Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 28

Θέμα: ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

  1. #1
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

    Σημερα το πρωι κατεβαινοντας να παω στην δουλεια βρηκα το παραθυρο του συνοδηγου σπασμενο και το αυτοκινητο λεηλατημενο. ολα τα προσωπικα μου αντικειμενα ειχαν κανει φτερα οπως γυαλια ηλιου διαφορα εγγραφα gps και διαφορα αλλα καθως και φθορες στο εσωτερικο του. το θεαμα ηταν συγκλονιστικο για μενα και η στεναχωρια μεγαλη οχι τοσο για τα αντικειμενα αλλα με την εικονα του αυτοκινητου μου σε αυτην την κατασταση. ενιωθα πως ειχαν παραβιασει κατι πολυ προσωπικο μου οτι ειχαν εισβαλει στην ζωη μου ατομα αγνωστα προς εμενα. πραγματικα αναμεικτα συναισθηματα. σημειωτεον το αυτοκινητο παρκαρει μεσα σε πυλωτη και ενιωθα μια σχετικη ασφαλεια για αυτο και το αρχικο σοκ ηταν μεγαλο. η ασφαλεια που εχω ειναι η εθνικη και εχω μεικτη. στο τηλεφωνημα που ακολουθησε ο τυπος μου ανεφερε πως καλυπτετε μονο το κρυσταλο και οχι για παραδειγμα ο γρυλος του παραθυρου αν χρειαστει. για τις φθορες στο εσωτερικο τι γινεται? εχοντας μικτη δεν πρεπει να αποκατασταθουν ολες οι ζημιες?

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Άστα να πάνε, έτσι όπως τα λες είναι....

    μακάρι να βγάλεις άκρη, αν και δεν νομίζω.. εκτός αν το αναφέρει σαφώς στο συμβόλαιο. Με λίγη επιμονή πάντως, ίσως να πετύχεις κάτι παραπάνω..

  3. #3
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολύ ψυχρό πράγμα, σε καταλαβαίνω, αλλά ακόμη ένα συνηθισμένο τις μέρες μας κρούσμα Η πυλωτή δυστυχώς φίλε μου δεν παρέχει καμμιά ασφάλεια. Φυσικά στην περίπτωση σου, ήταν τσογλάνια της κακιάς ώρας, πιθανόν και πρεζόνια.
    Εύχομαι να έρθουν όλα βολικά και να ξαέρθει η μπέμπα στην πρώτερη της κατάσταση.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φιλε μου κατ'αρχας συλληπητηρια!Ειναι κατι το πολυ ασχημο να συμβαινει αυτο και κυριως οταν αγαπας το αυτοκινητο σου!Η ασφαλεια μεικτη δε σου τα καλυπτει αυτα!Αυτο συμβαινει διοτι δε μπορεις να δικιολογησεις στην εκαστοτε ασχφαλιστικη οτι υπηρχαν αυτα τα αντικειμενα στο αυτοκινητο σου!Ας πουμε ειναι δυνατον να παρεις εως 400 ευρω για το ηχοσυστημα και το εχεις ασφαλισμενο!Οχι ομως και προσωπικα αντικειμενα!!

  5. #5
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    212
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πολυ της μοδας τελευταια το σπασιμο τζαμιων.Αν η ασφαλεια σου καλυπτει θραυση κρυσταλλων το αλλαζεις δωρεαν στην carglass που συνεργαζεται με την εθνικη χωρις να χρειαζεται πραγματογνωμονας.
    Οσον αφορα τα πραγματα που σου κλεψανε ρωτησε τον ασφαλιστη σου.
    Γνωμη μου παντως μην αφηνετε στο αυτοκινητο ουτε γοπα στο τασακι,
    θα την κλαιτε κι αυτην.

  6. #6
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν αναφερομαι σε προσωπικα αντικειμενα. ουτως η αλλως δεν μπορεις να αποδειξεις πως υπηρχαν στο αυτοκινητο. σε φθορες στο εσωτερικο οπως ενα σπασμενο ντουλαπακι. αυτα δεν οφειλει να τα αποζημιωσει?

  7. #7
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Mονο αν εχει προβλεψη καλυψης για βανδαλισμο κλεφτου!!

  8. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λυπηρο αλλα δυστυχως συμβαινει.

    Για το τι αποζημιωνεσαι ειναι πολυ δυσκολο να γινει συζητηση στον αερα. Εξαρταται απο τις καλυψεις που περιγραφει το ασφαλιστηριο σου.

    Ρωτα τον ασφαλιστη σου φιλε μου.

  9. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μεγάλη Πίκρα!!! Βλαστημάς που δεν τον είχες πιάσει γαι να μετανοιώσει που γεννήθηκε και απ'την άλλη, σκέφτεσαι οτι είσαι τυχερός, γιατί θα πήγαινες στη φυλακή. (η στο νοσοκομείο)
    Κουράγιο και καλό ξεμπέρδεμα.

  10. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Moufas E46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αναφερομαι σε προσωπικα αντικειμενα. ουτως η αλλως δεν μπορεις να αποδειξεις πως υπηρχαν στο αυτοκινητο. σε φθορες στο εσωτερικο οπως ενα σπασμενο ντουλαπακι. αυτα δεν οφειλει να τα αποζημιωσει?
    Συνήθως, όταν γίνεται μικτή ασφάλεια, γίνεται και ασφάλεια για βανδαλισμό, τρομοκρατία, φυσικά φαινόμενα κλπ, αφού το κόστος των πρόσθετων αυτών ασφαλειών είναι πολύ μικρό σε σχέση με το ποσό της μικτής και λειτουργούν συμπληρωματικά. Από μόνη της η μικτή δεν σε καλύπτει για ζημιές που προκλήθησαν από κλοπή, αν έχεις όμως και τις πρόσθετες αυτές ασφάλειες (για βανδαλισμό στην προκείμενη περίπτωση), αποζημιώνεσαι πλήρως.

    Ελπίζω ο ασφαλιστής σου να στις είχε κάνει, γιατί πραγματικά κοστίζουν λίγο σε σχέση με τη μικτή και είναι πολύ χρήσιμες. Εύχομαι να πάνε όλα καλα...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP