Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 109

Θέμα: NBT retrofit

  1. #21
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όταν λες ότι θέλει και το αμάξι coding τι εννοείς? Έχω διαβάσει σε ξένα forum ότι σε περίπτωση που γίνει original coding στο NBT απλά το βάζεις στο αμάξι και λειτουργεί κανονικά. Αύριο θα επανέλθω αφού μιλήσω με το συνεργείο.

  2. #22
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mrclouzo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες ότι θέλει και το αμάξι coding τι εννοείς? Έχω διαβάσει σε ξένα forum ότι σε περίπτωση που γίνει original coding στο NBT απλά το βάζεις στο αμάξι και λειτουργεί κανονικά. Αύριο θα επανέλθω αφού μιλήσω με το συνεργείο.
    Καταρχήν γράψε τι αμάξι έχεις; χρονολογία; Και τι φοράς τώρα για να μπορούμε να σε βοηθήσουμε.

  3. #23
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έχω μια f20 116d MY 2013 με το standard radio professional και θα το αναβαθμίσω σε NBT. Στο εξωτερικό έχουν κάνει αρκετοί αυτό το retrofit (και σε f20 και σε f30). Το δικό μου, επειδή δεν έχει το combox, κάνει την εγκατάσταση πιο απλή σε σχέση με τα αυτοκίνητα που το έχουν.

  4. #24
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mrclouzo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μια f20 116d MY 2013 με το standard radio professional και θα το αναβαθμίσω σε NBT. Στο εξωτερικό έχουν κάνει αρκετοί αυτό το retrofit (και σε f20 και σε f30). Το δικό μου, επειδή δεν έχει το combox, κάνει την εγκατάσταση πιο απλή σε σχέση με τα αυτοκίνητα που το έχουν.
    Το nbt εχει ενσωματομενο combox απλώς για να το δουλέψεις πρέπει να περάσεις τα μικρόφωνα και το usb το οποίο ειναι στην κεντρική κονσόλα.
    Κωδικούς fsc απο τη bmw δεν υπάρχει περίπτωση να σου πουλήσει με 400¤, θα σου ενεργοποιήσει το navigation με script file πράγμα άχρηστο, το καλητερο για την περίπτωση σου ειναι ν'αγοράσεις fsc κωδικούς απο την bmw 800¤-900¤ η να βάλεις emulator.

  5. #25
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το ξέρω ότι στα NBT το combox είναι ενσωματωμένο. Αλλά υπάρχουν αυτοκίνητα (χωρίς NBT) που έχουν το combox μέσα στο πορτ-μπαγκάζ. Εκεί είναι μπέρδεμα. Ευτυχώς το δικό μου αυτοκίνητο έχει bluetooth και usb μέσα στον τεμπέλη οπότε είναι εύκολο να τα συνδέσεις στο combox.
    Όσον αφορά τους κωδικούς, μου είπε ότι αυτός που θα το κάνει έχει άκρη με αντιπροσωπεία της bmw και θα κάνει original coding με το vin του αυτοκινήτου μου σαν να πήγαινα σε bmw dealer. Δεν θα ενεργοποιήσει μόνο το navi αλλά και άλλες λειτουργίες. Τέλος πάντων, δεν ξέρω αν πρέπει να τον εμπιστευτώ σε αυτό ή όχι. Μάλλον θα πάρω ένα emulator (150-200 ευρώ) και μετά coding εδώ. Αλλά πρέπει αυτός που θα το κάνει να το κατέχει το αντικείμενο.
    Εσύ Κώστα ασχολείσαι με coding?

  6. #26
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mrclouzo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρω ότι στα NBT το combox είναι ενσωματωμένο. Αλλά υπάρχουν αυτοκίνητα (χωρίς NBT) που έχουν το combox μέσα στο πορτ-μπαγκάζ. Εκεί είναι μπέρδεμα. Ευτυχώς το δικό μου αυτοκίνητο έχει bluetooth και usb μέσα στον τεμπέλη οπότε είναι εύκολο να τα συνδέσεις στο combox.
    Όσον αφορά τους κωδικούς, μου είπε ότι αυτός που θα το κάνει έχει άκρη με αντιπροσωπεία της bmw και θα κάνει original coding με το vin του αυτοκινήτου μου σαν να πήγαινα σε bmw dealer. Δεν θα ενεργοποιήσει μόνο το navi αλλά και άλλες λειτουργίες. Τέλος πάντων, δεν ξέρω αν πρέπει να τον εμπιστευτώ σε αυτό ή όχι. Μάλλον θα πάρω ένα emulator (150-200 ευρώ) και μετά coding εδώ. Αλλά πρέπει αυτός που θα το κάνει να το κατέχει το αντικείμενο.
    Εσύ Κώστα ασχολείσαι με coding?
    Κάνω αλλά είμαι απο Θεσσαλονίκη. Εάν έχεις bluetooth και usb πρέπει να φωρας λογικά combox. Στείλε μου το vin σου αν θέλεις να το τσεκάρω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostase46 : 26-03-15 στις 11:22

  7. #27
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στο πορτ-μπαγκάζ δεν υπάρχει combox και κάπου διάβασα στο net ότι combox έχουν όσα αυτοκίνητα έχουν enhanced bluetooth (για music streaming κλπ). Το δικό μου έχει το απλό bluetooth. Θα σου στείλω το vin το μεσημέρι, thank's

  8. #28
    Εγγραφή
    11-12-14
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    124
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παίδες αν βγάλετε άκρη ενημερώστε εδω γιατί βλέπω να έχουν αρκετοί το μικρόβιο. MrClouzo και εμένα έχει το bluetooth το απλό άρα παω σε NBT χωρίς Combox???
    "Winners don't make excuses when the other side plays the game"

  9. #29
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όλα το NBT έχουν το combox ενσωματωμένο. Υπάρχουν διαφορές μεταξύ των NBT, τα παλιότερα έχουν λιγότερες υποδοχές στο πίσω μέρος της κεντρικής μονάδας.

  10. #30
    Εγγραφή
    04-03-13
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Thanked
    139
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σημερα μιλησα τηλεφωνικα με γνωστη εταιρει Αθηνων που εγκαθιστα τετοια σκηνικα και μου ειπε δεν μπορει να μου βαλει το γνησιο γιατι δεν μπορει να εγγυηθει οτι ολα θα πανε καλα στο μελλον με κωδικους κτλ κτλ. Επισης δεν ξερω αν παιζει ναναι κλεμμενα ολα αυτα.....Τεσπα το ζουμι μου ειναι οτι περιμενω προσφορα και για αλλαγη μονο οθονης χωις gps αντεννα αλλα μεσω ραδιο. Ζητησα φουλ τεχνικες λεπτομερειες κτλ και περιμενω email.Τι γνωριζετε εσεις γυρω απαυτα?

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP