Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 43

Θέμα: Πρόβλημα με bmw e46 compact 316ti

  1. #11
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θεος!!!!!!!!!!!

    σταλθηκε απο τον χειριστη σχοινοσυρμου!!!!!!

  2. The Following User Says Thank You to Leonidas_E39 For This Useful Post:

    giannis_compact (02-05-15)

  3. #12
    Εγγραφή
    28-10-12
    Περιοχή
    Θεσσαλία
    Μηνύματα
    823
    Thanked
    1516
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα ειναι το αμαξακι. Ξερω και αυτον απο την Ξανθη που το ειχε και αυτον που στο πουλησε. Πεντακαθαρο. Αναλυτικοτερη περιγραφη μολις χαλαρωσω λιγο απο τη δουλεια.
    Σορρυ αλλα τι πεντακάθαρο ειναι με ολα αυτα που λεει για επισκευές
    οτι θέλει στο πρώτο πόστ.
    Δηλαδή τι να πουν και τα πραγματικά πεντακάθαρα αυτοκινητα

  4. #13
    Εγγραφή
    24-04-15
    Μηνύματα
    27
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα ειναι το αμαξακι. Ξερω και αυτον απο την Ξανθη που το ειχε και αυτον που στο πουλησε. Πεντακαθαρο. Αναλυτικοτερη περιγραφη μολις χαλαρωσω λιγο απο τη δουλεια.
    Εντάξει ηρέμησα :P Ο Διονύσης μου το πούλησε και ήταν πολύ σωστός.Δεν έλεγε μαλακίες όπως λένε πολύ.Αν δηλαδή ήταν δικό του δεν θα είχα καμία αμφιβολία.Απλά δεν μπορεί να ξέρει σίγουρα σε τι κατάσταση είναι από την στιγμή που έχει αλλάξει τόσα χέρια...Διάβασα κιόλας ότι πήγες να δεις εδώ θεσσαλονίκη 2 αυτοκίνητα για έναν που έψαχνε οπότε νόμιζα ότι είδες και αυτό...Ωραία όποτε μπορέσεις ρώτησε τον άνθρωπο τι του έβγαλε όσο το είχε για να ξέρω τι να αλλάξω.Αν ανοίχτηκε ποτέ η μηχανή για να κάνω χρονισμό κ.α .θέλω γύρο στα 500 για να γίνει κομπλέ απ ότι κατάλαβα αρκεί να μην γίνει λάθος και αλλάξω πράγματα που δεν χρειάζονται.
    Ευχαριστώ πολύ πάντως.

  5. #14
    Εγγραφή
    26-02-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    481
    Thanked
    195
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το πήρα λίγο νύχτα το αυτοκίνητο......ειλικρινα αυτο πρωτη φορα το ακουω ειναι δυνατον να παρουμε μεταχειρισμενο αυτοκινητο και να το παρουμε νυχτα?τι πεντακαθαρο αμαξι σου ειπαν οι μηχανικοι εδω τοσα προβληματα μας αναφερεις οτι ειχε και μαζι με αυτα και κατεβασμενα χλμ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ART1 : 02-05-15 στις 00:27

  6. The Following 2 Users Say Thank You to ART1 For This Useful Post:

    BILL007 (02-05-15), katsaraios (02-05-15)

  7. #15
    Εγγραφή
    24-04-15
    Μηνύματα
    27
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimimav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ αλλα τι πεντακάθαρο ειναι με ολα αυτα που λεει για επισκευές
    οτι θέλει στο πρώτο πόστ.
    Δηλαδή τι να πουν και τα πραγματικά πεντακάθαρα αυτοκινητα
    Δυστυχώς απ ότι κατάλαβα τα πεντακάθαρα αυτοκίνητα 13 ετών έτσι είναι.Όλοι μηχανικοί και μη μου λένε ότι αυτά είναι αναμενόμενα για μεταχειρισμένο και ότι αυτά δεν είναι τίποτα.Αν έχει καλό μοτέρ και δεν είναι τρακαρισμένο θεωρείτε καθαρό.Και μετά από αυτά που διαβάζω το πιστεύω και εγώ.Πάρε μία ιδέα από κάτι που είχα διαβάσει ποιο παλιά.
    Οπότε αν με (3.500+500)4000 ευρώ έχω ένα καθαρό αυτοκίνητο, χωρίς πολλά προβλήματα στα επόμενα χρόνια.Αξίζει πολύ πιστεύω.
    Αρκεί να γίνει τώρα καλή δουλειά

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=24385

  8. #16
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Eνταξει φιλε μου,εχεις απλα ενα αυτοκινητο που μπορεις (αν θες) να πεις οτι ειναι μια καλη βαση λογω τιμης αγορας για να "χωσεις" χρηματα να το κανεις αξιοπιστο και λειτουργικα αψογο.
    Καλα κανεις και ρωτας και ευτυχως που ξερει ο Γιαννης το ιστορικο(οσο μπορει φυσικα).
    Τα χλμ. και τυχον αλλαγμενα μηχανικα μερη ,εφοσον ξερεις τι θελεις επονται..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη katsaraios : 02-05-15 στις 00:52

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  9. The Following User Says Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    BILL007 (02-05-15)

  10. #17
    Εγγραφή
    24-04-15
    Μηνύματα
    27
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ART1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πήρα λίγο νύχτα το αυτοκίνητο......ειλικρινα αυτο πρωτη φορα το ακουω ειναι δυνατον να παρουμε μεταχειρισμενο αυτοκινητο και να το παρουμε νυχτα?τι πεντακαθαρο αμαξι σου ειπαν οι μηχανικοι εδω τοσα προβληματα μας αναφερεις οτι ειχε και μαζι με αυτα και κατεβασμενα χλμ

    ΔΕΝ υπάρχει μεταχειρισμένο αυτοκίνητο που να έχει αλλάξει τόσα χέρια και να μην έχει κατεβασμένα χιλιόμετρα αυτό ελπίζω να το γνωρίζεις :P ...Κυριολεκτικά νύχτα το πήρα μετά από αρκετά σκατά που έφαγα από εμπόρους
    και από ιδιώτες ήταν το μόνο που άξιζε τα λεφτά του.
    Ο μηχανικός το είδε 11 το βράδυ μου είπε ότι έχει λίγο λαδάκι από κάτω αλλά όπως και να έχει είναι καθαρό ατρακάριστο και το οδήγησε κιόλας και μου είπε ότι πάει πολύ καλά..Οπότε δεν το έψαξα παραπάνω και το έκλεισα...Ήθελα πολύ να πάρω bmw.
    Δεν είχα την πολυτέλεια να το δω παραπάνω γιατί δεν ήταν από θεσσαλονίκη και αν το άφηνα θα το έπερνε σίγουρα άλλος.Το ίδιο θα έκανες και εσύ στην θέση μου αν είχες τόσα λίγα λεφτά και ήθελες bmw σκέψου ότι έψαχνα ένα εξάμηνο και όσα είδα ήταν σαράβαλα.Εντύπωση μου είχε κάνει ένα κόκκινο που πήγα να το δω (στις φωτογραφίες πολύ καλό) του 2005 και ο τύπος το είχε διαλυμένο. Σκισμένα καθίσματα,σπασμένοι διακόπτες,τρακαρισμένο από όλες τις μεριές με αλλαγές φτερά,προφυλακτήρες κλπ.

    Πραγματικά ένα χάλι που ήθελε 2+ χιλιάρικα για να γίνει αυτοκίνητο και μου ζητούσε τον Δεκέμβρη 3800
    Οπότε το πήρα αυτό και με μεγάλη χαρά ειδικά τώρα που το επιβεβαίωσα

  11. #18
    Εγγραφή
    24-04-15
    Μηνύματα
    27
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eνταξει φιλε μου,εχεις απλα ενα αυτοκινητο που μπορεις (αν θες) να πεις οτι ειναι μια καλη βαση λογω τιμης αγορας για να "χωσεις" χρηματα να το κανεις αξιοπιστο και λειτουργικα αψογο.
    Καλα κανεις και ρωτας και ευτυχως που ξερει ο Γιαννης το ιστορικο(οσο μπορει φυσικα).
    Τα χλμ. και τυχον αλλαγμενα μηχανικα μερη ,εφοσον ξερεις τι θελεις επονται..
    Ακριβώς με 4000 θα έχω ένα καλό αυτοκίνητο για τα χρόνια του πάντα αν όλα πάνε καλά :P ...Τώρα τα υπόλοιπα που θέλω να βάλω πάνω για τους περισσότερους είναι μαλακίες.Υπολογίζω να βάλω ένα χιλιάρικο ακόμα σε βάθος χρόνου.Ο Γιάννης με καταλαβαίνει λογικά :P

  12. #19
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimimav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ αλλα τι πεντακάθαρο ειναι με ολα αυτα που λεει για επισκευές
    οτι θέλει στο πρώτο πόστ.
    Δηλαδή τι να πουν και τα πραγματικά πεντακάθαρα αυτοκινητα
    Ρε Δημητρη πεντακαθαρο ειναι για την ηλικια του απο απο την αποψη εμφανισης ενταξει; Εγω θα το επαιρνα και ειναι πολυ καθαροτερο απο οτι εχεις στο νου σου. Και πιστεψε με ενα αμαξι δεκατριων χρονων με 200 χιλιαδες χιλιομετρα δε μπορει να μη χρειαζεται τιποτα. Για τα δεδομενα μου, την αξια του και ηλικια του και τα χρονια του ειναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis_compact : 02-05-15 στις 01:21

  13. #20
    Εγγραφή
    24-04-15
    Μηνύματα
    27
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε Δημητρη πεντακαθαρο ειναι για την ηλικια του απο απο την αποψη εμφανισης ενταξει; Εγω θα το επαιρνα και ειναι πολυ καθαροτερο απο οτι εχεις στο νου σου. Και πιστεψε με ενα αμαξι δεκατριων χρονων με 200 χιλιαδες χιλιομετρα δε μπορει να μη χρειαζεται τιποτα. Για τα δεδομενα μου, την αξια του και ηλικια του και τα χρονια του ειναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ
    Αν το είχες και το έφτιαχνες μετά θα του έβαζες και πράγματα πάνω?Γιατί σκέφτομαι να βάλω κάποια πράγματα οθόνη-κάμερα,ζάντες,αεροτομή μικρή πίσω,μαύρες γρίλιες μπροστά και καθίσματα ηλεκτρικά η λες δεν αξίζει?
    Από την μία σκέφτομαι ότι είναι πολλά τα λεφτά για τόσο παλιό αυτοκίνητο και με 188.000 χιλιόμετρα πόσα απροβλημάτιστα μπορεί να φτάσει? Από την άλλη σκέφτομαι ότι αν θελήσω να το δώσω τα ξηλώνω και το πουλάω ξεχωριστά.Τι θα έκανες εσύ?

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP