Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: προβλημα.... ζ3 1.9

  1. #11
    Εγγραφή
    16-10-13
    Περιοχή
    rhodes
    Μηνύματα
    348
    Thanked
    64
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    το αμαξι στο ειχα πει...ειχε χλμ και εχει περασει απο 5-6 χερια.
    δεν χρειαζεται αγχος...θα λυθει κεφαλη, θα αλλαξεις ολα τα τσιμουχακια, μια νεα φλαντζα και ολα οκ! με κανα 300αρι..θα γινει η δουλεια.
    ναι ενταξει νομιζω οτι μου ειπες οτι ηταν απο 3ο χερι αν θυμαμαι καλα.. παρ ολα αυτα ηξερα οτι επαιρνα ενα αμαξι αρκετα παλιο ασχετα που θεωρητικα ειναι απο τα τελευταια f/l απ οτι ξερω. δεν περιμενα να ειναι καινουριο ουτε οτι θα ηταν ο ιδιοκτητης τοσο τυπικος οσο εγω (αν και θα μπορουσε να ειναι κ πιο πολυ) γιαυτο σας ρωτησα αν ο κινητηρας αυτος αντεχει αρκετα χλμ γιατι ηξερα οτι ειναι γυρισμενα χλμ (ελεγε 142.000) τωρα τι κανουμε το ειδα το αμαξι θα δω τι θελει να αλλαχτει και θα το κανω απλα αν μπορειτε πειτε μου τι να αλλαξω... λεω να αλλαξω και λαδακια διαφορικου και οτι χρειαζεται γενικα.... α και εννοειται οτι μου βαζει νερα στο καπο θελει λαστιχο?? και μεσα απο τις πορτες εκει στο κλασικο κοψιμο του λαστιχου... εχω αλλαξει αρκετα πραγματακια και μαζι με αυτα νομιζω οτι θα ειναι πλεον οκ... α θελω και ενα κοντερακι γιατι αυτο δεν το βλεπω καλα αν απο το φορουμ εχει κανενας κανενα σε καλη τιμη το βλεπουμε!!!

  2. #12
    Εγγραφή
    25-07-12
    Μηνύματα
    361
    Thanked
    333
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    "Απαγορεύεται" να παίρνεις μτχ και να μην κάνεις έλεγχο συμπίεσης και πρεσάρισμα του κυκλώματος ψύξης πριν το αγοράσεις...ούτε εγώ τα έκανα και βλακεία μου, άσχετα αν δεν μου έτυχε κάτι.

    Και να λείπει λίγο νερό, δεν ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία. Και επίσης, επειδή χάνει λίγο νερό, δεν αλλάζεις απλά ψυγεία και κολάρα, χωρίς να βρεις γιατί χάνει νερό. Δλδ αν ανέβαζε θερμοκρασία γιατί κόλλαγε κλειστός ο θερμοστάτης;; Ή αν έχανε από τον διακλαδωτήρα που δεν φαίνεται και δεν αλλάχτηκε;;
    Ε36 M44Β19

  3. #13
    Εγγραφή
    16-10-13
    Περιοχή
    rhodes
    Μηνύματα
    348
    Thanked
    64
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Απαγορεύεται" να παίρνεις μτχ και να μην κάνεις έλεγχο συμπίεσης και πρεσάρισμα του κυκλώματος ψύξης πριν το αγοράσεις...ούτε εγώ τα έκανα και βλακεία μου, άσχετα αν δεν μου έτυχε κάτι.

    Και να λείπει λίγο νερό, δεν ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία. Και επίσης, επειδή χάνει λίγο νερό, δεν αλλάζεις απλά ψυγεία και κολάρα, χωρίς να βρεις γιατί χάνει νερό. Δλδ αν ανέβαζε θερμοκρασία γιατί κόλλαγε κλειστός ο θερμοστάτης;; Ή αν έχανε από τον διακλαδωτήρα που δεν φαίνεται και δεν αλλάχτηκε;;
    Έχεις απόλυτο δίκιο απλα ήταν ιστορία ειμαι από ροδο κανόνισα για ένα άλλο ζ3 Στην Αθήνα και 2 μέρες πριν ανέβω μου ειπε ότι το έδωσε ενώ το είχαμε κανονίσει μετά έψαξα ότι είχε στο καρ βρήκα αυτό απΟ Λάρισα ανέβηκα σαββατο Οποτε τα υπόλοιπα τα καταλαβαίνεις....

  4. #14
    Εγγραφή
    16-10-13
    Περιοχή
    rhodes
    Μηνύματα
    348
    Thanked
    64
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    κανενα κοντερακι παιδια?

  5. #15
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ducatista Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ενταξει νομιζω οτι μου ειπες οτι ηταν απο 3ο χερι αν θυμαμαι καλα.. παρ ολα αυτα ηξερα οτι επαιρνα ενα αμαξι αρκετα παλιο ασχετα που θεωρητικα ειναι απο τα τελευταια f/l απ οτι ξερω. δεν περιμενα να ειναι καινουριο ουτε οτι θα ηταν ο ιδιοκτητης τοσο τυπικος οσο εγω (αν και θα μπορουσε να ειναι κ πιο πολυ) γιαυτο σας ρωτησα αν ο κινητηρας αυτος αντεχει αρκετα χλμ γιατι ηξερα οτι ειναι γυρισμενα χλμ (ελεγε 142.000) τωρα τι κανουμε το ειδα το αμαξι θα δω τι θελει να αλλαχτει και θα το κανω απλα αν μπορειτε πειτε μου τι να αλλαξω... λεω να αλλαξω και λαδακια διαφορικου και οτι χρειαζεται γενικα.... α και εννοειται οτι μου βαζει νερα στο καπο θελει λαστιχο?? και μεσα απο τις πορτες εκει στο κλασικο κοψιμο του λαστιχου... εχω αλλαξει αρκετα πραγματακια και μαζι με αυτα νομιζω οτι θα ειναι πλεον οκ... α θελω και ενα κοντερακι γιατι αυτο δεν το βλεπω καλα αν απο το φορουμ εχει κανενας κανενα σε καλη τιμη το βλεπουμε!!!
    εσυ επεμενες πως εισαι ο 3ος...εχω αν δεν εχω χασει κανεναν ιδιοκτητη ,εισαι ο 5ος ή 6ος.
    το αμαξι ειναι απο γερμανια,οποτε οχι μια αλλα 2 φορες μπορουν να του εχουν γυρισει χλμ.
    αν δεν εχεις κανα ρηγμα, φτιαχτο και μετα μετρα μια συμπιεση, να δεις που εισαι.

  6. The Following User Says Thank You to paganis For This Useful Post:

    BILL007 (27-01-15)

  7. #16
    Εγγραφή
    16-10-13
    Περιοχή
    rhodes
    Μηνύματα
    348
    Thanked
    64
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εσυ επεμενες πως εισαι ο 3ος...εχω αν δεν εχω χασει κανεναν ιδιοκτητη ,εισαι ο 5ος ή 6ος.
    το αμαξι ειναι απο γερμανια,οποτε οχι μια αλλα 2 φορες μπορουν να του εχουν γυρισει χλμ.
    αν δεν εχεις κανα ρηγμα, φτιαχτο και μετα μετρα μια συμπιεση, να δεις που εισαι.
    Εγώ ειπα οτι μου είπανε... Δεν επέμενα άλλωστε πως μπορούσα Αφού δεν ήξερα το παρελθόν του.. Τεσπα το θέμα είναι να το σενιαρω 2 φορες να είναι γυρισμένο.. Τι να πω.. Πάντως πριν το αμαξι δουλεμένο για 8 χιλιάδες χλμ δεν έκαιγε καθόλου λαδάκι Ούτε έκανε κάτι το περίεργο...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP