Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 109

Θέμα: NBT retrofit

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το ξέρω ότι στα NBT το combox είναι ενσωματωμένο. Αλλά υπάρχουν αυτοκίνητα (χωρίς NBT) που έχουν το combox μέσα στο πορτ-μπαγκάζ. Εκεί είναι μπέρδεμα. Ευτυχώς το δικό μου αυτοκίνητο έχει bluetooth και usb μέσα στον τεμπέλη οπότε είναι εύκολο να τα συνδέσεις στο combox.
    Όσον αφορά τους κωδικούς, μου είπε ότι αυτός που θα το κάνει έχει άκρη με αντιπροσωπεία της bmw και θα κάνει original coding με το vin του αυτοκινήτου μου σαν να πήγαινα σε bmw dealer. Δεν θα ενεργοποιήσει μόνο το navi αλλά και άλλες λειτουργίες. Τέλος πάντων, δεν ξέρω αν πρέπει να τον εμπιστευτώ σε αυτό ή όχι. Μάλλον θα πάρω ένα emulator (150-200 ευρώ) και μετά coding εδώ. Αλλά πρέπει αυτός που θα το κάνει να το κατέχει το αντικείμενο.
    Εσύ Κώστα ασχολείσαι με coding?

  2. #2
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mrclouzo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρω ότι στα NBT το combox είναι ενσωματωμένο. Αλλά υπάρχουν αυτοκίνητα (χωρίς NBT) που έχουν το combox μέσα στο πορτ-μπαγκάζ. Εκεί είναι μπέρδεμα. Ευτυχώς το δικό μου αυτοκίνητο έχει bluetooth και usb μέσα στον τεμπέλη οπότε είναι εύκολο να τα συνδέσεις στο combox.
    Όσον αφορά τους κωδικούς, μου είπε ότι αυτός που θα το κάνει έχει άκρη με αντιπροσωπεία της bmw και θα κάνει original coding με το vin του αυτοκινήτου μου σαν να πήγαινα σε bmw dealer. Δεν θα ενεργοποιήσει μόνο το navi αλλά και άλλες λειτουργίες. Τέλος πάντων, δεν ξέρω αν πρέπει να τον εμπιστευτώ σε αυτό ή όχι. Μάλλον θα πάρω ένα emulator (150-200 ευρώ) και μετά coding εδώ. Αλλά πρέπει αυτός που θα το κάνει να το κατέχει το αντικείμενο.
    Εσύ Κώστα ασχολείσαι με coding?
    Κάνω αλλά είμαι απο Θεσσαλονίκη. Εάν έχεις bluetooth και usb πρέπει να φωρας λογικά combox. Στείλε μου το vin σου αν θέλεις να το τσεκάρω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostase46 : 26-03-15 στις 10:22

  3. #3
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στο πορτ-μπαγκάζ δεν υπάρχει combox και κάπου διάβασα στο net ότι combox έχουν όσα αυτοκίνητα έχουν enhanced bluetooth (για music streaming κλπ). Το δικό μου έχει το απλό bluetooth. Θα σου στείλω το vin το μεσημέρι, thank's

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP