Σελίδα 12 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 111 έως 120 από 422

Θέμα: ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ!!!

  1. #111
    Εγγραφή
    20-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    308
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλύτερο θα ήταν τσάντα και με το ποδήλατο έως εκεί χωρίς τρένο Έχει μεγαλύτερη αξία...
    Στο μυαλο μου κυκλοφορει ενα αγχος και μπολικη στεναχωρια ....

  2. #112
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    699
    Thanked
    185
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Unknown Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλύτερο θα ήταν τσάντα και με το ποδήλατο έως εκεί χωρίς τρένο Έχει μεγαλύτερη αξία...
    Αν είχαμε δρόμους και ασφάλεια τα πάντα θα μπορούσαν να γίνουν!!
    ''One love three letters'' .....BMW

  3. #113
    Εγγραφή
    20-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    308
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Υπάρχει ο δρόμος υπάρχει και η ασφάλεια,αρκετη κιόλας.Μην νομίζεις,αρκει να ξέρεις πως θα κουνήσεις "το ποδηλατο" .Εγω γυρνουσα αρκετες φορες μεσα απο περιφερειακο, περνωντας ακομα και τα αυτοκινητα προσπεραση κανονικη οταν ημουν με του δρομου.

    Ο ποδηλατης εχει αμεση προτεραιοτητα μπροστα απο ολους,και ειδικα αυτο που πρεπει να εφαρμοζετε με βαση νομο ειναι οτι ο οδηγος που θα μεινει εστω και 2' πισω απο ποδηλατη πρεπει να αναψει τα αλαρμ του για να δειξει στους αλλους οτι κατι γινετε.Ενταξει θα μου πεις Ελλαδα ειμαστε,αλλα πιστεψε με το εχουν κανει ΠΑΡΑ πολλοι οδηγοι σε εμενα προσωπικα
    Ποτε δεν μου ετυχε κατι σοβαρο,ευτηχως.2-3 φορες που πηγε να γινει η στραβη επειδη ημουν σε εγγρηγορση και γενικα το ποδηλατο μετακινειτε ευκολα,το ξεφυγα και μετα δεν προλαβα να βρισω και ζητουσαν συγνωμη

    Ολα αυτα Θεσσαλονικη ,συγκεκριμενα περιφερειακο περιοχη βουνου,και πορεια προς Χαλκιδικη και βασιλικα απο τον κεντρικο δρομο
    Στο μυαλο μου κυκλοφορει ενα αγχος και μπολικη στεναχωρια ....

  4. #114
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά νέα για τους ποδηλάτες


    Μπορούν πλέον να μπαίνουν στο τρένο!

    Από χθες οι λάτρεις του ποδηλάτου που το χρησιμοποιούν για τις μεταφορές τους, θα μπορούν, αν χρειαστεί να το μεταφέρουν και μέσα στον ΗΣΑΠ. Σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας η μεταφορά των ποδηλάτων θα επιτρέπεται μέχρι το τέλος του έτους στα τμήματα Κηφισιά-Αττική και Μοναστηράκι-Πειραιά.
    Με εκανες να κοιταξω το πιο κατω σαιτ ( ειχα καιρο να μπω )και βρηκα κι αλλα νεα !!!
    https://www.podilates.gr/
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Samaro : 27-07-10 στις 21:57

  5. #115
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    699
    Thanked
    185
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Unknown Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει ο δρόμος υπάρχει και η ασφάλεια,αρκετη κιόλας.Μην νομίζεις,αρκει να ξέρεις πως θα κουνήσεις "το ποδηλατο" .Εγω γυρνουσα αρκετες φορες μεσα απο περιφερειακο, περνωντας ακομα και τα αυτοκινητα προσπεραση κανονικη οταν ημουν με του δρομου.

    Ο ποδηλατης εχει αμεση προτεραιοτητα μπροστα απο ολους,και ειδικα αυτο που πρεπει να εφαρμοζετε με βαση νομο ειναι οτι ο οδηγος που θα μεινει εστω και 2' πισω απο ποδηλατη πρεπει να αναψει τα αλαρμ του για να δειξει στους αλλους οτι κατι γινετε.Ενταξει θα μου πεις Ελλαδα ειμαστε,αλλα πιστεψε με το εχουν κανει ΠΑΡΑ πολλοι οδηγοι σε εμενα προσωπικα
    Ποτε δεν μου ετυχε κατι σοβαρο,ευτηχως.2-3 φορες που πηγε να γινει η στραβη επειδη ημουν σε εγγρηγορση και γενικα το ποδηλατο μετακινειτε ευκολα,το ξεφυγα και μετα δεν προλαβα να βρισω και ζητουσαν συγνωμη

    Ολα αυτα Θεσσαλονικη ,συγκεκριμενα περιφερειακο περιοχη βουνου,και πορεια προς Χαλκιδικη και βασιλικα απο τον κεντρικο δρομο
    Καλά είναι αυτά που λές,εγώ ομως άλλα βλέπω στην πράξη,και το κακό μια φορά γίνεται,μακάρι να είχαμε περισσότερους ποδηλατοδρόμους(ποδηλατοδρόμους να τους πεί κανείς!)για να μπορούμε να κινούμαστε πιο ασφαλείς.......
    ''One love three letters'' .....BMW

  6. The Following User Says Thank You to ΦΑΝΗΣ For This Useful Post:

    Vasilis (28-07-10)

  7. #116
    Εγγραφή
    22-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    14
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κουκλι το εργαλειο ποσο στοιχησε;
    550 ευροπουλα το πηρα. Πολυ καλο γι' αυτα που εχει πανω. Γερμανικη εταιρια (δεν μπορεσα να ξεφυγω!χαχαχα)

  8. #117
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΦΑΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά είναι αυτά που λές,εγώ ομως άλλα βλέπω στην πράξη,και το κακό μια φορά γίνεται,μακάρι να είχαμε περισσότερους ποδηλατοδρόμους(ποδηλατοδρόμους να τους πεί κανείς!)για να μπορούμε να κινούμαστε πιο ασφαλείς.......
    Δεν εχουμε ποδηλατοδρομους, συμφωνω.
    Ομως το κυριώτερο ειναι οτι δεν εχουμε παιδία. Αντιμετωπιζουμε το ποδηλατο σαν εμποδιο στο δρόμο. Χειροτερα και απο πεζο !!!
    Πρεπει να βγει καποιος σε αλλη ευρωπαικη χωρα για να καταλαβει, συγκρινοντας, ποσο πισω ειμαστε.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    Ptboul (28-07-10), Vasilis (28-07-10), ΦΑΝΗΣ (28-07-10)

  10. #118
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    699
    Thanked
    185
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχουμε ποδηλατοδρομους, συμφωνω.
    Ομως το κυριώτερο ειναι οτι δεν εχουμε παιδία. Αντιμετωπιζουμε το ποδηλατο σαν εμποδιο στο δρόμο. Χειροτερα και απο πεζο !!!
    Πρεπει να βγει καποιος σε αλλη ευρωπαικη χωρα για να καταλαβει, συγκρινοντας, ποσο πισω ειμαστε.
    ....Συμφωνώ και επαυξάνω!!!!
    ''One love three letters'' .....BMW

  11. #119
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Unknown Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει ο δρόμος υπάρχει και η ασφάλεια,αρκετη κιόλας.Μην νομίζεις,αρκει να ξέρεις πως θα κουνήσεις "το ποδηλατο" .Εγω γυρνουσα αρκετες φορες μεσα απο περιφερειακο, περνωντας ακομα και τα αυτοκινητα προσπεραση κανονικη οταν ημουν με του δρομου.

    Ο ποδηλατης εχει αμεση προτεραιοτητα μπροστα απο ολους,και ειδικα αυτο που πρεπει να εφαρμοζετε με βαση νομο ειναι οτι ο οδηγος που θα μεινει εστω και 2' πισω απο ποδηλατη πρεπει να αναψει τα αλαρμ του για να δειξει στους αλλους οτι κατι γινετε.Ενταξει θα μου πεις Ελλαδα ειμαστε,αλλα πιστεψε με το εχουν κανει ΠΑΡΑ πολλοι οδηγοι σε εμενα προσωπικα
    Ποτε δεν μου ετυχε κατι σοβαρο,ευτηχως.2-3 φορες που πηγε να γινει η στραβη επειδη ημουν σε εγγρηγορση και γενικα το ποδηλατο μετακινειτε ευκολα,το ξεφυγα και μετα δεν προλαβα να βρισω και ζητουσαν συγνωμη

    Ολα αυτα Θεσσαλονικη ,συγκεκριμενα περιφερειακο περιοχη βουνου,και πορεια προς Χαλκιδικη και βασιλικα απο τον κεντρικο δρομο
    Κανενας ελληνας οδηγος δεν γνωριζει οτι τα ποδηλατα εχουν προτεραιοτητα.
    Δεν εγινε αλλωστε ποτε καποια σοβαρη αναφορα απο το Υπουργειο Συγκοινωνιων και την Τροχαια, για την μετακινηση με ποδηλατο. Τις δυσκολιες που αντιμετωπιζει ο ποδηλατης στην ισσοροπια του, στην αναγκαστικα μικρη ταχυτητα, κλπ.
    Προσωπικα εχω πολλα περιστατικα απαραδεκτης αντιμετωπισης απο οδηγους ενω ειναι ελαχιστες οι περιπτωσεις θετικης αντιμετωπισης.
    Μια φορα μου εκανε εντυπωση το γεγονος οτι σταματησε ενας πεζος για να περασω και οταν τον ευχαριστησα μου ειπε με σπαστα ελληνικα "Εγω σταματαω πιο ευκολα" (Ηταν αλλοδαπος !!!)

  12. The Following User Says Thank You to Samaro For This Useful Post:

    Vasilis (28-07-10)

  13. #120
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανενας ελληνας οδηγος δεν γνωριζει οτι τα ποδηλατα εχουν προτεραιοτητα.
    Δεν εγινε αλλωστε ποτε καποια σοβαρη αναφορα απο το Υπουργειο Συγκοινωνιων και την Τροχαια, για την μετακινηση με ποδηλατο. Τις δυσκολιες που αντιμετωπιζει ο ποδηλατης στην ισσοροπια του, στην αναγκαστικα μικρη ταχυτητα, κλπ.
    Προσωπικα εχω πολλα περιστατικα απαραδεκτης αντιμετωπισης απο οδηγους ενω ειναι ελαχιστες οι περιπτωσεις θετικης αντιμετωπισης.
    Μια φορα μου εκανε εντυπωση το γεγονος οτι σταματησε ενας πεζος για να περασω και οταν τον ευχαριστησα μου ειπε με σπαστα ελληνικα "Εγω σταματαω πιο ευκολα" (Ηταν αλλοδαπος !!!)
    .............πες κ για τα ζορια που τραβαμε για να ξανα-εκκινησουμε (φουλ πεταλι κ ιδρωτας)
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  14. The Following User Says Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    Samaro (28-07-10)

Σελίδα 12 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP