Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 14

Θέμα: Συντηρηση - απολυμανση κλιματισμου

  1. #1
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή Συντηρηση - απολυμανση κλιματισμου

    Γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα εξειδικευμένο στη δουλειά αυτή?
    δεν με ενδιαφέρει να το πάω και να μου ψεκάσουν ένα απλό σπρέυ στους αεραγωγούς για να μου ''καλύψει'' τη μυρωδιά και να έχω πάλι τα ίδια σε 2-3 μέρες..

    απότι κατάλαβα όλο το παιχνίδι γίνεται στην εβαπορέτα του κλιματιστικού που μαζεύει όλους τους μύκητες... γίνεται να καθαριστεί αυτή και όλο το σύστημα εκει μέσα?

  2. #2
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Cobalt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα εξειδικευμένο στη δουλειά αυτή?
    δεν με ενδιαφέρει να το πάω και να μου ψεκάσουν ένα απλό σπρέυ στους αεραγωγούς για να μου ''καλύψει'' τη μυρωδιά και να έχω πάλι τα ίδια σε 2-3 μέρες..

    απότι κατάλαβα όλο το παιχνίδι γίνεται στην εβαπορέτα του κλιματιστικού που μαζεύει όλους τους μύκητες... γίνεται να καθαριστεί αυτή και όλο το σύστημα εκει μέσα?
    Γνωριζω πως την δουλεια αυτη την κανει η alimos motors στον Αλιμο ! Δεν ξερω βεβαια τι ακριβως κανει και τι παιρνει ,παντως ετυχε να δω πως το κανουν και εβαλε χερι στην εβαπορετα και εριξε και ενα φαρμακο περισσοτερα δεν ξερω ....κανε ενα τηλ ( google it) και ρωτα τα παιδια εκει!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  3. The Following User Says Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    BILL007 (21-06-15)

  4. #3
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    950
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    στις αντιπροσωπειες εχουν διαφημισει ενα συστημα καθαρισμου με υπερηχο.ρωτα τους πως γινεται.27 ευρω αν θυμαμαι καλα.

  5. #4
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως πήρα ενα κουτί το οποίο είναι spray κλείνεις πόρτες παράθυρα ανοίγεις τον κλιματισμό στην ανακύκλωση στο full το πατάς και βγαίνεις γρήγορα απο το αυτοκίνητο Αυτό βγάζει για κάμποση ώρα το φάρμακο όπου το τραβάει απο τους αεραγωγούς και το γυρνάει Σε 5-10 λεπτά είσαι οκ. Αυτό κάνει πλήρη απολύμασνη και σκοτώνει όλα τα μικρόβια που κάθωνται στους αεραγωγούς. Αν κάνει αυτά που υπόσχετε είναι σε τίμια τιμή γύρω στα 7 ευρώ μαζί και με ένα φίλτρο καμπίνας γύρω στα 20 ευρώ.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to alex1 For This Useful Post:

    nikos ///M (18-07-15), teo36 (14-07-15)

  7. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alex1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως πήρα ενα κουτί το οποίο είναι spray κλείνεις πόρτες παράθυρα ανοίγεις τον κλιματισμό στην ανακύκλωση στο full το πατάς και βγαίνεις γρήγορα απο το αυτοκίνητο Αυτό βγάζει για κάμποση ώρα το φάρμακο όπου το τραβάει απο τους αεραγωγούς και το γυρνάει Σε 5-10 λεπτά είσαι οκ. Αυτό κάνει πλήρη απολύμασνη και σκοτώνει όλα τα μικρόβια που κάθωνται στους αεραγωγούς. Αν κάνει αυτά που υπόσχετε είναι σε τίμια τιμή γύρω στα 7 ευρώ μαζί και με ένα φίλτρο καμπίνας γύρω στα 20 ευρώ.
    Αυτο ομως δεν κραταει πολυ, ειδικα αν καπνιζεις μεσα στο αμαξι.

  8. #6
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κοίταξε να δεις οτι και να κάνεις αν καπνίζεις με κλειστό παράθυρο και aircondition η μυρωδιά θα παραμένει.

  9. #7
    Εγγραφή
    19-07-14
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    275
    Thanked
    403
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μα δεν καπνιζεις μεσα στο αμαξι!!!! εκτος κι αν εχεις την πολυτελεια ενος εταιρικου...
    προσοχη στα σπρέι με το σωληνα που το περνας μεσα στους αερογωγους...μου το ελεγαν αγγλια και δν το πιστευα...εγω χρησιμοποιουσα της 1Z με το σωληνακι με αποτελεσμα να παρω στα χερια μου τον ανεμιστηρα καμπινας!!! επειδη ειναι καθετης διαταξης ολο το υγρο που δεν θα εξατμιστει θα κατσει μεσα του και αντιο...οχι λεκεδες αλλα αντιο ανεμιστηρας! εαν ειναι οριζοντιας διαταξης ουσιαστικα θα σταξει και δεν θα τρυπωσει μεσα στον ανεμιστηρα...αρα σπρέι χωρις σωληνα και να μεινει αρκετη ωρα το κλιματιστικο, οσο αναφερει το ιδιο το σπρέι
    E90 N46B20 montego blue

  10. The Following User Says Thank You to Lefterisk For This Useful Post:

    Ptboul (15-07-15)

  11. #8
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οντως κι εγώ την πάτησα με το σπρέυ με το σωληνάκι. Ψέκασα μέσα στους αεραγωγούς και μετα απο λίγο το αμάξι τρελάθηκε αναβοσβηνανε λαμπάκια στο καντραν και κάτι τέτοια που σίγουρα ήταν απο κάποιο βραχυκύκλωμα που δημιούργησε. Είχα βγάλει τον πόλο της μπαταρίας για δυο μέρες μέχρι να στεγνώσουν όλα. Ευτυχώς την γλύτωσα χωρίς απώλειες.

  12. #9
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.302
    Thanked
    435
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alex1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως πήρα ενα κουτί το οποίο είναι spray κλείνεις πόρτες παράθυρα ανοίγεις τον κλιματισμό στην ανακύκλωση στο full το πατάς και βγαίνεις γρήγορα απο το αυτοκίνητο Αυτό βγάζει για κάμποση ώρα το φάρμακο όπου το τραβάει απο τους αεραγωγούς και το γυρνάει Σε 5-10 λεπτά είσαι οκ. Αυτό κάνει πλήρη απολύμασνη και σκοτώνει όλα τα μικρόβια που κάθωνται στους αεραγωγούς. Αν κάνει αυτά που υπόσχετε είναι σε τίμια τιμή γύρω στα 7 ευρώ μαζί και με ένα φίλτρο καμπίνας γύρω στα 20 ευρώ.
    Το ιδιο εκανα και γω...

    Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ MΙΑ Μ3!!!

  13. #10
    Εγγραφή
    15-06-14
    Μηνύματα
    155
    Thanked
    135
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το κολπο ειναι να σβηνεις τον κλιματισμο και να βαζεις τον ανεμιστήρα με ανακυκλωση για να φυγει η υγρασια, 3 λεπτα πριν σταματησεις το αυτοκινητο

  14. The Following 2 Users Say Thank You to anton For This Useful Post:

    BILL007 (19-07-15), paganis (19-07-15)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP