Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 32

Θέμα: Φώτα σειρά 1 f20

  1. #11
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Οταν κάποιος κάνει παραγγελία ένα καινούριο αμάξι μοντέλο 2015 καλό είναι να βάζει το λιγότερο bi-xenon εργοστασιακά!
    Η απόσβεση που θα έχει στην μεταπώληση θα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ
    Ναι αν κοστίζουν φυσιολογικά ...


    για το αν εχεις απόσβεση μετά ... αστο καλύτερα ...
    η ατάκα είναι γνωστή " ας μην τα έβαζες ... "

  2. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    Dimimav (30-12-14)

  3. #12
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ, ό,τι extra βάζει κάποιος αγοράζοντας ένα καινούριο αυτοκίνητο τα βάζει γιατί τα γουστάρει, για να τα χαρεί ο ίδιος. Είναι γεγονός ότι ένα αμάξι φορτωμένο με κάποια extra θα πουληθεί πιο εύκολα από ένα άλλο αντίστοιχης κατάστασης και χρονολογίας αλλά όχι απαραίτητα και πολύ ακριβότερα. Αν πχ είχα βάλει στον άσο το εργοστασιακό NBT navigation που η bmw το χρεώνει σχεδόν 2500 ευρώ δεν θα πάρω δυόμιση χιλιάρικα παραπάνω όταν πουλήσω το αυτοκίνητο σε σχέση με ένα άλλο που δεν έχει NBT.
    Με άλλα λόγια το μεγαλύτερο μέρος των χρημάτων που ρίχνει κάποιος σε extra χάνεται αλλά η πώληση είναι πιο εύκολη/γρήγορη. Και ως γνωστόν τα extra της bmw δεν είναι καθόλου φθηνά...

  4. #13
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αν κοστίζουν φυσιολογικά ...


    για το αν εχεις απόσβεση μετά ... αστο καλύτερα ...
    η ατάκα είναι γνωστή " ας μην τα έβαζες ... "
    Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που αγοράζει "κούτα" BMW το 2015 και δεν βάζει xenon...
    Εδώ το κάναμε το 2007-8-9 ακόμη και στα μεταχειρισμένα...
    Detailing Madness

  5. #14
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κακώς νομίζεις, απλά ρίξε μια ματιά γύρω γύρω, ελάχιστες f20-f30 (ακόμα και x1-x3) έχουν xenon. Τα xenon δεν αποτελούν πρώτη προτεραιότητα για τον περισσότερο κόσμο. Προσωπικά το μετάνιωσα αλλά όταν υπάρχει ένα ταβάνι πρέπει να μην το υπερβαίνεις, βάλε βάλε η τιμή εκτοξεύεται εύκολα και οι εποχές είναι δύσκολες. Το retrofit (με μεταχειρισμένα φυσικά) κοστίζει πάνω από χιλιάρικο και χωρίς το self leveling, 1200 τα χρεώνει η bmw.
    Τα xenon ήδη έχουν ξεπεραστεί από τα led και σε λίγα χρόνια τα laser θα γίνουν προσιτά για όλους.

  6. The Following User Says Thank You to mrclouzo For This Useful Post:

    mark e92 (29-12-14)

  7. #15
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που αγοράζει "κούτα" BMW το 2015 και δεν βάζει xenon...
    Εδώ το κάναμε το 2007-8-9 ακόμη και στα μεταχειρισμένα...
    Δυστυχώς υπάρχουν πάρα πολλά χωρίς xenon , ουτε καν τα Led δεν βάζουν

  8. #16
    Εγγραφή
    08-10-14
    Μηνύματα
    15
    Thanked
    15
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas109 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα και χρονια πολλα!
    λιγο offtopic.
    την περασμενη τριτη στη θεσσαλονικη ετυχε να περναω απο το carrefour μακεδονια και κατω απο τη γεφυρα προς media markt εγινε μετοπικη με μια λευκη f20 mpack.
    μηπως ησουν εσυ;
    το μπαμ ακουστικε μεχρι το media markt.
    συγνωμη για το offtopic...
    Καλημέρα και χρόνια πολλά φίλε μου. Όχι ευτυχώς δεν ήμουν εγω. Η δική μου μπέμπα είναι μαύρη και η σύγκρουση ευτυχώς δεν είναι τόσο σφοδρή. Ένας μπάρμπας σταμάτησε στη μέση της εθνικής, ι0άρης χωρίς δίπλωμα, πρόλαβα σταμάτησα κι εγώ, αλλά ο πίσω μ όχι. Κι έτσι με έρειξε και στο μπροστά τον οποίο οι ******* δεν του παν τπτ... Η ζημιές που χει ευτυχώς δεν είναι μεγάλες. Προφυλακτήρες λίγο φανάρια και λιγο πορτ μπαγκάζ.
    Pedal to the metal!

  9. #17
    Εγγραφή
    30-12-14
    Μηνύματα
    68
    Thanked
    70
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χαίρεται Χροόνια Πολλά και καλό το Νέο Έτος ...

    όταν ήρθε η ώρα της αγοράς του άσσου πριν από 2 μήνες το τελευτάιο μου μέλημα ήταν τα xenon αν και τα ήθελα. Αν οδηγήσεις με xenon βλέπεις μεγάλη διαφορά αλλά πολύ ακριβό extra.

    Οπότε παίζεις με τη μέση λύση της aftermarket αλογόνου... (όπως θα κάνω και εγώ κάποια στιγμή)

  10. #18
    Εγγραφή
    25-12-09
    Μηνύματα
    247
    Thanked
    105
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BDiamLA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και χρόνια πολλά φίλε μου. Όχι ευτυχώς δεν ήμουν εγω. Η δική μου μπέμπα είναι μαύρη και η σύγκρουση ευτυχώς δεν είναι τόσο σφοδρή. Ένας μπάρμπας σταμάτησε στη μέση της εθνικής, ι0άρης χωρίς δίπλωμα, πρόλαβα σταμάτησα κι εγώ, αλλά ο πίσω μ όχι. Κι έτσι με έρειξε και στο μπροστά τον οποίο οι ******* δεν του παν τπτ... Η ζημιές που χει ευτυχώς δεν είναι μεγάλες. Προφυλακτήρες λίγο φανάρια και λιγο πορτ μπαγκάζ.
    παλι καλα φιλε μου γιατι πονεσε η καρδια μου οταν ειδα τον ασσο ετσι.και ηταν και καινουριος.

  11. The Following User Says Thank You to kostas109 For This Useful Post:

    BDiamLA (30-12-14)

  12. #19
    Εγγραφή
    08-10-14
    Μηνύματα
    15
    Thanked
    15
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas109 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παλι καλα φιλε μου γιατι πονεσε η καρδια μου οταν ειδα τον ασσο ετσι.και ηταν και καινουριος.
    Κι εμένα 2 μήνες αυτοκίνητο είναι...
    Pedal to the metal!

  13. #20
    Εγγραφή
    25-12-09
    Μηνύματα
    247
    Thanked
    105
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μακαρι να μην ξανατυχει σε κανεναν αυτο.
    Ειναι κριμα καινουρια αυτοκινητα να χτυπανε ετσι.
    Ο ασσος που ειδα ειχε σπασμενα ψυγεια,ανοιχτους αεροσακους και το καπο εφτασε στο τζαμι..το θεμε ειναι οτι οπως κ συ δεν εφταιγε ο κατοχος.περασε ο αλλος το stop.
    Παντως για τα φωτα που θελεις καλο ειναι να βαλεις καλυτερες λαμπες κ μονο η τα γνησια.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP