Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 57

Θέμα: X3 -2.0/2010

  1. #1
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Moschato-Athens
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    71
    Thanked
    30
    Rides
    1

    Exclamation X3 -2.0/2010

    Καλησπέρα X3ers!

    1 μήνα το έχω το αυτοκίνητό μου & σβήνει στο φρενάρισμα (με πατημένο συμπλέκτη).

    Έχει & κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα...?

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jorgos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα X3ers!

    1 μήνα το έχω το αυτοκίνητό μου & σβήνει στο φρενάρισμα (με πατημένο συμπλέκτη).

    Έχει & κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα...?
    Μην ανησυχεις... λιγα ειναι τα χ3 που τη γλυτωσαν απο αυτο το προβλημα(ισως και κανενα).
    Θα πας σε ενα εξουσιοδοτημενο θα σου κανουν επαναπρογραμματισμο εγκεφαλου-σασμαν ετσι το λενε αυτοι!! στην ουσια ανεβαζουν τις στροφες του ρελαντι (στις 950-1000).
    Κοστος δωρεαν
    χρονος απο 1 ωρα εως 2,5 ωρες οσο χρειαστει ο επαναπρογραμματισμος.
    Μετα ξανα δεν θα εχεις προβλημα.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ακριβως. Και οχι μονο Χ3. Παθων και εγω (με την ιδια μηχανη) σε Ζ4. Απο τον επαναπρογραμματισμο και μετα ολα ΟΚ

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως. Και οχι μονο Χ3. Παθων και εγω (με την ιδια μηχανη) σε Ζ4. Απο τον επαναπρογραμματισμο και μετα ολα ΟΚ
    Τελικα δηλαδη ειναι του Ν 46 το προβλημα και οχι του Χ3..
    Αλλα βρε Κωστα τοσα αμαξια ουτε ανακληση ουτε "διορθωμα" στα νεα,πραγμα που σημαινει οτι ειχαν εκατονταδες Ν46 στις αποθηκες τους και μετεφεραν την λυση στα συνεργεια!!!

  5. #5
    Εγγραφή
    07-02-10
    Μηνύματα
    213
    Thanked
    131
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν κανει ανακληση γιατι ειναι ενα πραγμα που αν βγει 1ο δεν κοστιζει κατι 2ο ο καθε οδηγος το καταλαβαινει και πηγαινει απο μονος στην αντιπροσωπεια για την απαραιτητη επιδιορθωση.Δεν ειναι τιοτε ,ισα ισα μπορει να σου βαλει κ επιπροσθετα δεδομενα...

  6. #6
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z-man Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κανει ανακληση γιατι ειναι ενα πραγμα που αν βγει 1ο δεν κοστιζει κατι 2ο ο καθε οδηγος το καταλαβαινει και πηγαινει απο μονος στην αντιπροσωπεια για την απαραιτητη επιδιορθωση.Δεν ειναι τιοτε ,ισα ισα μπορει να σου βαλει κ επιπροσθετα δεδομενα...
    Ενταξει...οταν ομως πληρωνεις 43000+ θελεις το αμαξι να μην σου σβυνει στα φαναρια..πως να το κανουμε τωρα!!! και ουτε θα πρεπει να ειμαι υποχρεωμενος καινουργιο αμαξι να με αναγκαζουν να τρεχω στα συνεργεια.
    Για να πουμε τωρα και του "στραβου" το δικηο... ο ελικας μας δεν φημιζεται για τις αμεσες ανταποκρισεις του σε οτι αφορα αστοχια ή δυσλειτουργια υλικων,μην ξεχασουμε του πολλαπλασιαστες στα Ε92!!!

  7. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    Kostas_1 (13-05-10)

  8. #7
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Moschato-Athens
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    71
    Thanked
    30
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ φίλοι/μέλη,

    Ήδη έκλεισα ραντεβού με AthensCar & μακάρι να βρουν τι φταίει & να μην το ξαναπάθει, γιατί έχουμε & παιδιά & πάμε κι εκδρομές...-

    Εντάξει..., μπορεί να το πλήρωσα την τελευταία μέρα του 19% ΦΠΑ (12.Μαρ) & χωρίς φόρο πολυτελείας (30%!!! πλέον σήμερα) γιατί ήταν ήδη εκτελωνισμένο & με μεγάλη έκπτωση & επιπλέον πολλά-πολλά δώρα (καμμιά 20αριά χιλιάρικα συνολικό κέρδος αν υπολογίσω & το νέο ΦΠΑ 23% από 1.Ιουλ, αλλά είναι κρίμα για μια BMW να εμφανίζει κάτι τέτοιο & μάλιστα στο 2ο!! FaceLift του X3 (έκανε ένα δεύτερο/μικρό πέρυσι).

    Σωστά τα λέτε..., αλλά προτιμώ τα F/L (& η 316 του 2002 που είχα ήταν επίσης F/L & όλα τα προηγούμενά μου -εκτός του Passat/2.0/4motion-), μόνο & μόνο επειδή βελτιώνουν πάντα τις ατέλειες των προτοεμφανιζόμενων μοντέλων.

    Θα μάθετε τα νέα μετά την επίσκεψή μου την προσεχή Δευ-17.Μαι.

    Μέχρι τότε αν ξέρετε κανέναν που να θέλει το Passat/2.0/4motion (άριστο!!!) γιατί είναι ακόμη απούλητο, πείτε μου...

    Ευχαριστώ πολύ!

  9. The Following User Says Thank You to Jorgos For This Useful Post:

    Vassilis ///M (04-02-12)

  10. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jorgos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ φίλοι/μέλη,

    Ήδη έκλεισα ραντεβού με AthensCar & μακάρι να βρουν τι φταίει & να μην το ξαναπάθει, γιατί έχουμε & παιδιά & πάμε κι εκδρομές...-

    !
    Μην εχεις τη παραμικρη ανησυχια ουτε θα χρειαστει να βρουν κατι..ξερουν πολυ καλα τι φταιει!! με εναν επαναπρογραμματισμο το προβλημα εξαφανιζεται.
    Βεβαια το ρελαντι πλεον θα ειναι στις 1000 στροφες και αυτο ειναι ενα θεμα.. που σηκωνει κουβεντα αλλα οχι σε αυτο το thread!!
    Ααα ετοιμασου σε λιγο καιρο και για θεματακι απο το χειροφρενο(τριξιμο απο τις δαγκανες) γενικοτερο προβλημα αλυτο επι του παροντος.
    Κατα τα αλλα θα το ευχαριστηθεις και θα σου προσφερει διαφορων ειδων οδικες συγκινησεις...
    Καλα χιλιομετρα!!

  11. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην εχεις τη παραμικρη ανησυχια ουτε θα χρειαστει να βρουν κατι..ξερουν πολυ καλα τι φταιει!! με εναν επαναπρογραμματισμο το προβλημα εξαφανιζεται.
    Βεβαια το ρελαντι πλεον θα ειναι στις 1000 στροφες και αυτο ειναι ενα θεμα.. που σηκωνει κουβεντα αλλα οχι σε αυτο το thread!!
    Ααα ετοιμασου σε λιγο καιρο και για θεματακι απο το χειροφρενο(τριξιμο απο τις δαγκανες) γενικοτερο προβλημα αλυτο επι του παροντος.
    Κατα τα αλλα θα το ευχαριστηθεις και θα σου προσφερει διαφορων ειδων οδικες συγκινησεις...
    Καλα χιλιομετρα!!
    Ωπ. Ρελαντι στις 1000? Σε μενα μετα τον επαναπρογραμματισμο εμεινε κανονικα οπως πρεπει: 850

  12. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ναι Κωστα ρελαντι στις 1000... δεν σηκωνει κουβεντα αυτο?
    Στα Χ3 μονο ετσι λυνεται το προβλημα.

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP