Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 28

Θέμα: ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

  1. #11
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς μερικές φορές δεν προσέχουμε τα "ψιλά" γράμματα στα συμβόλαια. Ελπίζω να σου τα εχει συμπεριλάβει, ώστε να μπορέσεις να αποζημιωθείς.

    Αυτό δεν είναι άλλωστε και το νόημα μιας μικτής ασφάλειας?

  2. #12
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ελπίζω το αυτοκίνητό σου να επανέλθει στην προτέρα κατάσταση γρήγορα και όλες οι φθορές να αποκατασταθούν πλήρως.

    Αντιλαμβάνομαι πως νιώθεις, αν και κάτι τέτοιο δε μου έχει συμβεί (κι ελπιζω να μη μου συμβεί) ποτέ.

    Με αφορμή όμως το δυσάρεστο αυτό γεγονός θα ήθελα να αναφέρω 2 περιστατικά αλλά και να κάνω μια ερώτηση:

    1. Πριν χρόνια έτυχε σε μια συνάντηση του TT Club να κλειδωθεί κάποιος έξω από το αυτοκίνητό του. Ο ταλαίπωρος αυτός ερχόταν από επαρχία κι έπρεπε να ταξιδέψει οπωσδήποτε το ίδιο βράδυ, οπότε μοναδική επιλογή ήταν να σπάσουμε το τζάμι του συνοδηγού. Δανειστήκαμε λοιπόν ενα μεγάλο σφυρί από τη Shell στο Olympus Plaza και αρχίσαμε να βαράμε το παράθυρο, το οποίο όμως είχε φυμέ μεμβράνη και δεν έσπαγε με τίποτα. Μου έκανε εντύπωση το πόσο μανιασμένα το χτυπούσαμε, εντούτοις εκείνο δεν έλεγε να ενδώσει. Τελικά τα καταφέραμε μετά από 15 λεπτά συνεχών δυνατών χτυπημάτων στο κέντρο του παραθύρου κι αφού μας είχε φύγει η μαγκιά, τα δε θραύσματα τα συγκράτησε κατά 99% η μεμβράνη. Τα φυμέ λοιπόν βοηθούν πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις όπως η δική σου αλλά και η παρακάτω:

    2. Πριν μερικά χρόνια πάλι, βραδάκι, ήμουν συνοδηγός σε S3 ενός φίλου στην κάθοδο της Κατεχάκη και περιμέναμε ν' ανοίξει το φανάρι στη διασταύρωση της Μεσογείων με κατεύθυνση προς Καρέα. Μπροστά μας ήταν μια κυρία με μια C180 η οποία όπως μάθαμε αργότερα είχε αφήσει τη τσάντα της στο πίσω κάθισμα. Την πλευρίζει λοιπόν ενα μηχανάκι χωρίς πινακίδες και ο αναβάτης κοιτάζει μέσα. Αντιλαμβανόμαστε αυτό που πάει να γίνει οπότε ο φίλος μου αρχίζει να κορνάρει. Ο μηχανόβιος μας ρίχνει ένα βλέμμα και την κοπανάει καβαλώντας το κράσπεδο και κάνοντας αναστροφή. 30'' αργότερα έρχεται από πίσω 2ος μηχανόβιος και μας σπάει πίσω παρ-μπριζ, όλα τα πλευρικά τζάμια δεξιά και μπροστινό παρ-μπριζ με μυτερό σφυρί, μετά εξαφανίζεται κι αυτός προς την αντίθετη κατεύθυνση. Το S3 σημειωτέον δεν είχε φυμέ ακόμη.

    Και τώρα πάμε στην ερώτηση:

    Το αυτοκίνητό σου είχε συναγερμό? Αν ναι, εργοστασιακό ή aftermarket? Το δικό μου έχει τον εργοστασιακό ο οποίος μου φαίνεται ολίγον... γιαλαντζί. Είμαι προβληματισμένος και σκέπτομαι να τοποθετήσω κάποιον Clifford για CAN-BUS.

    Τι να πω, οι καιροί είναι πονηροί και δυστυχώς τα φαινόμενα αυτά μόνο να ενταθούν προβλέπεται με την υφιστάμενη οικονομική κατάσταση.

  3. #13
    Εγγραφή
    13-02-10
    Περιοχή
    Αρτέμιδα [Λούτσα]
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    164
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    λυπαμαι πολυ για τετοιου ειδους περιστατικα... τι να πω...
    ειναι οπως ειπαν και τα παιδια, ''ψιλα'' γραμματα που μονο αν τα ειχες παρατηρησει οταν εκανες το συμβολαιο, θα εισαι τωρα καλυμενος...
    παντως η πυλωτη, μονο ασφαλεια δεν παρεχει, αποδεδειγμενα. ισα ισα, που ειναι κατι σαν καβατζα για τα ψιλοκλεφτρονια...
    ευχομαι συντομα, να ξαναφερεις το αυτοκινητο στην αρχικη του κατασταση..
    προσεχε οταν περνω απο 'κει και μαζευε τις κοτες
    γιατι συνηθως βιαζομαι και μπαινω με τις πορτες...

  4. #14
    Εγγραφή
    14-01-10
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    18
    Thanked
    26
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Moufas E46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα το πρωι κατεβαινοντας να παω στην δουλεια βρηκα το παραθυρο του συνοδηγου σπασμενο και το αυτοκινητο λεηλατημενο. ολα τα προσωπικα μου αντικειμενα ειχαν κανει φτερα οπως γυαλια ηλιου διαφορα εγγραφα gps και διαφορα αλλα καθως και φθορες στο εσωτερικο του. το θεαμα ηταν συγκλονιστικο για μενα και η στεναχωρια μεγαλη οχι τοσο για τα αντικειμενα αλλα με την εικονα του αυτοκινητου μου σε αυτην την κατασταση. ενιωθα πως ειχαν παραβιασει κατι πολυ προσωπικο μου οτι ειχαν εισβαλει στην ζωη μου ατομα αγνωστα προς εμενα. πραγματικα αναμεικτα συναισθηματα. σημειωτεον το αυτοκινητο παρκαρει μεσα σε πυλωτη και ενιωθα μια σχετικη ασφαλεια για αυτο και το αρχικο σοκ ηταν μεγαλο. η ασφαλεια που εχω ειναι η εθνικη και εχω μεικτη. στο τηλεφωνημα που ακολουθησε ο τυπος μου ανεφερε πως καλυπτετε μονο το κρυσταλο και οχι για παραδειγμα ο γρυλος του παραθυρου αν χρειαστει. για τις φθορες στο εσωτερικο τι γινεται? εχοντας μικτη δεν πρεπει να αποκατασταθουν ολες οι ζημιες?
    καλημερα,
    θα πρεπει να ρωτησεις ξανα την εθνικη κ οχι τον ασφαλιστη σου,καλυπτεσαι κανονικα απο την καλυψη της μερικης κλοπης κ οχι της μικτης.
    δηλωση στην αστυνομια για το περιστατικο και θα αποζημιωθεις ...θα αποζημιωθεις για τις φθορες του οχηματος.

    ενημερωσε με

  5. The Following User Says Thank You to athanasakis nikolas For This Useful Post:

    deepBLUE (29-04-10)

  6. #15
    Εγγραφή
    17-03-10
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    182
    Thanked
    233
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων

    30'' αργότερα έρχεται από πίσω 2ος μηχανόβιος και μας σπάει πίσω παρ-μπριζ, όλα τα πλευρικά τζάμια δεξιά και μπροστινό παρ-μπριζ με μυτερό σφυρί, μετά εξαφανίζεται κι αυτός προς την αντίθετη κατεύθυνση. Το S3 σημειωτέον δεν είχε φυμέ ακόμη.

    Ζητω συγγνωμη για το offtopic, αλλα περυσι βιωσα παρομοια κατασταση οδηγωντας (πολλα παιδια ισως το θυμουνται απο την ακριβη μου περιγραφη σε καποιο αλλο φορουμ). Θα μπορουσες να μου περιγραψεις πως ακριβως αντεδρασε ο φιλος σου (οδηγος) την στιγμη που ο αναβατης της μοτοσυκλετας του εσπασε τα τζαμια?? Μαλλον να το θεσω πιο σωστα το ερωτημα... Προλαβε να αντιδρασει??
    Μια γυναικα δεν ξεχνα ποτε εναν αντρα που ειχε. Ενας αντρας δεν ξεχνα ποτε μια γυναικα που δεν ειχε..

  7. #16
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ευχομαι να αποκατασταθουν γρηγορα οι ζημιες και να το ξεχασεις.δεν εχω μικτη ασφαλεια αλλα εχω για κακοβουλες ενεργειες σε αλλη ασφαλιστικη.λογικα πρεπει να καλυπτεσαι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dark knight : 29-04-10 στις 15:06

  8. #17
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M_Dolce Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζητω συγγνωμη για το offtopic, αλλα περυσι βιωσα παρομοια κατασταση οδηγωντας (πολλα παιδια ισως το θυμουνται απο την ακριβη μου περιγραφη σε καποιο αλλο φορουμ). Θα μπορουσες να μου περιγραψεις πως ακριβως αντεδρασε ο φιλος σου (οδηγος) την στιγμη που ο αναβατης της μοτοσυκλετας του εσπασε τα τζαμια?? Μαλλον να το θεσω πιο σωστα το ερωτημα... Προλαβε να αντιδρασει??
    Δεν προλάβαμε να κάνουμε απολύτως τίποτα. Μετά τον πρώτο κρότο (πίσω παρμπριζ) σκύψαμε και ήρθαν τα θραύσματα από τα πλαϊνά τζάμια πάνω μας. Ο μηχανόβιος εξαφανίστηκε κι εμείς προσπαθούσαμε να συνειδητοποιήσουμε τι είχε γίνει. Ορισμένοι έχουν απίστευτο θράσος.

  9. #18
    Εγγραφή
    17-03-10
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    182
    Thanked
    233
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν προλάβαμε να κάνουμε απολύτως τίποτα. Μετά τον πρώτο κρότο (πίσω παρμπριζ) σκύψαμε και ήρθαν τα θραύσματα από τα πλαϊνά τζάμια πάνω μας. Ο μηχανόβιος εξαφανίστηκε κι εμείς προσπαθούσαμε να συνειδητοποιήσουμε τι είχε γίνει. Ορισμένοι έχουν απίστευτο θράσος.
    Μαλιστα... αρα δεν ειμαι ο μοναδικος!! Ουτε εγω προλαβα να αντιδρασω. Οχι απλα δεν προλαβα να αντιδρασω αλλα μου πηρε και χρονο να καταλαβω τι εγινε.. Τελος παντων προσοχη ολοι μας παιδια οσο μπορουμε τουλαχιστον.
    Ευχαριστω για την απαντηση!!
    Μια γυναικα δεν ξεχνα ποτε εναν αντρα που ειχε. Ενας αντρας δεν ξεχνα ποτε μια γυναικα που δεν ειχε..

  10. The Following User Says Thank You to M_Dolce For This Useful Post:

    BILL007 (29-04-10)

  11. #19
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    φιλε S8N μου κανει εντυπωση αυτο που λες με τα φιμε. εχω και γω φιμε και δεν νομιζω πος καποιος το κοπαναγε για πολλη ωρα. πλεον εχω αλλαξει και γνωμη για αυτα που λενε περι αντικλεπτικης προστασιας. μαλιστα ειναι και lummar και το τζαμι εγινε χιλια κομματια. συναγερμο εχω τον εργοστασιακο αλλα ειναι πολυ μουφα η σηρινα ειναι πολυ υποτονικη και ασυνηθιστη για συναγερμο αυτοκινητου. εγω παντως δεν ακουσα το παραμικρο. κατι ο συναγερμος που δεν εχει ενταση κατι ο βαρυς υπνος ειδικα αν εισαι κουρασμενος δεν θελει και πολυ. παντως ημουνα πολυ τυχερος μπηκανε στην πυλωτη και ο κληρος επεσε σε μενα. ολα τα υπολοιπα ανεπαφα

  12. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο athanasakis nikolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα,
    θα πρεπει να ρωτησεις ξανα την εθνικη κ οχι τον ασφαλιστη σου,καλυπτεσαι κανονικα απο την καλυψη της μερικης κλοπης κ οχι της μικτης.
    δηλωση στην αστυνομια για το περιστατικο και θα αποζημιωθεις ...θα αποζημιωθεις για τις φθορες του οχηματος.


    ενημερωσε με
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Moufas E46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε S8N μου κανει εντυπωση αυτο που λες με τα φιμε. εχω και γω φιμε και δεν νομιζω πος καποιος το κοπαναγε για πολλη ωρα. πλεον εχω αλλαξει και γνωμη για αυτα που λενε περι αντικλεπτικης προστασιας. μαλιστα ειναι και lummar και το τζαμι εγινε χιλια κομματια. συναγερμο εχω τον εργοστασιακο αλλα ειναι πολυ μουφα η σηρινα ειναι πολυ υποτονικη και ασυνηθιστη για συναγερμο αυτοκινητου. εγω παντως δεν ακουσα το παραμικρο. κατι ο συναγερμος που δεν εχει ενταση κατι ο βαρυς υπνος ειδικα αν εισαι κουρασμενος δεν θελει και πολυ. παντως ημουνα πολυ τυχερος μπηκανε στην πυλωτη και ο κληρος επεσε σε μενα. ολα τα υπολοιπα ανεπαφα
    Ειδες το πιο πανω πμ ?
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP