εφαρμογή του conditioner και αφού σκουπίσουμε ελαφρά ώστε να φύγει αν τυχόν έπεσε παραπανίσιο προϊόν, καλό είναι να χρησιμοποιήσουμε τα καθίσματα πριν την πάροδο 16-24 ωρών, διότι δεν θα έχει απορροφηθεί εντελώς. Μετά και αν η ποσότητα που χρησιμοποιήσαμε είναι η σωστή, δεν υπάρχει περίπτωση να κολλάει.

    Την επομενη φορά δοκιμάστε το και σίγουρα θα δείτε διαφορά.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  3. #23
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επαναφερω το θεμα καθως μετα απο 8 χρονια χρησης αρχισαν και στο δικο μου καθισμα να φαινονται οι κλασικες ραγαδες.Πιο πολυ τριψιμο ειναι παρα σκισιματα-βαθουλωματα αρα το προιον του Monsta μπορει οντως απο τις φωτο να κανει δουλεια αλλα η διαδικασια μου φαινεται λιγο δυσκολη για εμενα και αυτο που ζηταω ειναι μονο βαψιμο.
    Τι προτεινετε?Camel οπως διαβασα στην αρχη του post ειχα δοκιμασαει καποια στιγμη αλλα μετα απο λιγο καιρο ξαναεφυγε και το αποτελεσμα ηταν το ιδιο.Βεβαια μιλαμε για μικρο κοστος και δεν πειραζει να γινεται και μια φορα το εξαμηνο.Σκεφτηκα να το παω σε επαγγελματια ταπετσερη αλλα δεν εχω καποιον εμπιστοσυνης η να εχω δει δουλεια του.
    Το χειροτερο φαινεται στο τιμονι που σε σημεια κοντα στο αλουμινιο εχει ξεβαψει και εχει πιασει γυαλαδα.Αυτο μαλλον δεν γλυτωνει μια πιο επαγγελματικη φροντιδα.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP