Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 19 από 19

Θέμα: συναγερμός εργοστασιακός ή καθόλου;

  1. #11
    Εγγραφή
    31-10-14
    Μηνύματα
    18
    Thanked
    14
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αδερφέ το προηγούμενο καλοκαίρι μου έκλεψαν ένα m3 e92 από κλειστό γκαράζ. Μαμά συναγερμό φορούσε.
    Μετά το πατατράκ και αφού πληρώθηκα από την ασφάλεια (το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ είναι η κλοπής) έβαλα έναν συναγερμό που μου συνέστησε η ηχοκίνηση.
    Tec electronics. Σε οποιαδήποτε μάρκα και να καταλήξεις να έχει οπωσδήποτε black jack anti hijack σύστημα. Για να πάρει μπρος το αυτοκίνητο και το κλειδί να σου έχουν κλέψει πρέπει να βάλεις συνδυασμό αλλιώς τα ρεύματα είναι κομμένα. Και στο δρόμο να σε σταματήσουν δίνεις το κλειδί και φεύγουν. Στα 500μ σβήνει το αυτοκίνητο. Και φυσικά ένα gps πάντα είναι μια καλή εξτρά λύση.



    Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. The Following 5 Users Say Thank You to NassosMan For This Useful Post:

    bmw7 (11-02-16), drbiloukos (25-02-16), freddys (11-02-16), Paris218d (17-09-21), topmar (11-02-16)

  3. #12
    Εγγραφή
    03-02-16
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ποια είναι η γνώμη σας για το συναγερμό TEC?
    Υπάρχει κανείς που τον έχει χρόνια και μπορεί να μας πει τη γνώμη του?
    Ευχαριστώ!

  4. #13
    Εγγραφή
    24-10-16
    Μηνύματα
    5
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σας,

    Προφανώς γνωρίζετε περισσότερα για το θέμα. Εγώ έχω ενα 116d 12/2015, έβαλα ένα συναγερμό MED στο ΣΠΑΝΟ.
    Ο πωλητής μου είπε πως βάζουν αυτόν μόνο γιατί συνεργάζεται πολύ καλύτερα από άλλες μάρκες με bmw αυτοκίνητα.

    Η τιμή που πλήρωσα στο σπανό είναι 250 με φπα ενώ εργοστασιακός είχε 550 προ φπα.

  5. #14
    Εγγραφή
    28-06-19
    Μηνύματα
    1
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γεια σου φίλε. Αντικλεπτικό σοβαρό να βάλεις και όχι στην αντιπροσωπία . Εάν βάλεις τύπου Meta ,καλύτερα μην βάλεις καθόλου. Αυτό που λένε πιο πάνω τα παιδιά ότι αν το βάλουν στο μάτι θα το πάρουν, είναι παραμύθια. Ο clifford /viper είναι καλός συναγερμός παλιάς εποχής,και αυτό επειδή οι Αμερικάνοι έχουν μείνει πίσω. Ειδικά για τα καινούρια Bmw που τα πιο πολλά είναι keyless ,θέλεις ένα σύστημα νέας τεχνολογίας με μικρή κατανάλωση, να κάνει μπλοκάρισμα από το CANBUS, να γίνεται ένα με τα ηλεκτρονικά του αυτοκινήτου χωρίς να κάνει ζημία . Εγώ στο παλιό μου αυτοκίνητο είχα Clifford ,καλός αλλά με είχε τρελάνει στην κατανάλωση. Είχα βάλει έναν αναλογικό & το Сan CAG νομίζω για να προσαρμοστεί στο αυτοκίνητο μου που ήταν Сanbus. Πολλά καλώδια και μεγάλες πλακέτες. Τώρα έχω πάρει ένα F30 και πριν τοποθετήσω συναγερμό έκανα τρελή ερευνά. Δεν τολμούσα να βάλω ξανά CLIFFORD, διότι είναι περασμένη τεχνολογία. Το έψαξα που λες και βρήκα ότι υπάρχει το Ρώσικο αντικλεπτικό Pandora. O οποίος είναι τεχνολογικά μπροστά από κάθε κλέφτη. Μου το έχουν κάνει τούμπανο και πιστεύω ότι δεν μπορεί να το πάρει κανείς. Και τα κλειδιά να μου πάρουν το αμάξι δεν πάει πουθενά για παράδειγμα. Προστατεύστε τα οχήματα σας έξυπνα τεχνολογικά και φροντίστε να τα πάτε σε καλό μάστορα για να μη σκύψει ο κλέφτης κάτω από το ταμπλό και δει το συναγερμό φάτσα κάρτα. Εκεί δεν σου φταίει το αντικλεπτικό αλλά ο μάστορας. Εάν ενδιαφέρεται κανείς μπορεί να μάθει κάτι παραπάνω στο site της εταιρίας που τα εισάγει. .....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη deepBLUE : 30-06-19 στις 00:00 Αιτία: Διαφήμιση

  6. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.965
    Thanked
    20068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο αλεκος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου φίλε. Αντικλεπτικό σοβαρό να βάλεις και όχι στην αντιπροσωπία . Εάν βάλεις τύπου Meta ,καλύτερα μην βάλεις καθόλου. Αυτό που λένε πιο πάνω τα παιδιά ότι αν το βάλουν στο μάτι θα το πάρουν, είναι παραμύθια. Ο clifford /viper είναι καλός συναγερμός παλιάς εποχής,και αυτό επειδή οι Αμερικάνοι έχουν μείνει πίσω. Ειδικά για τα καινούρια Bmw που τα πιο πολλά είναι keyless ,θέλεις ένα σύστημα νέας τεχνολογίας με μικρή κατανάλωση, να κάνει μπλοκάρισμα από το CANBUS, να γίνεται ένα με τα ηλεκτρονικά του αυτοκινήτου χωρίς να κάνει ζημία . Εγώ στο παλιό μου αυτοκίνητο είχα Clifford ,καλός αλλά με είχε τρελάνει στην κατανάλωση. Είχα βάλει έναν αναλογικό & το Сan CAG νομίζω για να προσαρμοστεί στο αυτοκίνητο μου που ήταν Сanbus. Πολλά καλώδια και μεγάλες πλακέτες. Τώρα έχω πάρει ένα F30 και πριν τοποθετήσω συναγερμό έκανα τρελή ερευνά. Δεν τολμούσα να βάλω ξανά CLIFFORD, διότι είναι περασμένη τεχνολογία. Το έψαξα που λες και βρήκα ότι υπάρχει το Ρώσικο αντικλεπτικό Pandora. O οποίος είναι τεχνολογικά μπροστά από κάθε κλέφτη. Μου το έχουν κάνει τούμπανο και πιστεύω ότι δεν μπορεί να το πάρει κανείς. Και τα κλειδιά να μου πάρουν το αμάξι δεν πάει πουθενά για παράδειγμα. Προστατεύστε τα οχήματα σας έξυπνα τεχνολογικά και φροντίστε να τα πάτε σε καλό μάστορα για να μη σκύψει ο κλέφτης κάτω από το ταμπλό και δει το συναγερμό φάτσα κάρτα. Εκεί δεν σου φταίει το αντικλεπτικό αλλά ο μάστορας. Εάν ενδιαφέρεται κανείς μπορεί να μάθει κάτι παραπάνω στο site της εταιρίας που τα εισάγει.
    Εσυ τι σχέση έχεις με την εν λόγω εταιρία ?
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  7. The Following 2 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (30-06-19), michaelp900 (02-07-19)

  8. #16
    Εγγραφή
    09-03-19
    Μηνύματα
    12
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ο εργοστασιακός συναγερμός ρυθμίζεται με την αναβαθμιση λογισμικού .

  9. #17
    Εγγραφή
    19-08-19
    Μηνύματα
    43
    Thanked
    33
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    TEC και Pandora είναι οι καλύτερες επιλογές που μπορεί να κάνει κάποιος αυτή τη στιγμή. Αμφότεροι από τη Ρωσία.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to SkyNet For This Useful Post:

    BILL007 (22-09-19)

  11. #18
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Με λίγο ψάξιμο, βλέπω ότι ο Pandora Pro έχει και GPS και χωρίς tag δεν ξεκινάει το αυτοκίνητο.

    Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλοί.

    Sent from my Xperia 1 using Tapatalk
    Nikos

  12. The Following User Says Thank You to Nikos! For This Useful Post:

    BILL007 (23-09-19)

  13. #19
    Εγγραφή
    19-08-19
    Μηνύματα
    43
    Thanked
    33
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λίγο ψάξιμο, βλέπω ότι ο Pandora Pro έχει και GPS και χωρίς tag δεν ξεκινάει το αυτοκίνητο.

    Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλοί.

    Sent from my Xperia 1 using Tapatalk
    Ισχύει όπως και ο TEC 810 (χωρίς tag) και ο TEC 830. Όλοι οι συναγερμοί έχουν pin to drive


    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to SkyNet For This Useful Post:

    BILL007 (23-09-19)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP