Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 26

Θέμα: Κίτρινη ένδειξη

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    όταν ελέγχω το bc ,μου δείχνει τα ακόλουθα service που έχω να κάνω. Όταν μου ανάβει το το σήμα (πλατφόρμα) μετά από λίγο μένει ανοιχτό το τριγωνάκι με θαυμαστικό,κάτω δεξιά(μικρό).Τώρα δεν μου ανάβει τίποτα. Έπλυνα καλά το αμάξι και έβγαλε πολύ μαυρίλα από τα τακάκια.Ελπίζω να ήταν από εκεί.Στο συνεργείο ο έλεγχος δέν έδειξε κάτι. Ελπίζω να μήν είναι κάτι από τα ακόλουθα (πρόβλημα στην παροχή καυσίμου
    ή βλάβη στη μονάδα ελέγχου στα φώτα φρένων) γιατί ακούγονται σοβαρά. Δέν θα έδειχνε κάτι στον έλεγχο άν ίσχυαν αυτά?Αν ξανά βγεί το σήμα θα το βγάλω φωτό.

  2. #12
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τελικά μόλις επλινα το αμάξι ,είχα να το πλυνω τρεις μήνες,δεν ξανά έβγαλε την ένδειξη.Και έβγαλε πολύ μαυριλα από τα τακάκια.

    Στάλθηκε από το Lenovo YT3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #13
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αυτό ειναι πολύ ευχάριστο! Ελπίζω να μην σου ξαναβγει η ένδειξη
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  4. The Following User Says Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    giannis79 (02-07-16)

  5. #14
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Υπάρχουν δύο ενδείξεις,
    General-State inspection και Vehicle Check.

    Η ένδειξη Vehicle Check δεν σημαίνει κάποια βλάβη και είναι αυτή που δείχνει το αυτοκίνητο στη ράμπα, είναι μόνο ένας προκαθορισμένος έλεγχος του αυτοκινήτου στην οποία μπορείς να ορίσεις εσύ τα χιλιόμετρα ή την ημερομηνία για το επόμενο Check. Η ένδειξη δεν έσβησε επειδή έπλυνες το αυτοκίνητο...και απορώ πως δεν σε ενημέρωσε το συνεργείο σχετικά με την ένδειξη...

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tokiko : 06-07-16 στις 18:26

  6. The Following 3 Users Say Thank You to tokiko For This Useful Post:

    A8hnaios (23-07-16), BILL007 (06-07-16), I_MNL (20-07-16)

  7. #15
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αυτο που λεει ο nikos! ειναι...αλλαξες λαστιχα τελικα? τι εβαλες?

  8. #16
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στο συνεργείο δεν κάναν κάτι με το bc.Η ένδειξη συνέχισε και μετά από το συνεργείο.Ξαφνικα δεν άναψε όταν επλινα καλά το αμάξι.εχει να μου ανάψει 4 μήνες τώρα περίπου.Η ένδειξη ήταν Ή τρίτη από το τέλος ή κίτρινη.Ηταν ρυθμισμένη όπως σε όλα από το εργοστάσιο για προκαθορισμένο έλεγχο ,σ ε πολύ μετέπειτα χρόνο.Στο συνεργείο μου ηπαν ότι ανάβει μερικές φορές και όταν χρειαζονται αλλαγή τα τακάκια,τα οποία έχουν να κάνουν πολλά χλμ ακόμα.Μετα από καλό πλύσιμο τελικά δεν ξανά άναψε τίποτα.Οι αισθητήρες του αμαξιου τελοκα είναι ευαίσθητοι.Ολα καλά ευτυχώς.😀

    Στάλθηκε από το Lenovo YT3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. #17
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λάστιχα πήρα continental ssr,μ ίας και δεν έχω πάρει ποτέ.Απο την αντιπροσωπία με παροτρυναν γιατί αυτά βάζει ή bmw.Τ α goodyear που φαραώ λιοσαν κάπως γρήγορα, χρήση λιγότερο απο 3 χρόνια...με κανονικά χλμ το χρόνο περίπου 14000.

    Στάλθηκε από το Lenovo YT3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to giannis79 For This Useful Post:

    dreamer (23-07-16)

  11. #18
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    σορυ για οφτοπικ,νομιζω απο οτι εχω διαβασει σε διαφορα σαιτ οτι λιωνουν πιο γρηγορα τα conti απο τα goodyear τα οποια 40-50000 χιλμ θεωρω οτι ειναι υπεραρκετα και οτι αυτα που εβαλες δεν τα βγαζουν...εννοω με καλη προσφυση μετα τα 2 χρονια.επισης μου εκανε εντυπωση που η μια αντιπροσωπεια μου προτεινε αυτα και η αλλη τα σταματησε γιατι ειχαν παραπο0να οτι γλυστρουσαν και προτειναν τα πιρελι.

    και εμενα αυτα μου προτειναν απο αντιπροσωπεια με καλη προσφορα αλλα προτιμησα τα goodyear.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 23-07-16 στις 18:51

  12. #19
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα δούμε. Τα goodyear όντως δεν γλιστρανε,μιας και είναι περισσότερο για βροχή.conti τώρα τελευταία βάζουν παρα πολλοί,ελπιζω να κρατήσουν 4 χρονια.Τα runflat είναι ποιο σκληρά και αργούν να λιώσουν από τα απλά συμβατικά..

    Στάλθηκε από το Lenovo YT3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. #20
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ασε που τα michelin που είναι πανάκριβα σε 2 χρόνια θέλουν αλλαγή

    Στάλθηκε από το Lenovo YT3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP