Σελίδα 1 από 16 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 159

Θέμα: Car wrapping / μεμβράνη χρώματος / ΜΑΤ

  1. #1
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή Car wrapping / μεμβράνη χρώματος / ΜΑΤ

    Αυτό μάλλον χάθηκε κάπου....άρα τα ξαναγράφω.

    Όσο αφορά το car wrapping ή αλλιώς τύλιγμα αυτοκινήτου με ειδική μεμβράνη γυαλιστερή / ματ ή carbon vinyl ισχύουν τα ακόλουθα:

    1) Αλλαγή χρώματος αυτοκινήτου με μεμβράνη σύμφωνα με το χρωματολόγιο της εταιρείας. Μεγάλη ποικιλία χρωμάτων, μέσα στον Ιούλιο θα έχουμε πλήρες κατάλογο.

    2) Τύλιγμα μεμονωμένων κομματιών πχ καπό - ουρανός κτλ

    3) 7-ετή εγγύηση της 3Μ

    4) Τη παχύτερη και ανθεκτικότερη carbon μεμβράνη με πάχος 250 μ (άλλες εταιρείες έχουν πάχος 130 μ). Επιπλέον η 'πλέξη' της 3Μ είναι σαφώς ανώτερη οπτικά από τις υπόλοιπες (έχω δείγματα προς σύγκριση).

    5) Made in Japan

    Δε θυμάμαι κάτι άλλο προς το παρόν....

    Πέρα της αισθητικής αναβάθμισης, η μεμβράνη προστατεύει το χρώμα του αυτοκινήτου όσο είναι σε αυτό, ενώ σε περίπτωση επισκευής (από γρατζουνιά) απλά αλλάζεται το κομμάτι. Η προστασία από πετραδάκια στο δρόμο είναι σαφώς αποτελεσματικότερη. Για σύγκριση μόνο σκεφτείτε ότι το πάχος ΟΛΩΝ των υποστρωμάτων του αυτοκινήτου μαζί με χρώμα και βερνίκι είναι μεταξύ 100 - 140 μ. Εδώ η μεμβράνη ΜΟΝΗ της είναι 250 μ, άρα αντιλαμβάνεστε το μέγεθος της διαφοράς. Επίσης η διαδικασία είναι πλήρως αναστρέψιμη, αφού αφαιρείται σε περίπτωση που ο πελάτης το επιθυμήσει.

    ΝΕΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ

    Πρόσφατα βρήκαμε ΝΕΟ προμηθευτή της carbon μεμβράνης όπου μετά από πολλές διαπραγματεύσεις την αγοράζουμε αρκετά φθηνότερα από πριν. Άρα οι τιμές θα είναι αρκετά χαμηλότερες . Σε εκείνους που με έχουνε ρωτήσει πρόσφατα για τιμές με ΡΜ, παρακαλώ ξαναστείλτε μου μήνυμα για νέα προσφορά.

    Μερικές φωτό....στη 5η συγκεκριμένα ο δικός μου ουρανός....εκτός από το Ζ4 όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε ντύσει εμείς.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ας ξαναγραψω και γω!

    εδω ειναι ενα ονειρο που μετατρεπεται σε εφιαλτη και μου στοιχιωνει πολλες φορες τον υπνο.


    Ειναι κανονικη βαφη στο συγκεκριμενο αλλα θα με ενδιεφερε κατι σε αυτοκολλητο σε μια παρομοια αποχρωση.

    Εκτος αυτου κωστα αν θες ξαναπες για να μας ενοιμερωσεις τι προβληματα υπαρχουν,σημεια προσοχης, συντηρηση.



  3. #3
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aceman1925 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ας ξαναγραψω και γω!

    Εκτος αυτου κωστα αν θες ξαναπες για να μας ενοιμερωσεις τι προβληματα υπαρχουν,σημεια προσοχης, συντηρηση.
    Σωστά! Με όλο αυτό το πανικό έχω χάσει το συνειρμό μου.

    Λοιπόν, προβλήματα:

    Δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί πρόβλημα. Ως 'μειονέκτημα' όμως θα έλεγα πως δεν μπορεί να τοποθετηθεί σε κρυφά σημεία όπως χώρο μηχανής ή πορτ μπαγκαζ. Για τις πατούρες στις πόρτες όμως κάτι μπορούμε να κάνουμε

    Για τη συντήρησή του καλό είναι να αποφεύγεται πλύσιμο σε βούρτσες, τα πανιά wettex είναι προτιμότερα ή ακόμα καλύτερα στο χέρι με μαλακό σφουγγάρι.

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά! Με όλο αυτό το πανικό έχω χάσει το συνειρμό μου.

    Λοιπόν, προβλήματα:

    Δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί πρόβλημα. Ως 'μειονέκτημα' όμως θα έλεγα πως δεν μπορεί να τοποθετηθεί σε κρυφά σημεία όπως χώρο μηχανής ή πορτ μπαγκαζ. Για τις πατούρες στις πόρτες όμως κάτι μπορούμε να κάνουμε

    Για τη συντήρησή του καλό είναι να αποφεύγεται πλύσιμο σε βούρτσες, τα πανιά wettex είναι προτιμότερα ή ακόμα καλύτερα στο χέρι με μαλακό σφουγγάρι.
    επισης να προσθεσω απο δοκιμες που εκανα (οχι στο αμαξι μου), εχουμε αυξημενη αντοχη σε γρατζουνιες.Αν εχουμε απαλη επαφουλα απλα σκιζεται ή ξεχειλωνει το υλικο.Ξεκολας και κολλας αλλο και τελος.Ουτε τριψιματα, ουτε τπτ!!!


    Μη με βριζετε αλλα εχω λυσαξει στα dyi to τελευταιο καιρο!!!Κωστα με θες για συνεργατη?!!



  5. The Following User Says Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    Monsta (13-05-10)

  6. #5
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aceman1925 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχουμε αυξημενη αντοχη σε γρατζουνιες.Αν εχουμε απαλη επαφουλα απλα σκιζεται ή ξεχειλωνει το υλικο.Ξεκολας και κολλας αλλο και τελος.Ουτε τριψιματα, ουτε τπτ!!!


    Μη με βριζετε αλλα εχω λυσαξει στα dyi to τελευταιο καιρο!!!Κωστα με θες για συνεργατη?!!
    Γιατί όχι? Έρχονται και οι ξένοι, αν θες να παρακολουθήσεις εκπαίδευση

    Όσο αφορά το παραπάνω που έγραψες....

    Δε ξέρω αν έχεις δουλέψει με 3Μ, αλλά έχει πολύ μεγάλη αντοχή και χλωμό το βλέπω να σκίζεται έτσι εύκολα. Πρέπει να το δεις όταν θερμαίνεται τι κάνει. Μια φορά το ζεσταίναμε και το τραβάγαμε με όλη μας τη δύναμη να δούμε τις αντοχές του, νομίζαμε ότι θα σκιστεί, αλλά το μόνο που έκανε ήταν να παραμορφώσει την επιφάνεια. Θυμίσου ότι μιλ΄με για 250 ολόκληρα 'μικρά' !!!!

  7. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί όχι? Έρχονται και οι ξένοι, αν θες να παρακολουθήσεις εκπαίδευση

    Όσο αφορά το παραπάνω που έγραψες....

    Δε ξέρω αν έχεις δουλέψει με 3Μ, αλλά έχει πολύ μεγάλη αντοχή και χλωμό το βλέπω να σκίζεται έτσι εύκολα. Πρέπει να το δεις όταν θερμαίνεται τι κάνει. Μια φορά το ζεσταίναμε και το τραβάγαμε με όλη μας τη δύναμη να δούμε τις αντοχές του, νομίζαμε ότι θα σκιστεί, αλλά το μόνο που έκανε ήταν να παραμορφώσει την επιφάνεια. Θυμίσου ότι μιλ΄με για 250 ολόκληρα 'μικρά' !!!!
    εεε, η δοκιμη εγινε με φαλτσετα....και συρσιμο σε χωματοδρομο.....



  8. #7
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Διαθεσιμότητα μέσα στον Ιούνιο θα περιλαμβάνει:

    Ματ λευκό
    Ματ πράσινο (military)
    Mατ μαύρο
    Ματ γκρι μεταλλικό (όχι πολύ σκούρο)

    Τα παραπάνω είναι σατινέ και όχι τελείως 'σκοτωμένα' ματ, ώστε και να καθαρίζονται πιο εύκολα και να είναι πιο ευχάριστα στο μάτι.

    Φυσικά υπάρχει χρωματολόγιο με ένα σωρό άλλες γυαλιστερές αποχρώσεις.

    Ότι άλλο νέο έχω καθώς ο καιρός πλησιάζει, θα ενημερώνω...

  9. #8
    Εγγραφή
    25-12-09
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    529
    Thanked
    741
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ετοιμαζομαι για γκρι ματ.


    www.speedandstyle.gr

    210 9850450
    697 9962302

  10. #9
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    σε ενδεχομενη χρηση σε ολο το αμαξωμα ,χρειαζεται και δηλωμα στο υπουργειο για αλλαγη χρωματος?

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  11. #10
    Εγγραφή
    22-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    14
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ενδεχομενη χρηση σε ολο το αμαξωμα ,χρειαζεται και δηλωμα στο υπουργειο για αλλαγη χρωματος?
    +1
    Με προλαβες!
    Αν γνωριζει κανεις...

Σελίδα 1 από 16 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP