Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 51

Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΓΥΡΙΣΜΕΝΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

  1. #41
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ξερω μερικους μαντραδες , και θα ελεγα οτι η γνωμη μου ειναι καπου στην μεση.δηλαδη ολα τα αυτοκινητα της δουλειας μου ειναι μεταχειρισμενα το χειροτερο απο αυτα . η πιο αποτυχια σαν αγορα εγινε απο ιδιωτη , το καλυτερο αυτοκινητο και το αυτοκιμητο που πηρα σαν ευκαιρια (συναρτηση τιμης -καταστασης αυτοκινητου) ηταν απο μαντρα .
    το υφακι και την συμπεριφορα απλα δεν τα δεχεσαι ,ο επαγγελματιας ,αν ειναι οντως , ξερει να φερθει και να σου δωσει να καταλαβεις τι πουλαει .τους αλλουσ απλα τους αγνοεις γιατι αλλιως δεν σου φταιει τκανενας αμα πας μονος σου στο στομα του λυκου.
    δεν πρεπει παντα να ψαχνουμε ευκαιριες μιας και οτι πληρωνεις περνεις, εχω κανει αρκετες αγορες διαφορων αυτοκινητων κυριως επαγγελματικων που τρωνε πολλα ''μαμισια'' σε σχεση με τα ιχ. ολα ειχαν ιγυρισμενα χιλιομετρα χαζος δεν ειμαι αλλα ενταξει πρεπει να αναθεωρησουμε τις αποψεις μας περι αντοχης κινητηρων και χιλιομετρων.
    οποιος περνει μεταχειρισμενο εχει να ξοδεψει και αλλα χρηματα περαν της αγορας . οποιος παει με την νοοτροπια του καινουργιου ψαχνεται για δουλεμα κα κοροιδια.
    κακη παιδεια εχουμε ,οχι κακους μαντραδες και ιδιωτες πωλητες . δηλαδη βλεπεις Ε46 του 01 με 150.000 και το πιστευεις εεεεεεε οχι πας γυρευοντας.
    τελος παντων δεν παω να υπερασπιστω κανεναν δικιο εχουν και τα παιδια παραπανω αλλαααααα ειπαμε τα θελει ο κ......ς μας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LEONIDASKAL : 24-11-16 στις 22:58
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  2. #42
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το αν όλοι οι μαντράδες είναι σκάρτοι ή όχι δεν μπορώ να το ξέρω. Αυτό που ξέρω σιγουρα είναι το εξής....
    Όλα τα Bmw x5 E53 (μέχρι 8000€) που είδα σε μάντρες των νοτίων προαστίων έχουν γυρισμένα χιλιόμετρα εκτός από ένα.τα πιο ακριβά δεν τα κοίταξα γιατί ξεφεύγουν από το budget μου και επίσης τα θεωρώ πολλά χρήματα για αυτοκίνητα τετοιας ηλικίας. Στο mobile έχουν 4 και 5 χιλιάδες, οπότε θεωρώ ότι μέχρι 8000 πρέπει να είναι η τιμή τους Ελλάδα...

    Καταλήγω ότι αν αυτά που είδα είχαν τα πραγματικά τους χιλιόμετρα,τότε θα έπρεπε να τα έχουν το πολύ 6000€ γι αυτό και τα γυρισαν, ώστε να πουληθούν πιο ακριβά και να αυξηθεί το κέρδος τους. Και με βάση τον ελληνικό ποινικό κώδικα αυτή η πράξη ονομάζεται απάτη (άρθρο 386).

  3. The Following User Says Thank You to Panagiotise46 For This Useful Post:

    BILL007 (25-11-16)

  4. #43
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οι περισσοτεροι ειναι απατεωνες μην επιμενετε,ελαχιστοι ειναι σωστοι και τιμιοι και θα διωξουνε αυτοκινητο απο το μαγαζι που ειναι σκαρτο.

    Απλα ελαχιστοι αγαπανε το αυτοκινητο πραγματικα,οι περισσοτεροι το βλεπουνε σαν εμπορευμα και μονο και η νοοτροπια ειναι οτι καποιος θα το παρει και ολα εχουνε τον αγοραστη τους.
    insane in the ///Midbrain

  5. The Following 2 Users Say Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    katsaraios (27-11-16), topmar (25-11-16)

  6. #44
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οπως και να έχει οταν πας να αγοράσεις κατι που σε ενδιαφέρει οφείλεις οπως αναφέρθηκε πολύ σωστά πιο πριν να μην ψάχνεις τη σκοτωμένη ευκαιρία γιατι πολύ απλά δεν υπάρχει αλλα επίσης οφείλεις και να το ελέγξεις οσο μπορείς.
    πλεόν όλα τα βρίσκουν, και γυρισμένα χλμ και ολα... πιο δυσκολο ειναι να βρεις γερη στούκα παρά γυρισμένα χλμ που στην τελική τα χλμ για μενα δεν παιζουν κ ρολο ιδαίτερο εφόσον το αμάξι έχει σωστό ιστορικό συντήρησης.

  7. #45
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Cobalt Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως και να έχει οταν πας να αγοράσεις κατι που σε ενδιαφέρει οφείλεις οπως αναφέρθηκε πολύ σωστά πιο πριν να μην ψάχνεις τη σκοτωμένη ευκαιρία γιατι πολύ απλά δεν υπάρχει αλλα επίσης οφείλεις και να το ελέγξεις οσο μπορείς.
    πλεόν όλα τα βρίσκουν, και γυρισμένα χλμ και ολα... πιο δυσκολο ειναι να βρεις γερη στούκα παρά γυρισμένα χλμ που στην τελική τα χλμ για μενα δεν παιζουν κ ρολο ιδαίτερο εφόσον το αμάξι έχει σωστό ιστορικό συντήρησης.
    Με γυρισμενα χλμ ΔΕΝ Μπορεις να εχεις σωστο ιστορικο συντηρησης αυτο ειναι το προβλημα μιας και δεν ξερεις τί εχει γινει και ποτε εχει γινει.
    insane in the ///Midbrain

  8. The Following 4 Users Say Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    katsaraios (27-11-16), mr incredible (04-12-16), pilot (25-11-16), topmar (25-11-16)

  9. #46
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με γυρισμενα χλμ ΔΕΝ Μπορεις να εχεις σωστο ιστορικο συντηρησης αυτο ειναι το προβλημα μιας και δεν ξερεις τί εχει γινει και ποτε εχει γινει.
    άλλο είπα....
    είπα οτι δεν με νοιάζει αν έχει καταγεγραμένα πολλά χλμ εφόσον εχει το ιστορικό συντήρησης.
    εννοείται οτι αν ειναι γυρισμένα θα λείπουν και σελίδες απο το ιστορικό ΕΑΝ υπάρχει καν ιστορικό.

  10. #47
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτο ναι οκ,ισχυει το πιστευω και εγω.
    insane in the ///Midbrain

  11. #48
    Εγγραφή
    10-09-12
    Μηνύματα
    932
    Thanked
    1703
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κάποιοι ντρέπονται να πουν πόσο αγόρασαν ένα αυτοκίνητο, αν φαίνεται λίγο "τσιμπημένο", και για να μην τους πουν Κώτσους ή για να το παίξουν πονηροί στους κολλητούς πάνε στο πιο φτηνό. Άλλοι δεν έχουν το απαιτούμενο μπάτζετ και ψάχνουν ευκαιρίες. Τρίτη κατηγορία, οι καρμίροιδες που πιστεύουν ότι θα αγοράσουν Μ3 σε τιμή punto (άλλα όταν εκείνοι θέλουν να πουλήσουν ζητάνε όσα για μια LaFerrari)...Τέταρτη ομάδα, οι άσχετοι με τα αυτοκίνητα. Όλοι οι παραπάνω είναι η χαρά του μαντρά και του λαμογιου ιδιώτη.
    Μαντράδες πλην ελαχίστων, ελαχιστότατων εξαιρέσεων, ούτε να κρυφοκοιτάξεις απο γωνία δεν αξίζει. Οι ιδιώτες όμως που συνήθως κάνουν λαμογιές, είναι στην ουσία μικροέμποροι, που με ένα κεφάλαιο αγοράζουν-πουλάνε για να βγάλουν κέρδος. Ο απλός ιδιώτης, με λίγη κουβέντα μαζί του, πριν δεις το αυτοκίνητο, καταλαβαίνεις με τι έχεις να κάνεις, αν είναι νοικοκύρης ή παρτάλι, οπότε αντίστοιχο θα είναι και το αυτοκίνητο του.

  12. The Following 9 Users Say Thank You to Koyotte For This Useful Post:

    A8hnaios (25-11-16), BMWNAOUSSA (25-11-16), chrisgiapz3 (04-12-16), katsaraios (27-11-16), Nino (27-11-16), stef (27-11-16), topmar (25-11-16), Vassilis ///M (26-11-16), Ε91 (25-11-16)

  13. #49
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LEONIDASKAL Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξερω μερικους μαντραδες , και θα ελεγα οτι η γνωμη μου ειναι καπου στην μεση.δηλαδη ολα τα αυτοκινητα της δουλειας μου ειναι μεταχειρισμενα το χειροτερο απο αυτα . η πιο αποτυχια σαν αγορα εγινε απο ιδιωτη , το καλυτερο αυτοκινητο και το αυτοκιμητο που πηρα σαν ευκαιρια (συναρτηση τιμης -καταστασης αυτοκινητου) ηταν απο μαντρα .
    το υφακι και την συμπεριφορα απλα δεν τα δεχεσαι ,ο επαγγελματιας ,αν ειναι οντως , ξερει να φερθει και να σου δωσει να καταλαβεις τι πουλαει .τους αλλουσ απλα τους αγνοεις γιατι αλλιως δεν σου φταιει τκανενας αμα πας μονος σου στο στομα του λυκου.
    δεν πρεπει παντα να ψαχνουμε ευκαιριες μιας και οτι πληρωνεις περνεις, εχω κανει αρκετες αγορες διαφορων αυτοκινητων κυριως επαγγελματικων που τρωνε πολλα ''μαμισια'' σε σχεση με τα ιχ. ολα ειχαν ιγυρισμενα χιλιομετρα χαζος δεν ειμαι αλλα ενταξει πρεπει να αναθεωρησουμε τις αποψεις μας περι αντοχης κινητηρων και χιλιομετρων.
    οποιος περνει μεταχειρισμενο εχει να ξοδεψει και αλλα χρηματα περαν της αγορας . οποιος παει με την νοοτροπια του καινουργιου ψαχνεται για δουλεμα κα κοροιδια.
    κακη παιδεια εχουμε ,οχι κακους μαντραδες και ιδιωτες πωλητες . δηλαδη βλεπεις Ε46 του 01 με 150.000 και το πιστευεις εεεεεεε οχι πας γυρευοντας.
    τελος παντων δεν παω να υπερασπιστω κανεναν δικιο εχουν και τα παιδια παραπανω αλλαααααα ειπαμε τα θελει ο κ......ς μας
    Εξ οσων γνωριζω υπαρχουν σιγουρα 2 αυτοκινητα μελων του φορουμ Ε46 με λιγοτερα απο 100.000 χλμ...οποτε δεν ειναι απιθανη περιπτωση

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  14. The Following 2 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    sheriff (27-11-16), wheelman (27-11-16)

  15. #50
    Εγγραφή
    25-12-09
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    487
    Thanked
    1278
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σωστο,εγω ημουν κατοχος ενος 3.0 Ζ4 .Αγοραστηκε καινουριο τον Οκτωβρη του 2004 και πουληθηκε Μαρτη του 2011.χιλιομετρα?36500 μεσα σε 6,5 χρονια,σχολαστικοτατα service και ατελειωτο σκισιμο!Το πηρε ιδιωτης και μετα απο σχεδον 6 χρονια δεν εχει κανει τσικ!

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP