Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: «Καταραμένε Ελληνα» εγώ είμαι Γερμανός!

  1. #1
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Thumbs up «Καταραμένε Ελληνα» εγώ είμαι Γερμανός!

    ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ



    ΑΆ ΤΑ ΣΤΑΦΥΛΙΑ ΤΗΣ ΟΡΓΗΣ

    «Καταραμένε Έλληνα!

    Όπου να γυρίσω τη σκέψη μου, όπου και να στρέψω τη ψυχή μου,
    εσένα βλέπω, εσένα βρίσκω…
    Λαχταρώ Τέχνη, Ποίηση, Θέατρο, Αρχιτεκτονική, εσύ είσαι
    μπροστά, πρώτος, αξεπέραστος!
    Αναζητώ Επιστήμη, Μαθηματικά. Φιλοσοφία, Ιατρική, εσύ είσαι
    οδηγός και ανυπέρβλητος!
    Διψώ για Δημοκρατία, Εντιμότητα, Ισότητα, εσύ είσαι
    μπροστά μου αμίμητος και ασυναγώνιστος!
    Καταραμένε Έλληνα, καταραμένη γνώση. Γιατί να σε αγγίξω;
    Για να αισθανθώ πόσο μικρός είμαι, άσημος, ασήμαντος;
    Γιατί δε με αφήνεις στη δυστυχία μου και στην ανεμελιά μου;»


    ΒΆ«DEUTSCHLAND, DEUTSCHLAND UBER ALLES»!

    (Πάνω απΆ όλα η Γερμανία) Η αλαζονεία της (υλικής) δυνάμεως! «Καταραμένε Έλληνα». Εγώ είμαι Γερμανός, φυλετικά ανώτερος, υλικά και οικονομικά ισχυρότερός σου. Είμαι ο Κάρολος ο Μέγας ή ΚΑΡΛΟΜΑΓΝΟΣ (768-814), ο ιδρυτής του Α΄ Ράιχ (Reich), δηλαδή της Αγίας Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας του Γερμανικού έθνους! (Μόνο που αυτή δεν ήταν ούτε Αγία μήτε Ρωμαϊκή).
    «Καταραμένε Έλληνα». Εγώ είμαι ο Γερμανικής καταγωγής ΒΑΛΔΟΥΪΝΟΣ ΤΗΣ ΦΛΑΝΔΡΑΣ, που το 1204, ως Αρχηγός των Σταυροφόρων, στην Δ΄ Σταυροφορία, εκυρίευσα την Κωνσταντινούπολη, αφού ο τότε Αυτοκράτορας σας ΑΛΕΞΙΟΣ δεν είχε να μας πληρώσει όλο το ποσόν που μας υποσχέθηκε για να τον βοηθήσουμε νΆ ανακτήσει το θρόνο του.
    Αλλά η αδέκαστη ιστορία έχει καταγράψει στις μαύρες σελίδες της όλους εκείνους τους φοβερούς βανδαλισμούς, τις φριχτές σφαγές, τις απίστευτες αρπαγές, τις ανήκουστες λεηλασίες και τις πρόστυχες πράξεις των Καθολικών Φράγκων κατά των ορθόδοξων Ελλήνων. Τότε οι Σταυροφόροι άρπαξαν από τον ιππόδρομο της Πόλης και τα 4 σε φυσικό μέγεθος χάλκινα άλογα, που τα πήγαν και τα τοποθέτησαν πάνω από την κεντρική πύλη του Ναού του Αγίου Μάρκου στη Βενετία! Και ο σημερινός επισκέπτης θαυμάζει βέβαια το φυσικό κάλλος αυτών των αλόγων, τα οποία ανίδεος θεωρεί Βενετσιάνικά, διότι αγνοεί την πολιτισμική κακουργία των Φράγκων. «Καταραμένε Έλληνα». Είμαι ο Γερμανικής καταγωγής Αυστριακός Διπλωμάτης Κλέμενς Φον Μέττερνιχ (1773-1859), που σφόδρα εναντιώθηκα και καταπολέμησα λυσσωδώς την Εθνική σας εθνεγερσία το 1821. Δεν τα κατάφερα βέβαια, μα ο σπόρος που έσπειρα δεν πήγε χαμένος. Διότι τον επόμενο αιώνα (το 1974), ο υπεράξιος μαθητής και θιασώτης μου, ο ΥΠ.ΕΞ. των Η.Π.Α., ο Γερμανόσπορος Χένρι Κίσσινγκερ, ο αποκαλούμενος και «μάγος της Διπλωματίας», σας έφερε τον Τούρκο Αττίλα στην Κύπρο!
    «Καταραμένε Έλληνα». Είμαι ο Γερμανός Ιστορικός Γιάκομπ Φίλιπ Φαλμεράγιερ (Fallmerayer 1773-1859), που διακήρυξα πως εσείς οι νεοέλληνες δεν είσθε γνήσιοι απόγονοι των αρχαίων Ελλήνων, αλλά των Σλάβων, αφού η χώρα σας κάποτε κατακτήθηκε από τους Σλάβους (6ος μ.Χ. αιώνας).
    Έλα σου όμως που αυτές οι αντιεπιστημονικές θεωρίες, που προκάλεσαν δικαιολογημένα σφοδρή αντίδραση, κονιορτοποιήθηκαν από ξένους και Έλληνες ερευνητές, ιδίως δε από τον εθνικό των Ελλήνων Ιστορικό Κων/νο ΠΑΠΑΡΗΓΟΠΟΥΛΟ, που έκλεισε τΆ απύλωτα στόματα των ψευδοεπιστημόνων.
    Αλλά, καθώς φαίνεται «ο πολύς» Φαλμεράγιερ ή αγνοούσε είτε παραγνώριζε την περίφημη ρήση, που διατύπωσε ο υστεροβυζαντινός διακεκριμένος λόγιος και φιλόσοφος ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΕΜΙΣΤΟΣ ή ΠΛΗΘΩΝ (1360-1452), που απεφάνθη και είπε «ἐσμὲν Ἔλληνες τὸ γένος, ὡς ἥ τε φωνή καὶ ἡ πάτριος παιδεία μαρτυρεῖ». Και νεοελληνικά: «Είμαστε Έλληνες ως προς το γένος, τη φυλή, καθώς και η ομιλία -η γλώσσα μας- και η πατροπαράδοτή μας εκπαίδευση και μόρφωση επιβεβαιώνει».
    «Καταραμένε Έλληνα». Είμαι ο Γερμανός Κάιζερ (Αυτοκράτορας) Γουλιέλμος ο Β΄, που με την «πορεία προς Ανατολάς» («Οστ πολιτίκ») άφησα τους Τούρκους να σας κατασφάξουν και αργότερα (1922) να σας ξεριζώσουν από τις πανάρχαιες και πατρογονικές σας εστίες στη Μικρά Ασία. Είμαι ο περιβόητος Γερμανός Στρατηγός Λίμαν Φον Σάντερς, ο επιμορφωτής και αναμορφωτής του Τουρκικού Στρατού, ο εισηγητής του Εθνικού διωγμού και της γενοκτονίας σας στη Μικρά Ασία. Ναι, εγώ είμαι ο εμπνευστής της δημιουργίας των περιβόητων ταγμάτων εργασίας (αμελέ ταμπουρού), όπου δούλευαν καταναγκαστικά όλοι οι άνω των 45 ετών άνδρες, στα βάθη της Μικράς Ασίας, και σε λατομεία, ορυχεία κ.α.π. έργα. Και όλοι αυτοί κάτω από εξοντωτικές συνθήκες δουλείας πέθαιναν από πείνα και αρρώστιες.

    ΓΆ«LEBENSRAUM»

    (Ζωτικός Χώρος)

    «Απαιτούμε γαίες και έδαφος, για να θρέψουμε το λαό μας, και για να εγκαταστήσουμε το περίσσευμα του πληθυσμού μας». «Απαιτούμε από το Κράτος νΆ ασχοληθεί πρωταρχικά με τη βελτίωση του βιοτικού επιπέδου του λαού. Εάν δεν είναι δυνατόν να τραφεί όλος ο λαός, τότε όλοι οι ξένοι να διωχθούν από τη Γερμανία».
    (Δύο χαρακτηριστικά αποσπάσματα από το πρόγραμμα του Ναζισμού).
    «Καταραμένε Έλληνα». Είμαι ο Αδόλφος Χίτλερ, ο Φύρερ (ηγέτης, οδηγός) των Γερμανών, ο ιδρυτής του Γ΄ Ράιχ και ο θεμελιωτής της Ναζιστικής Γερμανίας!
    Είμαι αυτός που άναψα τις φωτιές του Β΄ Παγκοσμίου πολέμου αναζητώντας ζωτικό χώρο (lebensraum) για τους Γερμανούς. Ναι, εγώ που αιματοκύλισα την Ευρώπη και όχι μόνον, και που τα θύματα αυτού του πολέμου ήταν πενήντα εκατομμύρια (50.000.000), ενώ τα θύματα του Α΄ παγκοσμίου πολέμου (πάλι με πρωταγωνίστρια τη Γερμάνια), ήταν μόνον ένδεκα εκατομμύρια (11.000.000).

    ΔΆΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΝΤΑΙ!


    «Αγαπημένε μου Έλληνα». (Το ξύδι το λένε γλυκάδι, και «με ξύδι τρώγεται το ψωμί, μα πιο πολύ με μέλι»).
    Είμαι η Καγκελάριος της Γερμανίας, η Άνγκελα ΜΕΡΚΕΛ, εγώ που με το επιτελείο μου (Βόλφγκανγκ Σόιμπλε κ.α.π.) έχω βάλει τα θεμέλια του Δ΄ (οικονομικού πλέον) Ράιχ. Εγώ, «αγαπημένε μου Έλληνα» δε σε υβρίζω, και δε σε θεωρώ καταραμένο, αλλά ευλογημένο για τη Γερμανία… ΣΆ επαινώ λοιπόν και σε φιλώ (με το φιλί του Ιούδα βέβαια). Σε πασαλείφω με μέλι, για να σε φάγω ευκολότερα και με τη δική σου θέληση, δηλαδή με τη θέληση και τη συνεργία κάποιων μεγαλοσχημόνων επίορκων Ελλήνων… (Οι Γερμανοπροδότες ποτέ δεν έλειψαν από την Ελλάδα!)
    Δε θέλω και πολλά πράγματα ή μάλλον τα θέλω όλα. Ναι, «έναντι πινακίου φακής», θέλω δικά μου τα λιμάνια σου, τΆ αεροδρόμια σου, τον ορυκτό και επίγειο πλούτο σου, την αιολική και ηλεκτρονική ενέργεια, τα Μ.Μ.Ε. κ.α.πολλα.

    «Εγώ Άμαι ο Αφέντης σου, τύραγνος, άρχοντάς σου.
    Αυτό το χώμα που πατάς, οι πέτρες, τα νερά σου,
    ήμερο κιΆ άγριο κλαρί, τΆ αγέρι σου, η ψυχή σου,
    τα ζωντανά σου, τα παιδιά, το αίμα σου, η τιμή σου,
    όλα δικά μου, μάθε το. Βουνού και λόγκου αγρίμι,
    είτΆ έχει τρίχα είτε φτερό, σιχαμερό ψοφίμι».
    («Παλιόφραγκοι που πέφτουνε σαν όρνια στα ψοφίμια,
    εκείνοι πάντα κυνηγοί και πάντα εμείς αγρίμια»).

    ΕΆ«Ο ΕΛΛΗΝ ΞΕΣΠΑΘΩΝΕΙ»!

    «Κύρ Γερμανέ». «Φονουργέ, φθονουργέ και αλάστωρ λαέ», «σΆ αυτά εδώ τα μάρμαρα κακή σκουριά δεν πιάνει».
    Το Γερμανικό έθνος είναι βέβαια μεγάλο, για να επαίρεσαι, αλλά έχει και τα τρομαχτικά ελαττώματά του. Εγέννησε βέβαια τον Αϊνστάιν, μα εδημιούργησε και τον Φρανκεστάιν, για να σταθούμε σε κορυφαίες περιπτώσεις.
    Εμείς οι Έλληνες από τΆ αρχαία χρόνια εθεσμοθετήσαμε τις Πανελλήνιες γιορτές και με στάδια αθλητισμού (ΟΛΥΜΠΙΑ, ΑΘΗΝΑ, ΚΝΩΣΟΣ κ.α.π.). Όμως εσείς οι Γερμανοί ετεχνουργήσατε στρατόπεδα συγκεντρώσεως αιχμαλώτων πολέμου (ΑΟΥΣΒΙΤΣ, ΝΤΑΧΑΟΥ κ.α.π.), όπου σε θαλάμους αερίων, ηλεκτρικούς φούρνους, κρεματόρια και άλλα μέσα βασανισμού και θανάτου, εξαφανίσατε εκατομμύρια ανθρώπους αφού προηγουμένως τους υποβάλατε σε φριχτές δοκιμασίες για το πόσο και μέχρι που μπορούν νΆ αντέξουν (παγετό, καύσωνα, πείνα, δίψα και μολυσματικές ασθένειες!) Αυτά τα ειδεχθέστατα, κατά της ανθρωπότητας, κακουργήματα διέπραξε «η Αρεία φυλή σας»!
    Εμείς γεννήσαμε κιΆ αναθρέψαμε τους πατέρες του Πνεύματος και της Τέχνης (ΟΜΗΡΟ, ΑΙΣΧΥΛΟ, ΣΟΦΟΚΛΗ, ΕΥΡΙΠΙΔΗ, ΠΛΑΤΩΝΑ, ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ, ΗΡΟΔΟΤΟ, ΘΟΥΚΥΔΙΔΗ, ΣΩΚΡΑΤΗ κ.α.π.) ενώ εσείς εγεννήσατε όχι μόνον τον κορυφαίο ιδεαλιστή φιλόσοφο Εμμανουήλ ΚΑΝΤ και τον μέγιστο ποιητή και συγγραφέα ΓΚΑΙΤΕ, αλλά και τον πατέρα των πυραύλων (Βέρνερ Φον Μπράουν), τον Χίτλερ και πλείστους άλλους πανούργους και παγκοσμίους κακούργους!
    Είσαι οικονομικά πανίσχυρος, υλικά κραταιός και καλά αρματωμένος «Κύρ Γερμανέ»…
    Μόνο που τώρα διαθέτεις και άφθονα χρήματα, διότι τΆ άρματα δεν σου χρειάζονται.
    ΓιΆ αυτό πάλι «ζωτικό χώρο» ζητάς, δηλαδή την ένδοξη χώρα μας, αλλά με νεκροζώντανους Έλληνες! «Κάνε ό,τι θες κιΆ ό,τι πει η καρδιά σου». Όμως να ξέρεις, κυρ Γερμανέ, πως η Ιστορία επαναλαμβάνεται, κατά πρώτον ως τραγωδία και δεύτερον ως φάρσα. Και όπως ο Β΄ Παγκόσμιος πόλεμος, δηλαδή το Γ΄ Ράιχ, ήταν μια πολύ μεγάλη τραγική επανάληψη του Α΄ Παγκοσμίου Πολέμου έτσι και το σημερινό Δ΄(οικονομικό) Ράιχ θα γίνει μια τρανή φαρσοκωμωδία του λιγόχρονου Γ΄ Ράιχ. Και τότε θα γελάσει κάθε πικραμένος.
    Κλείοντας μΆ ένα αρχαίο αλληγορικό Ελληνικό επίγραμμα: Είπε το κλήμα στον τράγο που το έτρωγε.

    «ΚιΆ ως τη ρίζα να με φας, πάλι θα βλαστήσω και θα δώσω το κρασί να χαροκοπήσουν εκείνοι που θα σε βάλουνε στη σούβλα». (να σε φάνε).
    («Κἤν μὲ φὰγῃς ἐπὶ ρὶζαν, ὅμως ἔτι καρποφορήσω,
    ὅσσον ἐπισπεῖσαι σοὶ, τράγε, θυομὲνῳ»).

    1 «Καταραμένε Έλληνα». Το ποίημα αυτό, αποδίδεται, ίσως και εσφαλμένα, στο Γερμανό ποιητή και συγγραφέα Φρίντριχ Σίλλερ (Friedrich Schiller, 1759-1805).

    2 Ράιχ (Reich): Η Γερμανική λέξη Reich σημαίνει τη Γερμανική επικράτεια, το Γερμανικό κράτος σε συνάρτηση με ορισμένη ιστορική περίοδο της χώρας. Ως πρώτο Ράιχ θεωρείται η Αγία Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία του Γερμανικού έθνους, δηλαδή από το 10ο αιώνα έως τα μέσα του 17ου αιώνα (1645, συνθήκη της Βεστφαλίας). Το Β΄ Ράιχ ιδρύθηκε από το Γερμανό Καγκελάριο ΜΠΙΣ ΜΑΡΚ το 1870 και είχε ζωή μόνον 47 ετών, διότι διαλύθηκε στο τέλος του Α΄ Παγκοσμίου πολέμου, το 1918, με νικημένη τη Γερμανία. Το Γ΄ Ράιχ ιδρύθηκε από τον Αδόλφο Χίτλερ και καλύπτει όλη τη Χιτλερική περίοδο της Γερμανίας (1933-1945). Τώρα η Καγκελάριος Άνγκελα Μέρκελ το επιτελείο της διοργανώνουν το Δ΄ (Οικονομικό) Ράιχ προκειμένου να Γερμανοποιήσουν όλη την Ευρώπη!

    3 Oι στίχοι από το επικό ποίημα «ΦΩΤΕΙΝΟΣ», Άσμα Α΄, 174-179, του Αριστ. ΒΑΛΑΩΡΙΤΗ. Ο πρώτος και ο δεύτερος στίχος αρχή είναι λίγο αλλαγμένος.



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  2. The Following 4 Users Say Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    Christopherk (17-06-15), farmgeo (17-06-15), gant (17-06-15), Βασιλης (17-06-15)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP