Παιδία καλησπέρα....

Το Ε46 που πήρα ήταν για κάποιο καιρό (2 μήνες περίπου) παρακαρισμένο μόνιμα σε χώρο που όπως φαίνεται ζούσαν και συμπαθή κατά άλλα ποντικάκια. Μάλλον το αυτοκίνητο τους άνοιξε την όρεξη, με αποτέλεσμα να φάνε ένα μεγάλο κομμάτι της μόνωσης του μοτέρ, χωρίς ευτυχώς να φάνε καλώδια (η μόνωση ήταν μάλλον το ορεκτικό και τα καλώδια το κυρίως πιάτο....).

Ευτυχώς ο προηγούμενος ιδιοκτήτης το πήρε είδηση και ψέκασε με κάποιο κολλώδες φάρμακο το μοτέρ ώστε να αποτρέψει τα χειρότερα. Τα χειρότερα απετράπησαν, όμως το μοτέρ αυτή τη στιγμή είναι σε άθλια κάσταση λόγω του φαρμάκου. Κολλάνε τα πάντα (μέχρι και πεθαμένα έντομα έχω δει να έχουν κολλήσει), δεν μπορείς να βάλεις χέρι πουθενά και αυτό το υλικό τραβάει όλη τη βρώμα και ήδη γεμίσει μούργα παντού... Για παράδειγμα θέλω να δω αν υπάρχει διαρροή από το ψευτοκάπακο και δεν μπορώ να δω τίποτα...

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό μπορεί να φύγει με ένα καλό πλύσιμο και αν υπάρχει κάποιο μαγαζί που θα μπορούσα να πάω για να μου καθαρίσουν καλά το μοτέρ (αν γνωρίζει κανείς κάποιο και προς τα νότια προάστια) Αν τίθεται θέμα διαφήμισης ας στείλει πμ...