Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 54

Θέμα: BMW E46-Κλειδωμένος από έξω-σπασμένη κλειδαριά

  1. #1
    Εγγραφή
    24-12-12
    Μηνύματα
    15
    Thanked
    4
    Rides
    0

    Προεπιλογή BMW E46-Κλειδωμένος από έξω-σπασμένη κλειδαριά

    Καλησπέρα σε όλους!
    Έχω μία BMW E46 3.16 μοντ. 11/03.
    Πριν αρκετό καιρό τελείωσε η μπαταρία από τα δύο κλειδιά του αυτοκινήτου και μόλις χθες το βράδυ χάλασε και η κλειδαριά του οδηγού με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω μέσα. Έχω πρόσβαση μόνο στο πορτ παγκάζ.
    Σε διάφορα forum και βίντεο, βρήκα τρόπο, για να διορθώσω, φθηνά, την κλειδαριά και πώς να αλλάξω μπαταρία στο κλειδί. Το βασικό, όμως, είναι να μπω μέσα στο αυτοκίνητο. Πουθένα όμως δεν βρήκα πώς....
    Μόνο, κάπου διάβασα για βραχυκύκλωμα στην πλεξούδα του πορτ παγκάζ, χωρίς να αναφέρει λεπτομέρειες.
    Σίγουρα υπάρχει κάποια πατέντα..αλλά ποιά;;;;
    Δεν θέλω να σπάσω κάποιο τζάμι...κρίμα είναι. Ούτε θέλω να μου βγει ο κούκος αηδόνι..

  2. #2
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Coupe εχεις ή limo?

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  3. #3
    Εγγραφή
    24-12-12
    Μηνύματα
    15
    Thanked
    4
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Coupe εχεις ή limo?
    limo έχω.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μήν είσαι σίγουρος ότι τελείωσε η μπαταρία από τα κλειδιά. Πριν τα ανοίξεις επειδή είναι φιξαρισμένα δες μήπως αποπρογραμματίστηκαν. Επίσης μπορεί και κάποια ψυχρή κόλληση από την πλακέτα του κλειδιού να έχει θέμα. Η μπαταρία δεν είναι, δηλαδή, μονόδρομος άν δεν δουλεύουν τα κλειδιά.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8023
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Καλυτερα να αλλαξει μια. Μπαταρία, ειναι ο ποιο φτηνοςτροπος για να μπει στο αμαξι

  6. #6
    Εγγραφή
    24-12-12
    Μηνύματα
    15
    Thanked
    4
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο wheelman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλυτερα να αλλαξει μια. Μπαταρία, ειναι ο ποιο φτηνοςτροπος για να μπει στο αμαξι
    Μετά δεν θα θέλει προγραμματισμό το κλειδί αν αλλάξω μπαταρία...χώρια που πρέπει να την παραγγείλω από ebay και θα αργήσει..

  7. #7
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγω τωρα για να καταλαβω, για να μην αυξηθει το κοστος επισκευης ζητας καποια πατεντα παραβιασης του αυτοκινητου και αυτο να στο πει καποιο μελος εδω δημοσια?
    Τα φορουμ ειναι για να βοηθανε τα μελη μεταξυ τους και οχι να προαγουν diy που αγγιζουν τα ορια της παρανομιας,
    Η κανε αμεσα την αντικατασταση της μπαταριας του κλειδιου ή πηγαινε το αμαξι σε ενα συνεργειο να σου ανοιξει την κλειδαρια με ολα τα νομιμα χαρτια του αυτοκινητου φυσικα γιατι αλλιως δεν θα το κανουν..

  8. The Following 14 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    A8hnaios (16-04-15), Alex_ (16-04-15), aristent (16-04-15), Bitz (16-04-15), dark knight (16-04-15), katsaraios (16-04-15), Konstantinos E60 (16-04-15), Lefterisk (16-04-15), Moufas E46 (17-04-15), nikos bob (02-05-15), Spiros335i (18-04-15), Vassilis ///M (16-04-15), wheelman (16-04-15), Βασιλης (17-04-15)

  9. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.182
    Thanked
    14074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ θα πρότεινα BMW Mobile Care https://www.bmw.gr/gr/el/owners/serv.../coverage.html
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 16-04-15 στις 19:58



  10. The Following 4 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    deepBLUE (16-04-15), Konstantinos E60 (16-04-15), wheelman (16-04-15), Βασιλης (17-04-15)

  11. #9
    Εγγραφή
    24-12-12
    Μηνύματα
    15
    Thanked
    4
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nino Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω τωρα για να καταλαβω, για να μην αυξηθει το κοστος επισκευης ζητας καποια πατεντα παραβιασης του αυτοκινητου και αυτο να στο πει καποιο μελος εδω δημοσια?
    Τα φορουμ ειναι για να βοηθανε τα μελη μεταξυ τους και οχι να προαγουν diy που αγγιζουν τα ορια της παρανομιας,
    Η κανε αμεσα την αντικατασταση της μπαταριας του κλειδιου ή πηγαινε το αμαξι σε ενα συνεργειο να σου ανοιξει την κλειδαρια με ολα τα νομιμα χαρτια του αυτοκινητου φυσικα γιατι αλλιως δεν θα το κανουν..
    Δίκιο έχεις αλλά 1ον η αντικατάσταση της μπαταρίας στο κλειδί, είναι αμφίβολο αν θα δουλέψει, γιατί πιθανώς θα χρειαστεί επαναπρογραμματισμό, άρα και πρόσβαση στο αυτοκίνητο και 2ον το πιό κοντικό εξουσιοδοτημένο συνεργείο BMW, από την πόλη που μένω, είναι 250 χλμ....αυτό είναι το πρόβλημα μου, αλλιώς θα είχα πάει ήδη στο συνεργείο της BMW, που προφανώς και θα μπορέσουν να το ανοίξουν με κάποιο τρόπο...
    Πιθανώς να υπάρχει κάποιος τρόπος από το εσωτερικό του πορτ παγκάζ στο οποίο, έχω πρόσβαση με το κλειδί.

  12. #10
    Εγγραφή
    24-12-12
    Μηνύματα
    15
    Thanked
    4
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nino Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω τωρα για να καταλαβω, για να μην αυξηθει το κοστος επισκευης ζητας καποια πατεντα παραβιασης του αυτοκινητου και αυτο να στο πει καποιο μελος εδω δημοσια?
    Τα φορουμ ειναι για να βοηθανε τα μελη μεταξυ τους και οχι να προαγουν diy που αγγιζουν τα ορια της παρανομιας,
    Η κανε αμεσα την αντικατασταση της μπαταριας του κλειδιου ή πηγαινε το αμαξι σε ενα συνεργειο να σου ανοιξει την κλειδαρια με ολα τα νομιμα χαρτια του αυτοκινητου φυσικα γιατι αλλιως δεν θα το κανουν..
    Δέχομαι και πριβε μνμ αν έχει κάποιος τη λύση...

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP