Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: New entry F20 Diesel-Εντυπώσεις-Προβλήματα.

  1. #1
    Εγγραφή
    20-04-15
    Μηνύματα
    5
    Thanked
    4
    Rides
    0

    Προεπιλογή New entry F20 Diesel-Εντυπώσεις-Προβλήματα.

    Καλησπέρα σε όλους σας !
    Είμαι κάτοχος μιας Bmw 116d μοντέλο 6/2014.Καταρχήν θα ήθελα να πω ότι είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος από το αυτοκίνητο σε όλους τους τομείς, όπως κατανάλωση, οδική συμπεριφορά , ποιότητα υλικών και συναρμογή στο εσωτερικό και έχει και σχετικά καλή ιπποδύναμη ώστε να κινείσαι άνετα τόσο εντός όσο και εκτός πόλης .

    Θα ήθελα να σας αναφέρω κάποια μικρό προβλήματα που αντιμετωπίζω ώστε να μου πείτε την γνώμη σας ίσως και αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα .

    Ένα θέμα είναι το γνωστό τρίξιμο στην πόρτα του οδηγού και δεν ξέρω τώρα που είναι ακόμα στην εγγύηση αν υπάρχει λύση σε αυτό.
    Ένα άλλο θέμα που έχω είναι ότι κολλάει αρκετά συχνά το στρογγυλό χειριστήριο της κεντρικής οθόνης (joystick) και κατά την αλλαγή σταθμών η άλλων επίλογων δεν κάνει τίποτα, ξαφνικά μετά από λίγο δουλεύει πάλι, πιστεύω θα λυθεί μόνο με αντικατάσταση

    Τρίτο και τελευταίο είναι κάτι το όποιο δεν το έχω ξαναδεί ποτέ σε όσα αυτοκίνητα είχα στο παρελθόν… έχει ξεκολλήσει το δέρμα από το τιμόνι σε κάποιο σημείο. Πως και γιατί άγνωστο, έχω σκοπό τώρα που θα πάω για το πρώτο service να προσπαθήσω να μου επιλύσουν αυτά τα θέματα.

  2. The Following User Says Thank You to bevest For This Useful Post:

    anton (23-04-15)

  3. #2
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Φίλε μου καλώς ήρθες και καλορίζικο το αυτοκίνητο

    Να πας στην αντιπροσωπεία, τώρα που είναι στην εγγύηση, και για τα 3 προβλήματα!
    Το idrive το κόβω για ακριβή δουλειά, οπότε εγγύηση!
    Όσο για το δέρμα που ξεκόλλησε?!??! δεν το έχω ξανακούσει αυτό το πράγμα...πώς να έγινε

    Εν πάσει περιπτώσει, βουρ στην αντιπροσωπεία. Δεν μπορούν να πουν πως είναι φυσιολογική φθορά για ένα τόσο καινούριο αμάξι
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  4. The Following User Says Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    bevest (23-04-15)

  5. #3
    Εγγραφή
    26-12-14
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    108
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στην αντιπροσωεια ..χθες!!

  6. The Following User Says Thank You to DIM27 For This Useful Post:

    bevest (23-04-15)

  7. #4
    Εγγραφή
    24-01-13
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    681
    Thanked
    2122
    Rides
    2

    Προεπιλογή


  8. The Following User Says Thank You to isou For This Useful Post:

    bevest (23-04-15)

  9. #5
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλώς ήρθες!
    Καλορίζικο!
    Πήγαινε μία βόλτα από την αντιπροσωπεία πιστεύω θα τα φτιάξουν όλα

  10. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    bevest (23-04-15)

  11. #6
    Εγγραφή
    20-04-15
    Μηνύματα
    5
    Thanked
    4
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο I_MNL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου καλώς ήρθες και καλορίζικο το αυτοκίνητο

    Να πας στην αντιπροσωπεία, τώρα που είναι στην εγγύηση, και για τα 3 προβλήματα!
    Το idrive το κόβω για ακριβή δουλειά, οπότε εγγύηση!
    Όσο για το δέρμα που ξεκόλλησε?!??! δεν το έχω ξανακούσει αυτό το πράγμα...πώς να έγινε

    Εν πάσει περιπτώσει, βουρ στην αντιπροσωπεία. Δεν μπορούν να πουν πως είναι φυσιολογική φθορά για ένα τόσο καινούριο αμάξι
    Ξεκόλλησε στο σημείο που εφάπτεται το μπρατσο με το στεφάνι του τιμονιού.Τωρα πως έγινε αυτό;Άγνωστο!

  12. The Following User Says Thank You to bevest For This Useful Post:

    I_MNL (23-04-15)

  13. #7
    Εγγραφή
    20-04-15
    Μηνύματα
    5
    Thanked
    4
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.
    Σήμερα πηρά τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία για να κλείσω ραντεβού για το πρώτο service
    Και τους ανέφερα τα προβλήματα με το idrive και το τιμόνι .
    Για το idrive μου είπαν ότι πιθανόν να χρειάζεται επαναπρογραμματισμό και για το τιμόνι δεν το πίστευαν στα αυτιά τους.
    Μου είπαν ότι όλα καλύπτονται από την εγγύηση και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

  14. The Following User Says Thank You to bevest For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (23-04-15)

  15. #8
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εύγε! Και το τρίξιμο στην πόρτα το ανάφερες;
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  16. #9
    Εγγραφή
    08-07-11
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    32
    Thanked
    8
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για την αλλαγή των σταθμών που έχεις πρόβλημα πήγαινε στο σπανό γιατι έχουν αλλάξει το δικό μου. έχω 116i βενζίνη 42000χλμ και ειναι 12/2011. επειδή ειχα από τα πρώτα αυτοκίνητα που κυκλοφόρησαν όταν τους το πηγα δεν ήξεραν τι ειναι και το ειχααν κρατήσει για έλεγχο, τώρα ξέρουν. κατευθείαν αντικατάσταση της προσοψης του ραδιοφώνου πρέπει να σου κάνουν.

  17. #10
    Εγγραφή
    08-07-16
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παίδες καλησπέρα
    Και εγώ είμαι καινούριος κάτοχος F20 με το αυτοκίνητο δν έχω ιδιαίτερα θέματα...
    Ειμαι πολύ ικανοποιημένος!
    Το ένα και μεγάλο θέμα που αντιμετωπίζω είναι με το usb, επιλέγω να παίξει live δίσκο και παίζει ότι κομμάτι θέλει με όποια σειρά το θέλει! Επιλέγω το νούμερο 1 και παίζει το 5 γενικώς κάνει τα δικά του! Εννοείται ότι εχω κάνει την πιο πρόσφατη αναβάθμιση και εννοείται ότι δεν είναι επιλεγμένο το shuffle!
    Έχετε καμιά ιδέα???
    Τι μπορώ να κάνω???

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP