Χρονια πολλα και καλη χρονια σε όλους. Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος γνωσεις (περισσοτερο δικτυακες) για να μπορεσει να με βοηθησει να "στησω" την ασυρματη επικοινωνια μεταξυ της κεφαλης icom A2, του modem router της tp link td-w8960n που εχει και επιλογη ως Αccess Point και ενος παλιου laptop sony vaio vgn-aw series. Η κεφαλη icom ειναι κλωνος στην οποια κολλησα επιτυχως τη βαση mini pci wan που της ελειπε και τοποθετηθηκε η καρτα Atheros AR9160 802.11N και πλεον κατα τη διαγνωση στην ip της icom στο self test διαβαζει και δειχνει οκ στην ασυρματη επικοινωνια της κεφαλης και περναει ολα τα test με επιτυχια. Αφου εχω ορισει στην κεφαλη user name και password πως μπορω με αυτο το username και password να εχω επικοινωνια στο ΑΡ μου και του υπολογιστη. (η καρτα δικτυου αυτη δεν ειναι συμβατη με windows και χρειαζεται αναγκαστικα ΑΡ για να δουλεψει, ακομα και virtual router που χρησιμοποιησα δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει). Η κεφαλη δουλευει κανονικα με lan rj45 καλωδιο απλα θα ηθελα να το καταργησω για λογους ευκολιας κατα τη διαγνωση, ο προγραμματισμος ουτως η αλλιως γινεται μεσω lan. Αν ειναι κανεις απο περιοχη Αθηνας και θελει να πειραματιστει απο κοντα πολυ ευχαριστως

Sent from Samsung Galaxy