Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 159 από 159

Θέμα: Car wrapping / μεμβράνη χρώματος / ΜΑΤ

  1. #151
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    489
    Thanked
    740
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να ρωτησω εγω κατι αλλο, σε θεματα υγρασιας το χειμωνα που μαζευει αρκετη πανω στο αμαξι η στις περιπτωσεις αρκετης ζεστης το καλοκαιρι υπαρχει κανενα προβλημα με τις συγκερκιμενες μεμβρανες?

  2. #152
    Εγγραφή
    08-09-11
    Περιοχή
    ΑΛΙΜΟΣ-ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    275
    Thanked
    99
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    να ρωτησω κατι επειδη ετυχε να βαλω το καπο μου καρμπον τον περασμενο μαρτιο..κ δεν μ εβαλαν της 3μ γιατι ηταν κοντο ηθελε ματιση με αποτελεσμα αυτο π μου εβαλε να εχει γινει χαλια ολο φουσκωματα παντου.κ απο τοτε με τρεναρη συνεχεια λεγοντας μ οτι τν αλλο μηνα θα ερθει το καρμπον της 3μ του 1.52 ξερει κανεις αν εχει ερθει?εχω γινει ρομπα μ αυτο το καπο κ δν μπωρο να το βγαλω κ ολας επιδει εκει π ειναι το φιλτρο καμπινας δν εστρονε καλα κ μου το βαψανε ματ.επαθα οταν πηγα να παρω το αμαξη δν ειναι δυνατον ν υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι ελεως
    A car travels your body
    A bike travels your soul
    ΓΙΩΡΓΟΣ R

  3. #153
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο georgebmw Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ρωτησω κατι επειδη ετυχε να βαλω το καπο μου καρμπον τον περασμενο μαρτιο..κ δεν μ εβαλαν της 3μ γιατι ηταν κοντο ηθελε ματιση με αποτελεσμα αυτο π μου εβαλε να εχει γινει χαλια ολο φουσκωματα παντου.κ απο τοτε με τρεναρη συνεχεια λεγοντας μ οτι τν αλλο μηνα θα ερθει το καρμπον της 3μ του 1.52 ξερει κανεις αν εχει ερθει?εχω γινει ρομπα μ αυτο το καπο κ δν μπωρο να το βγαλω κ ολας επιδει εκει π ειναι το φιλτρο καμπινας δν εστρονε καλα κ μου το βαψανε ματ.επαθα οταν πηγα να παρω το αμαξη δν ειναι δυνατον ν υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι ελεως
    Αυτος φταιει ή εσυ που τον πληρωσες αντι να του φερεις το καπο στο κεφαλι?

  4. The Following 2 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Dimzan (16-01-12), katsaraios (07-11-11)

  5. #154
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SoNiC_77Gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω εγω κατι αλλο, σε θεματα υγρασιας το χειμωνα που μαζευει αρκετη πανω στο αμαξι η στις περιπτωσεις αρκετης ζεστης το καλοκαιρι υπαρχει κανενα προβλημα με τις συγκερκιμενες μεμβρανες?

    Υπάρχει, αλλά σπάνια, και δεν φταίει η μεμβράνη γι αυτό.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο georgebmw Εμφάνιση μηνυμάτων

    απο τοτε με τρεναρη συνεχεια λεγοντας μ οτι τν αλλο μηνα θα ερθει το καρμπον της 3μ του 1.52 ξερει κανεις αν εχει ερθει?

    Απ όσο ξέρω η μεμβράνη είναι διαθέσιμη στους εμπόρους της 3Μ κανονικότατα. Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα στη διαθεσιμότητά της.

  6. #155
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    489
    Thanked
    740
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει, αλλά σπάνια, και δεν φταίει η μεμβράνη γι αυτό.
    Να φανταστω η κακη τοποθετηση....

  7. #156
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SoNiC_77Gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να φανταστω η κακη τοποθετηση....
    Όχι μόνο. Μεγάλο ρόλο παίζει και το πως και που εφάπτονται τα διάφορα τμήματα του αυτοκινήτου.

  8. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    Nick bmwlover (16-01-12)

  9. #157
    Εγγραφή
    17-09-10
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    83
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να γράψω κι εγώ μετά από 1 χρόνο και μερικούς μήνες.

    Η 3Μ καλά κρατεί στο 206 μου και δεν έχε παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα. Ακόμη και σε χτυπήματα με πετραδάκια ή μικρογρατζουνιές(καταραμέ οι όσοι το βλέπουν το περνάνε με το χέρι να δουν πώς είναι η μεμβράνη) στη μεμβράνη δε φαίνονται και ότι και να προκύπτει, η δεν φαίνεται καν ή θες μεγενθυντικό φακό να το δεις.

    Με είχε σταματήσει μια 911 και με ρωτούσε αν έχω πρόβλημα με τη μεμβράνη κλπ. Αυτός είχε μεμβράνες, αλλά όχι 3Μ και στους μαρσπιέδες είχε ξεκολλήσει και είχε γίνει χάλια. Οπως επίσης πολλα ΜΑΤ που κυκλοφορούν με NO Name wrap αφενός το χρώμα είναι σα μαυροπίνακα, άθλιο και αφετέρου ξεκολλάνε στο χαλαρό.

    Η σωστή μεμβράνη πρέπει να ναι έτσι


    Κι οχι έτσι


    ή έτσι

  10. #158
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    χαχα Γιώργο θα νομίζει ο κόσμος όρο σ έχω βάλει να μου κάνεις διαφήμιση.

    Χαίρομαι που όλα είναι καλά με τ αμαξάκι σου, όσο για το τύπο με το Πόρκυ, θυμάμαι την ιστορία που μου χες πει στο τηλέφωνοι κι όντως έχει πολύ πλάκα.

    Αυτές τις μέρες έχουμε άλλο ένα τρελό προτζεκτάκι........θα ενημερώσω σε ξεχωριστό θρεντ.

  11. #159
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο randy Εμφάνιση μηνυμάτων

    με NO Name wrap αφενός το χρώμα είναι σα μαυροπίνακα, άθλιο και αφετέρου ξεκολλάνε στο χαλαρό.


    Στο προηγούμενο ποστ μου ήμουν από το τηλέφωνο και δε μπορούσα να δω καλά τις παραπάνω φωτογραφίες που ανέβασε ο Γιώργος.

    Αυτό που προφανώς θέλει να μας πει στο παραπάνω quote με τον όρο "μαυροπίνακα" είναι, ότι η καλής ποιότητας μεμβράνη είναι ΣΑΤΙΝΕ και όχι φουλ ΜΑΤ (όταν αναφερόμαστε σε τόσο χάλια ματ μεμβράνη την αποκαλούμε και ...."χώμα").

    Εμπειρία με κακής ποιότητας μεμβράνη είχαμε δυστυχώς πρόσφατα. Πελάτης με Range Rover Supercharged χτύπησε το πίσω φτερό, με αποτέλεσμα να πρέπει να αφαιρεθεί η μεμβράνη για την επισκευή της επιφανείας (βάψιμο), πριν ξαναντυθεί με wrap. Το αποτέλεσμα ήταν ότι η μεμβράνη αυτή ΔΕΝ ξεκολλούσε με τίποτα. Μας πήρε σχεδόν ένα 6-ωρο μέχρι να την αφαιρέσουμε εντελώς και να καθαρίσουμε και την άθλια κόλλα που είχε μείνει πάνω στο αμάξωμα. Η χρέωση βέβαια που ακολούθησε, ήταν αντίστοιχη της μεγάλης ταλαιπωρίας.

    Κάτι το οποίο φυσικά δεν θα συνέβαινε ποτέ σε μεμβράνη 3Μ.

Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP