Σελίδα 5 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 117

Θέμα: Custom τιμόνι - Custom steering wheel

  1. #41
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα πω μονο επειδή το παρατήρησα η στεφάνι του τιμονιού δε κλείνει μονο απο κατω
    Κανονικα θελει και απο πανω θεωρώ για να γινει πιο σωστο.!

  2. #42
    Εγγραφή
    19-02-11
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    236
    Thanked
    435
    Rides
    1

    Προεπιλογή Custom τιμόνι - Custom steering wheel

    Για όποιον ενδιαφέρεται με την ευκαιρία της συζήτησης έχω ένα φίλο που ασχολείται ερασιτεχνικά (δεν έχει κάποιο μαγαζί) με το να φτιάχνει carbon έχοντας ένα προϊόν μπροστά του που θα θελήσουμε να ντύσουμε με το υλικό αυτό. Προσωπικά έχω βάλει carbon και στο e36 στο ντουλαπάκι του συνοδηγού από πάνω και στα πλαϊνά και στο τιμόνι του m3. Το αποτέλεσμα άψογο.
    Ο σύνδεσμος και τα αποτελέσματα της δουλειά του για όποιον θέλει είναι αυτός
    https://www.facebook.com/carbonprojects/

    Το συγκεκριμένο κομμάτι του τιμονιού που δείχνει το video καθώς και το τιμόνι της φωτό είναι του δικού μου αυτοκινήτου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη micz : 03-11-15 στις 17:29

  3. The Following 2 Users Say Thank You to micz For This Useful Post:

    BGPVirus (03-11-15), BILL007 (03-11-15)

  4. #43
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο micz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όποιον ενδιαφέρεται με την ευκαιρία της συζήτησης έχω ένα φίλο που ασχολείται ερασιτεχνικά (δεν έχει κάποιο μαγαζί) με το να φτιάχνει carbon έχοντας ένα προϊόν μπροστά του που θα θελήσουμε να ντύσουμε με το υλικό αυτό. Προσωπικά έχω βάλει carbon και στο e36 στο ντουλαπάκι του συνοδηγού από πάνω και στα πλαϊνά και στο τιμόνι του m3. Το αποτέλεσμα άψογο.
    Ο σύνδεσμος και τα αποτελέσματα της δουλειά του για όποιον θέλει είναι αυτός
    https://www.facebook.com/carbonprojects/

    Το συγκεκριμένο κομμάτι του τιμονιού που δείχνει το video καθώς και το τιμόνι της φωτό είναι του δικού μου αυτοκινήτου.
    Aυτός κάνει carbon wrap https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=25038 ή hydrodip με film? Ρωτάω γιατί απο τις φωτό είδα κάπου film...



  5. #44
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο micz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όποιον ενδιαφέρεται με την ευκαιρία της συζήτησης έχω ένα φίλο που ασχολείται ερασιτεχνικά (δεν έχει κάποιο μαγαζί) με το να φτιάχνει carbon έχοντας ένα προϊόν μπροστά του που θα θελήσουμε να ντύσουμε με το υλικό αυτό. Προσωπικά έχω βάλει carbon και στο e36 στο ντουλαπάκι του συνοδηγού από πάνω και στα πλαϊνά και στο τιμόνι του m3. Το αποτέλεσμα άψογο.
    Ο σύνδεσμος και τα αποτελέσματα της δουλειά του για όποιον θέλει είναι αυτός
    https://www.facebook.com/carbonprojects/

    Το συγκεκριμένο κομμάτι του τιμονιού που δείχνει το video καθώς και το τιμόνι της φωτό είναι του δικού μου αυτοκινήτου.
    Όσο αφορά το carbon πλέον τα κανω μόνος μου !!!
    Όσο αφορά ομως το τιμονι εκει θελει καποιον που γνωρίζει η έστω ειναι διατέθημενος να χαλάσουμε ενα τιμονι να δουμε πως ειναι και να κανουμε στεφανη απο την αρχη

  6. #45
    Εγγραφή
    19-02-11
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    236
    Thanked
    435
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτός κάνει carbon wrap https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=25038 ή hydrodip με film? Ρωτάω γιατί απο τις φωτό είδα κάπου film...

    Για να μην πω κάτι λάθος μια και δεν το κατέχω το θέμα, θα τον ρωτήσω ή αν θέλεις bill κάνε ότι ερωτήσεις θέλεις μέσα από τον σύνδεσμο ή θα μπει εδώ να απαντήσει ο ίδιος.

    Δημήτρη έκανα carbon μόνο το κάτω πλαστικό του τιμονιού, το υπόλοιπο μου αρέσει η αίσθηση δέρματος και αλλαντάρα του performance και το άφησα ως έχει.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to micz For This Useful Post:

    BILL007 (03-11-15)

  8. #46
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εσείς θέλετε κάτι τετοιο :

    https://www.google.gr/imgres?imgurl=...FQUMLAodA4cLeg

  9. The Following 2 Users Say Thank You to trueno For This Useful Post:

    BILL007 (03-11-15), kplc16 (03-11-15)

  10. #47
    Εγγραφή
    03-11-15
    Μηνύματα
    29
    Thanked
    49
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα στην παρέα,μετά από προτροπή του φίλου Μιχάλη γραφτηκα στο φόρουμ!
    Το skinning του τιμονιού γίνεται με real carbon και έπειτα χτίζεται με εποξικη που δεν βγάζει αποτύπωμα στις υψηλές θερμοκρασίες της Ελλάδας!
    Δεν είναι υδατογραφία ούτε foil,και για να πετύχουμε τις κουρμπες,ακόμη κ αν είναι έντονες χρησιμοποιείται μια τεχνική vacuum.

  11. The Following 4 Users Say Thank You to thanasiss3 For This Useful Post:

    BILL007 (05-11-15), trueno (05-11-15), VanVIC (05-11-15), ΔημήτρηςΜ3 (05-11-15)

  12. #48
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasiss3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην παρέα,μετά από προτροπή του φίλου Μιχάλη γραφτηκα στο φόρουμ!
    Το skinning του τιμονιού γίνεται με real carbon και έπειτα χτίζεται με εποξικη που δεν βγάζει αποτύπωμα στις υψηλές θερμοκρασίες της Ελλάδας!
    Δεν είναι υδατογραφία ούτε foil,και για να πετύχουμε τις κουρμπες,ακόμη κ αν είναι έντονες χρησιμοποιείται μια τεχνική vacuum.
    Επειδή γνώρισα τον Θανάση ειναι γνωστής του θέματος carbon και εχω δει
    Τι δουλεια του άψογος !

  13. #49
    Εγγραφή
    03-11-15
    Μηνύματα
    29
    Thanked
    49
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΔημήτρηςΜ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή γνώρισα τον Θανάση ειναι γνωστής του θέματος carbon και εχω δει
    Τι δουλεια του άψογος !
    Ευχαριστώ Δημήτρη για τα καλά σου λόγια,το χω ψάξει παρά πολύ καθώς το θεωρω πολυ ιδιαίτερο υλικό ωστόσο χώρος και περιθώριο βελτίωσης υπάρχει πάντα!!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to thanasiss3 For This Useful Post:

    BILL007 (05-11-15), ΔημήτρηςΜ3 (05-11-15)

  15. #50
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasiss3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην παρέα,μετά από προτροπή του φίλου Μιχάλη γραφτηκα στο φόρουμ!
    Το skinning του τιμονιού γίνεται με real carbon και έπειτα χτίζεται με εποξικη που δεν βγάζει αποτύπωμα στις υψηλές θερμοκρασίες της Ελλάδας!
    Δεν είναι υδατογραφία ούτε foil,και για να πετύχουμε τις κουρμπες,ακόμη κ αν είναι έντονες χρησιμοποιείται μια τεχνική vacuum.
    Καλωσήρθες φίλε Θανάση στην παρέα μας

    Σίγουρα υπάρχει πολύς κόσμος που ενδιαφέρεται για αυτό ακριβώς που έχω κάνει bold απο πάνω.
    Θα χαρούμε να δούμε ποσταρισμένα δείγματα δουλειάς σου εδώ στο φόρουμ

    Έχεις και ένα Pm



Σελίδα 5 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP