Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 42

Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ AΓΟΡΑ ΑΠΟ E-BAY

  1. #1
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ AΓΟΡΑ ΑΠΟ E-BAY

    Μολις παρελαβα την φετα με τα κουμπακια που παρηγγηλα απο το e-bay. τον αρχικο μου ενθουσιασμο διαδεχτηκε η λυπη με αυτο που ειδα. διπλα στο κουμπακι του θερμαινομενου καθισματος του συνοδηγου μαλιστα απουσιαζουν οι 3 λυχνιες που δειχνουν το επιπεδο θερμανσης. τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? μπορω να το επισκευασω? η να το στειλω πισω?

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τι να επισκευασεις αν δεν είναι αυτος που θέλεις

  3. #3
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να επισκευασεις αν δεν είναι αυτος που θέλεις
    αυτος που θελω ειναι απλα δεν εχει λυχνιες στο καθισμα του συνοδηγου. μηπως εβγαινε ποτε ετσι?

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Moufas E46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μολις παρελαβα την φετα με τα κουμπακια που παρηγγηλα απο το e-bay. τον αρχικο μου ενθουσιασμο διαδεχτηκε η λυπη με αυτο που ειδα. διπλα στο κουμπακι του θερμαινομενου καθισματος του συνοδηγου μαλιστα απουσιαζουν οι 3 λυχνιες που δειχνουν το επιπεδο θερμανσης. τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? μπορω να το επισκευασω? η να το στειλω πισω?
    Γεια σου φίλε μου. Αν και εφόσον η αγορά σου έγινε μέσω paypal (η πληρωμή εννοώ) τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Άνοιξε στο resolution center της paypal ένα case γράφοντας πως αυτό που παρήγγειλες δεν ήταν όπως στην περιγραφή του πωλητή και μετά από μερικές εβδομάδες θα αποζημιωθείς κανονικά. Στείλε όμως πρώτα ένα email στον πωλητή μήπως σου επιστρέψει εκείνος τα λεφτά, απλά στέλνοντας το αντικείμενο που πήρες πίσω. Εγώ έχω αποζημιωθεί έτσι 2 φορές από την paypal. H μία φορά ήταν για μικρό ποσό κάπου στα 30 δολάρια αλλά η δεύτερη φορά ήταν για 380 δολάρια...

  5. #5
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου φίλε μου. Αν και εφόσον η αγορά σου έγινε μέσω paypal (η πληρωμή εννοώ) τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Άνοιξε στο resolution center της paypal ένα case γράφοντας πως αυτό που παρήγγειλες δεν ήταν όπως στην περιγραφή του πωλητή και μετά από μερικές εβδομάδες θα αποζημιωθείς κανονικά. Στείλε όμως πρώτα ένα email στον πωλητή μήπως σου επιστρέψει εκείνος τα λεφτά, απλά στέλνοντας το αντικείμενο που πήρες πίσω. Εγώ έχω αποζημιωθεί έτσι 2 φορές από την paypal. H μία φορά ήταν για μικρό ποσό κάπου στα 30 δολάρια αλλά η δεύτερη φορά ήταν για 380 δολάρια...
    σε περιπτωση που ισχυριστει πως φαινοταν στην φωτο τι γινεται? παντως στην κατασταση εγραφε NEW

  6. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πρώτα συνεννοησου με τον πωλητή !!!
    Να δούμε τι θα σου πει και μετά βλέπουμε!

  7. #7
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Hi,



    It is the exact part that you ordered on eBay. It is as it looks in that picture because it is the same part. You received that item.



    Please feel free to contact me if you'd like additional assistance.

    η απαντηση του πωλητη. δηλαδη μου πουλησε ενα χαλασμενο προιον και μαλιστα φταιω εγω που δεν διεκρινα το ελλατωμα στην μικρη φωτο που ειχε. τι κανω τωρα παιδια? μαλλον την πατησα

  8. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Xωρίς τις λυχνίες δεν λειτουργεί η θέρμανση?

    Επίσης, ο πωλητής έγραφε ότι το προϊόν είναι ίδιο με αυτό που φαίνεται στη φωτογραφία? Γιατί αν δεν το έγραφε και έλεγε απλά ότι πουλάει θερμαινόμενα καθίσματα, η φωτογραφία δεν παίζει ρόλο και μπορείς να ζητήσεις κανονικά αποζημίωση...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  9. #9
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xωρίς τις λυχνίες δεν λειτουργεί η θέρμανση?

    Επίσης, ο πωλητής έγραφε ότι το προϊόν είναι ίδιο με αυτό που φαίνεται στη φωτογραφία? Γιατί αν δεν το έγραφε και έλεγε απλά ότι πουλάει θερμαινόμενα καθίσματα, η φωτογραφία δεν παίζει ρόλο και μπορείς να ζητήσεις κανονικά αποζημίωση...
    ο πωλητης εγραφε στην κατασταση αντικειμενου ΝΕW kai αυτο με καθυσηχασε. ετσι την πατησα και δεν κοιταξα λεπτομερως την φωτογραφια. αλλωστε και η τιμη δεν ηταν μικρη 160 ευρω εδωσα. δεν το βρηκα τζαμπα ωστε να ψυλιαστω ελλατωματα

  10. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Moufas E46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο πωλητης εγραφε στην κατασταση αντικειμενου ΝΕW kai αυτο με καθυσηχασε. ετσι την πατησα και δεν κοιταξα λεπτομερως την φωτογραφια. αλλωστε και η τιμη δεν ηταν μικρη 160 ευρω εδωσα. δεν το βρηκα τζαμπα ωστε να ψυλιαστω ελλατωματα
    Μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία???

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP