Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 19 από 19

Θέμα: [E46] Πρόβλημα με το air condition

  1. #11
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    40
    Thanked
    6
    Rides
    1

    Wink

    Αυτός πρέπει να είναι ο ένοχος... Μετά από ένα σύντομο "search" είδα ότι το καινούριο blower resistor υπάρχει για αγορά από Αμερική με καμιά 60αριά ¤!!!
    Κάπου είχα βρει κάποτε και την διαδικασία αντικατάστασης του παλιού... Αν την βρω θα την ποστάρω γιατί από ότι βλέπω είναι συνηθισμένη βλάβη για τις μπέμπες μας!


  2. #12
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    40
    Thanked
    6
    Rides
    1

    Talking

    Νομίζω ότι κάτι κάναμε...
    https://www.youtube.com/watch?v=Bwe3h7rMjqY

  3. The Following User Says Thank You to Timos For This Useful Post:

    BILL007 (29-04-10)

  4. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωραία Τίμο!Μακάρι να είναι αυτό το πρόβλημα...Δυστηχώς σύνηθες φαινόμενο στα Ε46...Εγω ήμουν άτυχος και χτύπησα βαλβίδες πέρσυ...

    Υ.Γ Θέλει μαεστρία για να αλλαχτεί ο φακίρης γιατί είναι σε πολύ περιορισμένο χώρο.Αν βρω το DIY θα ποστάρω...



  5. #14
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Κάπου στα βόρεια της Αθήνας
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    6
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδιά εμένα έχει φουλ φρέον αλλά δεν βγάζει καθόλου παγωμένο αέρα.. μάλλον έχω το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο Timo.. θα ενημερώσω. Γύρω στο 100άρι να υπολογίζω παίδες;

  6. #15
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πολλες φορες οταν εχει ελειψη λιγο φρεον δεν κομπλαρει ο κομπρεσορας, αν εχει φρεον και δεν κομπλαρει κοιταξτε για καμια ασφαλεια, οταν ειστε οκ απο αυτα τα δυο μετα πατε στον φακιρη

  7. #16
    Εγγραφή
    28-05-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    377
    Thanked
    567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    theli freo pedia.afto to eksartima pou dixnete otan xalasi den anevenoun i skales tis entasis tou anemistira,diladi einai sto terma kai de vgazi posotita aera.to provlima pou exis file einai oti theli simpliroma freon.ala vale kalou kakou ena diagnostiko igro mesa se periptosi pou to xasi na se diksi to simio...

  8. #17
    Εγγραφή
    03-05-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    62
    Thanked
    32
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπερα παιδες, εγω σε αναλογο προβλημα με τον κλιματισμο ειχα στον υπολογιστη ταξιδιου την ενδειξη εξωτερικης θερμοκρασιας στους -25 & -40 βαθμους κελισιου. Το προβλημα ειχε ο εξωτερικος αισθητηρας θερμοκρασιας που βρησκετε στο κατω μερος του προφυλακτηρα απο την μερια του οδηγου. Το αντικατεστησα με καινουργιο, αλλα με απο 1 χρονο ειχα παλι τα ιδια. Ετσι εβγαλα την φυσα και την καθαρισα με σπρε'ι', γιατι ειχε γεμισει αλατα και τωρα ολα κομπλε. Ελπιζω να βοηθησα λιγακι..............

  9. #18
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο big-mac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδες, εγω σε αναλογο προβλημα με τον κλιματισμο ειχα στον υπολογιστη ταξιδιου την ενδειξη εξωτερικης θερμοκρασιας στους -25 & -40 βαθμους κελισιου. Το προβλημα ειχε ο εξωτερικος αισθητηρας θερμοκρασιας που βρησκετε στο κατω μερος του προφυλακτηρα απο την μερια του οδηγου. Το αντικατεστησα με καινουργιο, αλλα με απο 1 χρονο ειχα παλι τα ιδια. Ετσι εβγαλα την φυσα και την καθαρισα με σπρε'ι', γιατι ειχε γεμισει αλατα και τωρα ολα κομπλε. Ελπιζω να βοηθησα λιγακι..............
    την φισα με τι σπρει την καθαρισες?

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  10. #19
    Εγγραφή
    03-05-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    62
    Thanked
    32
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    την φισα με τι σπρει την καθαρισες?
    με σπρε'ι' ηλεκτρικων επαφων, δυστιχως δε θυμαμαι την μαρκα..........

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP