Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 171 έως 174 από 174

Θέμα: Λιπαντικα. Τι πρεπει να γνωριζουμε

  1. #171
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τα καλυτερα εχω ακουσει για τα liqui moly 4600 5w-30 αν δεν κανω λαθος ειναι τα μπλε θα τα δοκιμασω και θα σας πω

  2. The Following User Says Thank You to maris7 For This Useful Post:

    dreamer (05-04-19)

  3. #172
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    περιμενω και εγω εντυπωσεις γιατι ολο λεω να τα βαλω και μετα κανω πισω,γιατι οι εντυπωσεις ειναι μοιρασμενες.αλλοι λενε οτι καιει περισοτερο λαδι απο τα καστρολ που βαζω αλλοι οτι ειναι το ιδιο και εχει καλυτερη λειτουργια ο κινητηρας.παντως σε ενα αμερικανικο σαιτ που διαβασα κριτικες απο εναν που ειναι πολυ ψαγμενος και κανει πολλες δοκιμες συμπερανε οτι δεν ειναι τοσο καλο,αφηνει καταλοιπα.στην ιδια κατηγορια λαδιων και χρηματων οι περισοτεροι τεινουν σε καστρολ και μομπιλ 1.liqui moly ειναι πρωτα μονα στην γερμανια.

    δεν θελω να δοκιμαζω και να κανω πολλες αλλαγες συχνα γιατι λενε οτι το καθε λαδι αφηνει ενα προστατευτικο φιλμ που μετα οταν βαζεις το νεο δυσκολα φευγει και δημιουργει θεματα.επισης πολλοι προτεινουν το το 5-40 για ελλαδα λογω ζεστης το καλοκαιρι.τελικα δεν υπαρχει μια αντικειμενικη αποψη.

  4. #173
    Εγγραφή
    16-07-11
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    64
    Thanked
    55
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τα liqui moly 4600 τα εβαζα χρονια σε opel diesel και τωρα σε ενα chevrolet aveo diesel. Πολυ καλυτερη λειτουργια κινητηρα,πιο αθορυβη και μηδενικη καταναλωση λαδιου. Στο Ε34 βαζω liqui moly 10w-40 αλλα μετα απο 330.000 χλμ το πινει το λαδακι του...

  5. #174
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    περιμενω και εγω εντυπωσεις γιατι ολο λεω να τα βαλω και μετα κανω πισω,γιατι οι εντυπωσεις ειναι μοιρασμενες.αλλοι λενε οτι καιει περισοτερο λαδι απο τα καστρολ που βαζω αλλοι οτι ειναι το ιδιο και εχει καλυτερη λειτουργια ο κινητηρας.παντως σε ενα αμερικανικο σαιτ που διαβασα κριτικες απο εναν που ειναι πολυ ψαγμενος και κανει πολλες δοκιμες συμπερανε οτι δεν ειναι τοσο καλο,αφηνει καταλοιπα.στην ιδια κατηγορια λαδιων και χρηματων οι περισοτεροι τεινουν σε καστρολ και μομπιλ 1.liqui moly ειναι πρωτα μονα στην γερμανια.

    δεν θελω να δοκιμαζω και να κανω πολλες αλλαγες συχνα γιατι λενε οτι το καθε λαδι αφηνει ενα προστατευτικο φιλμ που μετα οταν βαζεις το νεο δυσκολα φευγει και δημιουργει θεματα.επισης πολλοι προτεινουν το το 5-40 για ελλαδα λογω ζεστης το καλοκαιρι.τελικα δεν υπαρχει μια αντικειμενικη αποψη.
    Ποιο review έχεις δει?

    Εγώ περιμένω να τελειώσει και αυτό το test που έχει πολύ ενδιαφέρον ( για εμένα τουλάχιστον)



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP