Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 37

Θέμα: Ε28 600 Euro

  1. #1
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ε28 600 Euro

    Παιδια μολις ανακαλυψα μια οριτζιναλ Ε28 518 με το εργοστασιακο της χρωμα σε αψογη κατασταση μεσα και εξω 600 ευρω με 261.100 χιλιομετρα και βιβλιο σερβις.Αξιζει η αγορα της?Περα απο τα τελη (του 2010 ειναι πληρωμενα) τι πρεπει να'΄χω στο νου μου μιας και ειμαι φοιτητης?Παιζουν τιποτα τεκμηρια ή κατι τετοιο?Περιμενω με αγωνια αποψεις γιατι θελω να την παρω

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μιας και εισαι φοιτητης το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι να μη σου φαει λεφτα σε μαζεματα φτιαξιματα.

    Το οτι ειναι καλα συντηρημενο απλα μειωνει το ρισκο να βγαλει ζημιες. Οι πιθανοτητες ομως δεν μηδενιζονται αρα ολο και κατι μπορει να βγαλει, οπως καθε παλιο αμαξι.

    Επισης θελει πολυ ψαξιμο για σκουριες που ισως δε φαινονται με πρωτη ματια.


    Τα τεκμηρια κατα 99% δε θα μας πιασουν (κι εγω φοιτητης) μιας και σε αυτα τα κυβικα υπαρχει μεν τεκμηριο ειναι ομως κατω απο το αφορολογητο. Πρακτικα νομιζω οτι και 2λιτρο καινουριο μπορεις να εχεις και παλι να ειναι κατω απο το αφορολογητο το τεκμηριο. Αρκει βεβαια να μην εχεις κατι αλλο στο ονομα σου.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τι τεκμήριο να έχει 1.8 25ετιας?? Ωρμα!!! Μόνο με τα περιβαλλοντικά τέλη δεν ξέρω τι παίζει με αυτό.. και πως θα εξελιχθούν.. μήπως σε συμφέρει να το κάνεις ιστορικό??? γίνεται?

  4. #4
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φιλε Νικο εχεις δικιο!!Πως δεν το σκεφτηκα?Ειναι Ο Λ Α οριτζιναλ μεσα,σε γκαραζ το ειχε ο κυριος που το πουλαει!Και το χρωμα και ολα!!Ποια η διαδικασια να το κανω ιστορικο?Τι γλιτωνω απο τελη,ασφαλειες και τα λοιπα?Γνωριζεις κατι??

  5. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Με τι σκοπο το παιρνεις;

    Σαν αυτοκινητο δεν θα σε ικανοποιησει σε τιποτα.
    Αν το θες για να το πειραξεις με 6κυλινδρους και τετοια, θα σου κοστισει φτηνα, αλλα παραλληλα ολο και πιο δυσκολα θα μπορεις να το μαστορεψεις.
    Δεν κανει.

  6. #6
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μα εάν είναι ιστορικό δεν θα μπορεί να το κυκλοφορεί κανονικά, έτσι δεν είναι ;
    Μόνο σε ειδικές εκδηλώσεις π.χ ράλλυ ιστορικών κ.τ.λ.
    Εκτός και αν το θέλεις μόνο για "συλλεκτικούς" λόγους

  7. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς δε γνωρίζω γιατί κάτι νομίζω πως έχει αλλάξει τώρα τελευταία.. πάντως απ' ότι ξέρω έχουν μεγάλη έκπτωση στην ασφάλεια και πολύ χαμηλά τέλη, δεν είναι για every-day αλλά δεν θα σου πει κάτι κανείς......... αυτά έχω ακούσει...

  8. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα ιστορικα εχεις δικαιωμα να τα κινησεις 1 η 2 φορες την εβδομαδα, δεν ειμια σιγουρος. Οποτε για καθημερινο αμαξι δεν το κανεις ιστορικο.. Επισης εχει η ΦΙΛΠΑ ιστοσελιδα να δεις https://www.philpa.gr/philpa1.html

    Τωρα αν το γουσταρεις εσυ παρτο. Αλλα η αληθεια ειναι πως κι εγω στα 19 δε θα παιρνα τετοιο αμαξι. Περα απο την αιγλη και αισθηση της παλιας bmw δεν εχει κατι αλλο να προσφερει.

  9. #9
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    H αληθεια ειναι οντως πως εμφανισιακα οκ αλλα ως εκει.Πιο ''αλητικη'' μια Ε30 ή μια Ε21 θα ελεγα...

  10. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    170
    Thanked
    97
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν εξαρτάται τι χρήματα διαθέτεις. Τα τέλη κυκλοφορίας είναι 202 + 150 περιβαλλοντικά τέλη= 352 ευρώ το χρόνο. Τεκμήριο το οποίο είναι μηδαμινό δε σε απασχολεί..... Οπότε μόνο το γεγονός ότι έχει βιβλίο σέρβις σημαίνει ότι ο ιδιοκτήτης δε φοβάται τίποτα να κρύψει. Αν λοιπόν οικονομικά μπορείς(τέλη και σέρβις) γιατί να μη το τσιμπήσεις??? Είτε με ΦΙΛΠΑ είτε χωρίς.... Αν λοιπόν δε πειράξεις μηχανή και ασχοληθείς με ένα σετάκι αμορτισέρ-ελατήρια-αντιστρεπτικές άντε και καμιά ζάντα εποχής τί θα σου λείπει?
    M40B18, 8-valve, Aluminium cylinder head, Hydraulic valves, Cast iron block, Forged steel rods, 6 counter-weights, DME Bosch motronic 1.3 > 115(BHP)@5500 rpm, 165(NM)4250 rpm.

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP