Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 70

Θέμα: Smart Pen

  1. #61
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν γειά σας! Ειμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Πριν λίγες μέρες παράγγειλα το Fix it! Pro από το ιντερνετ με τιμή γύρω στα 10+ ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Καθώς όμως περίμενα 1-2 μέρες για να το παραλάβω εψαξα λίγο παραπάνω στο ιντερνετ για αυτο το προιόν και είδα αυτο το θέμα εδώ το οποίο παρατήρησα οτι έχει μόνο αρνητικά σχολια. Ομολογώ οτι απογοητεύτηκα λιγο γιατι σκεφτικα οτι πέταξα τα λεφτά μου. Παρ' όλα αυτα όμως το παρέλαβα και το πλήρωσα μόνο και μόνο για να δώ αν όντως αυτά που γράφετε εδώ είναι αλήθεια (οτι το προιόν ειναι φέσι δηλ.). Το χρησιμοποίησα λοιπόν στο ποδήλατο και όχι στο αμάξι (το ποδήλατο είναι χρώμα μπλε μεταλικό και ασιμί). Η αλήθεια είναι οτι ΕΚΑΝΕ δουλειά ΚΥΡΙΩΣ σε ελεφριές γρατζουνιές και ΚΥΡΙΩΣ στο ασημί χρώμα. Μπορώ να πώ οτι έμεινα ευχαριστημένος γιατί ακομα και τις πιό βαθιές τις έκανε αισθητά λιγότερο εμφανείς. ΑΛΛΑ για να δουλέψει πραγματικά (όπως παρακολούθησα σε ένα βίντεο με το σχετικό προιόν, πρέπει αφού το βάλεις πάνω στη γρατζουνιά να το αφήσεις για μισο λεπτάκι να το αποροφήσει η γρατζουνιά και μετα το σκουπίζεις με ένα χαρτί. Κατόπιν το αφήνεις εκτεθημένο στον ήλιο για 1-48 ώρες για να δέσει και να στεγνώσει καλά.). Αφού ακολούθησα αυτά τα βήματα είδα πολύ καλά αποτελέσματα και μπορώ να πω οτι είμαι κατα 80% ευχαριστημένος.

    Όπως έχουμε ήδη πει, από τη στιγμή που η γρατζουνιά είναι βαθιά (έχει πάρει χρώμα), η σωστή διαδικασία είναι επιδιόρθωση με χρώμα. Όχι με βερνίκι.

    Τα κάθε λογής 'έξυπνα στυλο' περιέχουν μόνο βερνίκι.

    Δυστυχώς ο κόσμος λόγω άγνοιας, πέφτει θύμα του έξυπνου μάρκετιν, όχι μόνο με το συγκεκριμένο προϊόν, αλλά και με πολλά ακόμα.








    Εδώ επισκευή με Smart Pen σε μπλε χρώμα. Η 'άσπρη' γραμμή της γρατζουνιάς = έχει φύγει χρώμα.



  2. #62
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    τυποι εχετε τρελανει στην παραπλανηση τον κοσμο το βερνικι σας λεω κανει δουλεια το εβαλε η δικια μου σε γαλλικο μανικιουρ και η ασπρη γραμμη εφυγε αμεσως το προιον ειναι θαυματουργο το επαλειφεις πανω στα νυχια χεριων η ποδιων και τα εκθετεις στον μεσημεριανο ηλιο αναλογα με το ποση ωρα εχεις και το αναλογο χρωμα 1-2 ωρες για τα παστελ χρωματα για ποιο γηινες αποχρωσεις απαιτειται εκθεση περι τις τεσσερις ωρες.
    αντε γεια...

  3. The Following 2 Users Say Thank You to hades7 For This Useful Post:

    Eleni (22-07-12), Monsta (10-07-12)

  4. #63
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν γειά σας! Ειμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Πριν λίγες μέρες παράγγειλα το Fix it! Pro από το ιντερνετ με τιμή γύρω στα 10+ ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Καθώς όμως περίμενα 1-2 μέρες για να το παραλάβω εψαξα λίγο παραπάνω στο ιντερνετ για αυτο το προιόν και είδα αυτο το θέμα εδώ το οποίο παρατήρησα οτι έχει μόνο αρνητικά σχολια. Ομολογώ οτι απογοητεύτηκα λιγο γιατι σκεφτικα οτι πέταξα τα λεφτά μου. Παρ' όλα αυτα όμως το παρέλαβα και το πλήρωσα μόνο και μόνο για να δώ αν όντως αυτά που γράφετε εδώ είναι αλήθεια (οτι το προιόν ειναι φέσι δηλ.). Το χρησιμοποίησα λοιπόν στο ποδήλατο και όχι στο αμάξι (το ποδήλατο είναι χρώμα μπλε μεταλικό και ασιμί). Η αλήθεια είναι οτι ΕΚΑΝΕ δουλειά ΚΥΡΙΩΣ σε ελεφριές γρατζουνιές και ΚΥΡΙΩΣ στο ασημί χρώμα. Μπορώ να πώ οτι έμεινα ευχαριστημένος γιατί ακομα και τις πιό βαθιές τις έκανε αισθητά λιγότερο εμφανείς. ΑΛΛΑ για να δουλέψει πραγματικά (όπως παρακολούθησα σε ένα βίντεο με το σχετικό προιόν, πρέπει αφού το βάλεις πάνω στη γρατζουνιά να το αφήσεις για μισο λεπτάκι να το αποροφήσει η γρατζουνιά και μετα το σκουπίζεις με ένα χαρτί. Κατόπιν το αφήνεις εκτεθημένο στον ήλιο για 1-48 ώρες για να δέσει και να στεγνώσει καλά.). Αφού ακολούθησα αυτά τα βήματα είδα πολύ καλά αποτελέσματα και μπορώ να πω οτι είμαι κατα 80% ευχαριστημένος.
    Καλο ειναι να βαλεις και καμια φωτο αφου εισαι ο μονος που εισαι ικανοποιημενος απο μια τετοια αγορα....Βεβαια το ματι του καθενος βλεπει διαφορετικα τις ατελειες.Κατι που για σενα ειναι τελειο,για το πιο εμπειρο ματι μπορει να ειναι απλως αστειο!Πχ ο πεθερος μου ειδε μια μερα μια βαθια γρατζουνια στο πισω μερος του Οπελ βεκτρα του.Πηρε λοιπον το στυλο με το ιδιο ασημι χρωμα ,απ'την αντιπροσωπεια(μεχρι στιγμης ολα καλα) και το περασε 10.000 στρωσεις απο πανω και 3-4 ποντους πιο πλατια της γρατζουνιας!!!! Το αποτελεσμα??Σαν να'βαλε μπλανκο ασημι πανω στο φτερο!!Στα δικα του ματια ομως,η αντιαισθητικη γρατζουνια με την σκουρια,ειχε φυγει...τι να πεις?
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  5. #64
    Εγγραφή
    06-07-12
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έχεις δίκιο ,η σωστή επιδιόρθωση είναι με χρώμα, αλλα όχι οτι και με αυτο δεν κάνεις δουλειά. Είδα με τα ίδια μου τα μάτια να φέυγουν οι γρατζουνιές απο τον σκελετο του ποδηλάτου (στη συγκεκριμένη περίπτωση ) χωρίς να μένει καμία θαμπάδα ή ο,τιδήποτε άλλο, απλά χρειάζεται να ακολουθήσει κάποιος σωστά τις οδηγείες...δεν λέω οτι αθτο το στυλό μπορεί να κάνει θαύματα και να εξαλήψει γρατζουνιές όπως αυτή που έχεις βάλει φωτο πιο πάνω....αλλα είναι καλό για τις λεπτομέρειες, τουλάχιστον αυτή είναι η άποψή μου αφότου έχω δοκιμάσει το προιόν. Αλλά είδα με τα μάτια μου να ''εξαφανήζεται'' μία αρκετά βαθιά γρατζουνιά απλά χρησημοποιόντας το ξανά και ξανά πανω της αφου πρώτα στεγνώνει...είναι απόλητα λογικό να ΜΗΝ κάνει την δουλειά που θα έκανε η βαφή, αλλα για τα λεφτά που το πήρα εγώ τουλάχιστον και για αυτά που είδα οτι κάνει αυτοπρωσόπως χρησιμοπιοντας το, δεν μετανιώνω που το αγόρασα.

    Και παλι όμως, αυτή είναι η γνώμη μου, και στην περίπτωσή μου δούλεψε....υπενθημίζω οτι δεν μιλάω για το ''έξυπνο στυλό'' αλλα για το fix it...

  6. #65
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEN Εμφάνιση μηνυμάτων

    Και παλι όμως, αυτή είναι η γνώμη μου, και στην περίπτωσή μου δούλεψε....υπενθημίζω οτι δεν μιλάω για το ''έξυπνο στυλό'' αλλα για το fix it...

    Φίλε μου τα ίδια είναι όλα. Και στα συγκεκριμένα λεφτά υπάρχουν πιο αξιόλογες λύσεις. Ειδικά αν ΔΕΝ έχει φύγει χρώμα και η ζημιά είναι μόνο στο βερνίκι (όπως στη δική σου περίπτωση με το ποδήλατο), μία σωστή προεργασία με ντουκοχαρτάρισμα και γυάλισμα κάνει πραγματικά θαύματα.

    Τέλος πάντων, αν εσύ έμεινες ικανοποιημένος είσαι από τις λίγες εξαιρέσεις του κανόνα.

  7. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    Kostas_1 (10-07-12)

  8. #66
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To smart pen δε ξερω αν συνεχιζει να πωλειται με την ιδια ονομασια !!!
    Οπως και να εχει το προιον ηταν μεγαλη μουφα !!!!
    Μουφα κανονικη !!!
    Τωρα τι κανει το fix it χωρις να το εχω δοκιμασει δε νομιζω πως και αυτο θα λεει κατι .
    Απορω πως επιτρεπουν να πωλουνται τετοια προιοντα .
    Αληθεια πρι βγουν στο εμποριο και παρουν εγκριση δεν υπαρχει καποιος ελεγκτικος μηχανισμος να τα δοκιμασει και να προστατευσει τον αδαη πολιτη οπως εμενα ?
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  9. The Following 4 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    Eleni (22-07-12), Kostas_1 (10-07-12), Nino (10-07-12), Stathis (21-07-12)

  10. #67
    Εγγραφή
    06-07-12
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου τα ίδια είναι όλα. Και στα συγκεκριμένα λεφτά υπάρχουν πιο αξιόλογες λύσεις. Ειδικά αν ΔΕΝ έχει φύγει χρώμα και η ζημιά είναι μόνο στο βερνίκι (όπως στη δική σου περίπτωση με το ποδήλατο), μία σωστή προεργασία με ντουκοχαρτάρισμα και γυάλισμα κάνει πραγματικά θαύματα.

    Τέλος πάντων, αν εσύ έμεινες ικανοποιημένος είσαι από τις λίγες εξαιρέσεις του κανόνα.

  11. #68
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    https://i1131.photobucket.com/albums...i/DSC00001.jpg



    Λοιπόν οι διακοπές την προηγούμενη εβδομάδα μου άφησαν ενθύμιο στον πίσω προφυλακτήρα την παραπάνω γρατζουνιά από κάποιον εξυπνάκια που θα πέρασε με κανά ποδήλατο υποθέτω. Επειδή δεν είναι πολύ εμφανής (φαίνεται μόνο από αρκετά κοντά), ούτε βαθιά πιστεύω είναι κρίμα να βαφεί όλος ο προφυλακτήρας. Θα κάνει δουλειά το στυλό με το χρώμα; Επίσης από πετραδάκι λογικά, παρατήρησα στον ουρανό, μπροστά από το παρμπριζ έχει φύγει μικρό κομμάτι από το βερνίκι. Εκεί τι κάνουμε;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 21-07-12 στις 20:23 Αιτία: eisagwgi photo

  12. #69
    Εγγραφή
    08-08-11
    Περιοχή
    χαιδαρι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.220
    Thanked
    7747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξερεις αυτο που λενε πληρωνεις και μαθαινεις?
    Ε αυτο εκανα !!!
    Εδω καποιοι καταφερνουν να πουλανε 'βιονικα' βραχιολια......και εσυ στεναχωριεσαι για το στυλο;

  13. #70
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ + ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    778
    Thanked
    287
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύντομα θα έχω και ΑΛΗΘΙΝΕΣφωτογραφίες για όποιον ενδιαφέρεται να δει αποτελέσματα από την εφαρμογή αυτής της π@π@ρι@ς.

    Ξέρετε μερικές φορές ακούω κάτι κουλά που ειλικρινά μου φτιάχνουν τη μέρα. Τις προάλλες λοιπόν με ρωτάει ένας :

    "Με λέϊζερ δε φτιάχνετε τις γρατζουνιές ??"

    τις γρατζουνιες οχι τις λαμαρινες ναι... μου λεγε ιστορια σε συνεργειο ενας φιλος...

    φαναρτζης με τον βοηθο και διπλα ο ιδιοκτητης...

    φαναρτζης.Δημητρη πιεσε λιγο απο δω να το φερω απο την αλλη
    Βοηθος/ Αφεντικο δεν το βλεπω να ερχεται ενα τεταρτο το παλευουμε
    φαναρτζης/ Δημητρη πηγαινε στο γραφειο μου και φερε το λειζερ γιατι ετσι δουλεια δεν γινεται...
    βοηθος/οκ πηγαινω
    ιδιοκτητης/δεν μιλαει και εχει μεινει απο την τεχνολογια που προκειται να εφαρμοστει στο αμαξι του
    βοηθος/ ερχεται και στο χερι κραταει μια βαριοπουλα που εγραφε επανω στη χειρολαβη L A S E R.

    εσυ τι το περιεργο ειδες στην ερωτηση του πελατη σου?

    χαχαχαχαχ

  14. The Following 3 Users Say Thank You to E46 POWER For This Useful Post:

    aristent (28-07-12), Kostas_1 (28-07-12), Leonidas_E39 (05-08-12)

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP