Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 51

Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΓΥΡΙΣΜΕΝΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

  1. #31
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Συμφωνω αλλα η πλειοψηφια ειναι απατεωνες του κερατα......
    insane in the ///Midbrain

  2. #32
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όλα τα αυτοκίνητα που έχω αγοράσει μέχρι τώρα είναι από ιδιώτες εκτος από ένα. Το μόνο που μου βγήκε σκαρτο (ήμουν κάθε μήνα συνεργειο) ήταν αυτό που είχα πάρει από μάντρα..... αυτό νομίζω είναι δεικτικό....

  3. The Following User Says Thank You to Panagiotise46 For This Useful Post:

    topmar (23-11-16)

  4. #33
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι όλες οι αντιπροσωπιες-μαντραδες ίδιοι.
    Ο τιμιοτερος μαντρας = ο χειρότερος ιδιώτης....

    Όπου υφίσταται κέρδος, υπάρχει το ψέμα.... Νόμος!

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  5. The Following User Says Thank You to topmar For This Useful Post:

    Vassilis ///M (24-11-16)

  6. #34
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο τιμιοτερος μαντρας = ο χειρότερος ιδιώτης....

    Όπου υφίσταται κέρδος, υπάρχει το ψέμα.... Νόμος!

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    Υπάρχουν και ιδιώτες λαμόγια που πουλάνε φυκια για μεταξωτές κορδέλες!
    Εχώ γνωρίσει τουλάχιστον 3-4 μαντράδες που τα αμάξια τους ήταν ακριβώς αυτό που μου είπαν!
    Αυτό έχει σημασία. Να έχει βάψει πόρτα πχ κ να στο πει πριν τον έλεγχο
    Detailing Madness

  7. The Following 3 Users Say Thank You to stef For This Useful Post:

    BILL007 (23-11-16), mark e92 (23-11-16), Panagiotise46 (24-11-16)

  8. #35
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο τιμιοτερος μαντρας = ο χειρότερος ιδιώτης....

    Όπου υφίσταται κέρδος, υπάρχει το ψέμα.... Νόμος!

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    Εχω δει και ιδιώτες που έκλεισα ραντεβού και δεν παταγανε...
    Ξεφτιλες υπάρχουν παντού, τουλάχιστον αν είναι να πάρεις μτχ να πας σε αντιπροσωπία.
    Έχω πουλήσει αρκετά ούτε ένα σε ιδιώτη διότι όλοι το παίζανε πονηροι και ξερολες.
    Γιαυτό ανταλλαγή και ας το πληρώσουν παραπάνω
    Μία φορά μάλιστα ήρθε ένας ιδιωτης μου έβγαλε την ψυχή στο παζάρι δεν συμφωνήσαμε και μετά το χρυσό πλήρωσε εκεί που το έδωσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mark e92 : 23-11-16 στις 17:16

  9. The Following 2 Users Say Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    BILL007 (24-11-16), Panagiotise46 (24-11-16)

  10. #36
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    προσωπική μου εκτίμηση και εμπειρία είναι οτι πιο εύκολα θα την πάθεις απο ιδιώτη παρά απο μαντρά.
    θεωρώ οτι ο μαντρας δεν θα βάλει στο μαγαζί του σκάρτο πράγμα (και πιστέψτε με ξέρουν να αναγνωρίζουν και τα τρακαρισμένα και τα γυρισμένα χιλιόμετρα που πλεον τα γυρίζουν οι ίδιοι οι ιδιώτες πριν τα βάλουν αγγελία αλλα και πολλά άλλα) το οποίο ξέρει οτι θα δυσκολευτεί να πουλήσει αργότερα!
    στόχος κάθε επαγγελματία μαντρα δεν ειναι να εχει το αμάξι να καθεται περισσοτερο απο 1-3 μήνες.
    οπότε προσωπικά το μαντρας δεν το ταυτίζω με το απατεώνας, μάλλον το αντίθετο!
    τώρα καλοί και κακοί στη δουλιεά τους υπάρχουν παντού και σε κάθε κλάδο.

    αυτοκίνητο που πηρα απο μαντρα ειναι αστερι και αυτοκινητο που πηρα απο ιδιωτη μου εχει αλλάξει τα πετρέλαια σε συνεργεία κ ας είναι Ιαπωνικό.

    συνήθως οι μαντράδες στοχέυουν σε μια χαμηλή τιμή αγοράς (λογικό κατ εμέ) και οχι σε αμάξια χρέπια.

    επίσης μου έχει τύχει αποδεδειγμένα μεγάλη αντιπροσωπεία να μου πουλάει μεταχειρισμένο ως ατρακάριστο και ακομα και παιδακι έβλεπε οτι έχει βάψει κομματια.

    όλα λοιπόν είναι σχετικά και θεωρώ επίσης οτι παίρνοντας μεταχειρα ρισκάρεις εν γνώση σου οπότε οφείλεις όσο μπορείς να το ψάξεις αυτό που πας να αγοράσεις.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Cobalt For This Useful Post:

    BILL007 (24-11-16), mark e92 (24-11-16), stef (24-11-16)

  12. #37
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    555
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    φιλος μου αγορασε απο αντιπροσωπεια καινουριο ξαναβαμμενο,το παραδεχτηκαν μετα και αυτοι(αντιπροσωπεια)...τι να πεις ??? ασε μην σου τυχει ειναι,απο παντου τελικα μπορει να την βρεις...

  13. #38
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ο μαντράς είναι επιχειρηματίας και τον ενδιαφέρει η μεγιστοποίηση του κέρδους του. Όταν αγοράσει σε χαμηλή τιμή ένα αυτοκίνητο με περισσότερα χιλιόμετρα από τον μέσο όρο σε πολύ καλή εξωτερική και εσωτερική κατάσταση ξέρει ότι με ένα γύρισμα και ένα γυάλισμα θα το σπρώξει εύκολα, θα είναι πιστευτός και θα βγάλει περισσότερα χρήματα. Θα μπορούσε όμως να βγάλει λιγότερα και να το πουλήσει ως έχει. Πόσοι το κάνουν αυτό? Δυστυχώς οι σοβαροί και σωστοί έμποροι αυτοκινήτων είναι πλέον οι εξαιρέσεις του κανόνα.
    Και για να επιβεβαιώσω αυτό που ειπώθηκε για τις αντιπροσωπείες, καταθέτω αυτό που είδα με τα μάτια μου. Ένα φεγγάρι εργαζόμουν σε μεγάλη αντιπροσωπεία, ξεφορτώνει η νταλίκα ένα καινούριο αυτοκίνητο που το χρώμα του από μπλε είχε γίνει μπλε πουά (είχαν πέσει παντού πιο σκούρες σταγόνες κόκκινου ανοιχτού χρώματος, ουδείς ξέρει πού και πώς). Πώς να το δεί ο πελάτης, τα κεντρικά δεν δέχονταν με τίποτα επιστροφή πώλησης. Τελικά παίρνει ο αντιπρόσωπος μια γενναία επιδότηση να την δώσει στον πελάτη ως έκπτωση για να δεχτεί να πάρει το αυτοκίνητο ξαναβαμμένο (μιλάμε γύρω στα 4 χιλιάρικα). Μαντέψατε τι έγινε, ο πελάτης είδε το αυτοκίνητο, δεν πήρε χαμπάρι τίποτα και το πλήρωσε κανονικότατα σαν καινούριο (όλη την επιδότηση την τσέπωσε ο αντιπρόσωπος). Φανταστείτε τώρα να πάει να το πουλήσει ο άνθρωπος μετά από 5-6 χρόνια και ενώ το είχε στην πένα και ατρακάριστο και να του λέει ο φανοποιός του υποψήφιου αγοραστή ότι είναι όλο ξαναβαμμένο...
    Ούτε όλοι οι ιδιώτες είναι άγγελοι αλλά είναι πιο εύκολο να βρεις αμάξι με τα γνήσια χιλιόμετρα που έχει και -κυρίως- σε πραγματικά καλή τιμή ή τέλος πάντως σε αυτή που πρέπει να έχει με βάση την πραγματική του κατάσταση.
    Και για να κλείσω, πρέπει όλοι να ρωτάμε τον εαυτό μας, γιατί σκοτώνει κάποιος το αγαπημένο του αυτοκίνητο? Πέραν της προφανούς απάντησης (λόγω οικονομικών δυσκολιών ή λόγω αλλαγής κατηγορίας ή λόγω παλαιότητας) πολλές φορές το φαινομενικά άριστο αυτοκίνητο που μας έχει γυαλίσει μπορεί να έχει βγάλει του κόσμου τα προβλήματα. Δυστυχώς το μεταχειρισμένο είναι λαχείο και καλό είναι να συνεκτιμώνται και τα πιθανά μελλοντικά προβλήματα κατά την αγορά του.

  14. The Following User Says Thank You to mrclouzo For This Useful Post:

    BILL007 (24-11-16)

  15. #39
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αδερφε μου θα διαφωνισω μαζι σου, διαβαζω διαβαζω ενταξει μην παμε να τους βγαλουμε και λαδι. Οι 9 στους 10 ειναι ΛΑΜΟΓΙΑ Τ Ε Λ Ο Σ. Ειμαι καθετος σε αυτο,μπορει καποιοι να εχουν ατρακαριστα αυτοκινητα αλλα οπως ειπα οι 9 στους 10 πειραζουν τα χλμ. Πας για ανταλλαγη σου βγαζουνε σκαρτο το αμαξι σου(και τι δεν εχω ακουσει δεν ειναι εμπορικο το χρωμα σου, το αμαξι σου ειναι 1997 μοντελο ενω ηταν 1999, γιατι εχει αλλαγμενο παρμπριζ , ειναι τρακαρισμενο ε νυσαφι) και τα δικα τους ειναι πενα παντα. Ασε μας ρε φιλε, κανε μας τη χαρη, εχουνε μαζεψει ολη τη σαβουρα της Γερμανιας και παμε εμεις και τα αγοραζουμε ευκαιριες και καμαρωνουμε κιολας. Εχω δει τα απιστευτα, βιβλια σερβις μουφα, ατρακαριστα με αλλαγμενο ουρανο, ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ με κατεβασμενα χλμ τι να λενε τωρα. Και οι ιδιωτες κανουν μαμουνιες, αλλα παλι φταινε οι εμποροι, μπες στο car.gr και δες αγγελιες σε συγκεκριμενα αυτοκινητα, οταν των ιδιωτων εχουν 180.000 και 200.000 φευγα χλμ και βλεπεις των εμπορων ολα κατω απο 100.000 αντε 120.000χλμ , που να τα πουλησουν οι αμοιροι οι ιδιωτες. Οσο ζω ξανα δεν αγοραζω απο μαντρα, δεν δινω δεκαρα τσακιστη, να κλεισουν ολοι δεν με ενδιαφερει. Τελος παντων παθων ειμαι γιαυτο η ενταση με συγχωρητε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη savvas bmwdakias : 24-11-16 στις 19:12
    quattro ist fur sissies

  16. The Following 2 Users Say Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    topmar (24-11-16), vchris (24-11-16)

  17. #40
    Εγγραφή
    11-12-14
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    124
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πόσο θα συμφωνήσω. Όταν τους πας αυτοκίνητο για ανταλλαγή κοιτάνε μέχρι και τα μπουλόνια αν έχουν το σωστό χρώμα, αλλά αν τους πεις οτι το δικό τους στον έλεγχο της αντιπροσωπείας έβγαλε αυτό και αυτό, λένε: "το ενα λύνεται, τι περίμενεις μεταχειρισμένο είναι το θες και καινουριο" κτλ. Ο άλλος είχε ενα αυτοκόλητο Techart και διαφήμιζε το αυτοκίνητο ως ολο Techart. Πήγα το είδα και έβαλα τα γέλια.
    Δεν είπα να μην βγάλουν κέρδος, όπως και φυσικό είναι στην ανταλλάγη να χάσεις περισσότερα, αλλά αυτό που οι περισσότεροι έχουν υφάκι λες και πουλάνε χρυσάφι, εε πάει πολύ!!!
    "Winners don't make excuses when the other side plays the game"

  18. The Following User Says Thank You to vchris For This Useful Post:

    topmar (24-11-16)

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP