Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: Προβλημα κλιματισμου

  1. #1
    Εγγραφή
    15-03-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    133
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή Προβλημα κλιματισμου

    Κατα το ανοιγμα του κλιματισμου χθες υπηρχε μια δυσαρεστη οσμη στο εσωτερικο.Αμεσως καταλαβα οτι θελει καθαρισμο φιλτρων.Απευθυνομενως στην αντιπροσωπεια μου επιβεβαιωσαν το ιδιο και οτι χρειαζεται επισης και τοποθετηση υγρου.Το συνολικο κοστος λοιπον, 120 E.Να σας πω την αληθεια μου φαινονται παρα πολλα τα χρηματα....αν και δεν ξερω ποσο κοστιζει η αναλογη εργασια.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ναί, είναι ακριβά.

    Ενας τυπικός κύκλος υγρού κοστίζει απο 25-40 ευρώ ανάλογα με το πού γεμίζεις.
    Οσο για το φίλτρο καμπίνας, το έχω βρει και με 20 ευρώ.

    H αλλαγή του φίλτρου καμπίνας είναι πολύ απλή αρκεί να έχεις ξαναπιάσει κατσαβίδι, όσο για το ζουμί του a/c εκεί είναι όπου βρεις την καλύτερη τιμή.

    Καμμία απο τις εργασίες αυτές δεν επηρεάζει την εγγύηση (αν υπάρχει) οπότε είναι κρίμα να πληρώνεις τόση διαφορά.

  3. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    vasilis e46 (14-05-10)

  4. #3
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν το αυτοκίνητο όμως μυρίζει απο τσιγάρο ή άλλες επίμονες μυρωδιές, δοκίμασε να το βομβαρδίσεις με AYTO

  5. #4
    Εγγραφή
    15-03-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    133
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το αυτοκίνητο όμως μυρίζει απο τσιγάρο ή άλλες επίμονες μυρωδιές, δοκίμασε να το βομβαρδίσεις με AYTO
    Οχι να φανταστεις το εχω 6 χρονια και μυριζει σαν καινουριο ακομα...

  6. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ωραία, οπότε βρες κάποιον που να σου γεμίσει τα "ζουμιά" σε μια λογική τιμή και είσαι έτοιμος.

  7. #6

    Προεπιλογή

    Το φιλτρο καμπινας ειναι τοσο απλο που δεν αξιζει τον κοπο να δωσεις λεφτα! δεν χρειαζεται καν κατσαβιδι
    Αν θες σου φτιαχνω αυριο ενα diy. Επισης υπαρχουν δυο τιμες ...ενα φτηνο και ενα ακριβο (ενεργου ανθρακα οπως το γνησιο).
    Αν εχεις μυρωδια και αν δεν το εχεις ξανακανει καλο θα ηταν να απολυμανεις το κυκλωμα των αεραγωγων, με ενα καταλληλο σπρευ! Επισης απλο και επιφυλασομαι για diy!

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP