Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14

Θέμα: [Ε30] Φτυνει λαδια...

  1. #11
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fad3In Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω με oldcarskickass για το θεμα λαδι...
    Τεχνικα ειναι πολυ δυσκολο να περασει ετσι χυμα λαδι ως και εξατμιση!
    Επισης το θεμα φλατζας θα σου δινε εστω και λιγο τσιμπημενες (προς τα πανω) θερμοκρασιες ειδικα σε αρχικα σταδια και θα χειροτερευε σταδιακα αναλογα την ζημια/φθορα και τον τροπο χρησης του αυτοκινητου.

    Το αντιτριβικο MotorΚote που σου προτεινει ο συμφορουμιτης παραπανω κανει δουλεια και προτεινεται και προσφερει τα εξης:

    Σιγουρα μα σιγουρα κακο δεν κανει!

    Ν.
    σε βλεπω γνωστη στο συγκεκριμενο προιον. Προτεινω να ξεκινησεις thread για να ξεστραβωσουμε

  2. #12
    Εγγραφή
    20-05-10
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Χανια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    8
    Thanked
    0
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σαν να ηρεμησα λιγο. Ισως να εχω καταντησει παρανοικος με το αμαξι αλλα δεν μπορω να πω οτι του συμπεριφερομαι ασχημα. Ζητημα να εχω πιασει κοφτη 2-3 φορες αλλες τοσες να εχω ανοιξει με αλλους και ποτε δεν εχω τελικιασει. Να μην αναφερω το service πριν απο 2 μηνες στο οποιο ο μαστορας 'ξεχασε' να μου αλλαξει ροδελα στο καρτερ και οπου σταθω και οπου βρεθω αφηνω και μια κηλιδα. +οτι προσφατα μου χτυπησανε το αμαξι πισω δεξια (ζαντα πορτα ψαλιδι).
    Ευχαριστω για την πληροφορια θα το δοκιμασω συντομα και θα σας πω αποτελεσματα.
    Και μια καγκουρια στην οποια εχω υποπεσει, υστερα απο παροτρυνση φιλου ειναι η υπαρξη φιλτρου απορροφητηρα στην εισαγωγη αερα η οποια καγκουρια ισως να εχει να κανει με την ασταθεια του ρελαντι. Για μια βολτα δεν υπηρχε καν φιλτρο αλλα τοτε το αμαξι πεταγε. Ουτε ασταθεια, αρπαζε κατευθειαν, πηγαινε καλυτερα και ελυσε και ενα προβλημα που ττο εχω απο την 1η μερα, οτι δλδ καθε φορα που παταω γκαζι με νεκρα το μοτερ κατεβαζει στις 500-600 σαλ και υστερα δινει

  3. #13
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    174
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jimmakoss e30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν να ηρεμησα λιγο. Ισως να εχω καταντησει παρανοικος με το αμαξι αλλα δεν μπορω να πω οτι του συμπεριφερομαι ασχημα. Ζητημα να εχω πιασει κοφτη 2-3 φορες αλλες τοσες να εχω ανοιξει με αλλους και ποτε δεν εχω τελικιασει.
    Μην σκας για τους κοφτες! Χτυπαω 7αρες καθε λιγο και λιγακι εδω και 6 χρονια.Συνηθως στιγμιαια σε αργες αλλαγες και ενιοτε για καμμια φλογα! Δεν εχει κανει κιχ το Μ10 και λαδια ζητημα αν συμπληρωνω .5λτ στα 5.000χλμ κι αυτο αναλογα και την εποχη!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jimmakoss e30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε ασταθεια, αρπαζε κατευθειαν, πηγαινε καλυτερα και ελυσε και ενα προβλημα που ττο εχω απο την 1η μερα, οτι δλδ καθε φορα που παταω γκαζι με νεκρα το μοτερ κατεβαζει στις 500-600 σαλ και υστερα δινει
    Αυτο παλι μου ακουγεται κλασσικη περιπτωση προβληματος στο MAF!

    Ν.

  4. #14
    Εγγραφή
    31-05-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fad3In Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην σκας για τους κοφτες! Χτυπαω 7αρες καθε λιγο και λιγακι εδω και 6 χρονια.Συνηθως στιγμιαια σε αργες αλλαγες και ενιοτε για καμμια φλογα! Δεν εχει κανει κιχ το Μ10 και λαδια ζητημα αν συμπληρωνω .5λτ στα 5.000χλμ κι αυτο αναλογα και την εποχη!


    Αυτο παλι μου ακουγεται κλασσικη περιπτωση προβληματος στο MAF!

    Ν.
    Τον αισθητηρα Λ τον εχει σκεφτει κανείς??

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP