Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Θέμα: 110 χιλιομετρα!!!

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμάστε μια troll-έκθεση που ειχε γίνει πέρυσι ,τάχα απο πανεπηστήμιο,ότι τάχα βουλιάζει η πελοπόννησος απο το βάρος των πινακίδων εκει κάτω?
    Δημοσιευμα του Κουλουρι ηταν αυτο, γνωστο τρολλοsite, χιουμορ ηταν δεν υπαρχει τετοια εκθεση.

    Οσο για το δρομο, πρεπει να ειναι απο τους χειροτερους που εχουμε. Ισως σε κανα ξεχασμενο ορεινο χωριο να υπαρχει αντιστοιχα δυσκολη προσβαση. Αυτος ομως οδηγει απο την ενδοχωρα στο 2ο λιμανι της χωρας! Ειναι ασχημο.

    Οοοοταν με το καλο τελειωσει, θα ειναι στολιδι. Μεχρι τοτε θα τον εχουμε πληρωσει 500 φορες πανω απο την αξια του.
    Οι οδηγοι του ΚΤΕΛ μαλλον απο εμπειρια ή ρουτινα το εχουν χεσει, προσπεραση σε σημεια που τραβας τα μαλλια σου. Nino αν το παιδι σου εχει αμαξι και του εχεις εμπιστοσυνη, καλυτερα να κατεβαινει με αμαξι παρα με ΚΤΕΛ. Κατεβαινω 18 χρονια στο Αιγιο και τα τελευταια 7 μονος αφου εβγαλα διπλωμα. Εχω δει απιστευτα τροχαια και πολλες φορες τη πληρωσε ο απεναντι που δεν εφταιγε.

    Ακομη δεν εχω αποφασισει ποτε ειναι πιο ασφαλης αυτος ο δρομος. Μεσημερι με περισσοτερο μποτιλιαρισμα και κινηση, ή βραδυ με λιγοτερη κινηση και αυξημενες ταχυτητες? Προτιμω να τον περναω βραδυ αν και εχω πετυχει απο το αντιθετο ΙΧ χωρις φωτα

  2. The Following 2 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    BILL007 (05-10-14), chrisgiapz3 (03-10-14)

  3. #22
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    316
    Thanked
    114
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mixalis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ αν έχει ποτέ σκεφτεί κάποιος το άγχος και την κούραση αυτών των ανθρώπων...αν εμείς δυσκολευόμαστε και θεωρούμε άκρως επικίνδυνη την οδήγηση σε αυτόν τον άθλιο δρόμο με ένα όχημα της τάξεως των 4-5 μέτρων μήκος και 1,80 φάρδος, αυτοί τι πρέπει να πουν που προσπαθούν να κρατήσουν εντός δρόμου ένα όχημα 18 μέτρων μήκους και 2,60 φάρδος?
    Μετά λέμε για τα 60-80 χλμ που πάνε ενώ παράλληλα προσπαθούν να μπουν στο μυαλό όλων εκείνων των γρήγορων οδηγών που πάνε όπως θέλουν χωρίς να υπολογίζουν κανέναν και συνεχώς προσπαθούν να κάνουν ισορροπία μεταξύ χωραφιών και κώνων....

    Ναι είμαι ένας από αυτούς όπως καταλάβατε και τα λέω αυτά γιατί δεν είμαι εγώ το εμπόδιο στο δρόμο αλλά όλοι αυτοί που νομίζουν ότι με το που βγουν εθνική οδό ξυπνάει μέσα τους ο Σουμάχερ και είμαι αναγκασμένος εγώ να τους προσέχω αν θέλω να ξαναδώ την οικογένοια μου πάλι....

    Ζητώ συγνώμη για την μακροσκελή απάντηση μου αλλά αξίζουμε μια πιο καλή αντιμετώπιση από όλους!!!
    Αγαπητέ και εγω φορτηγό οδηγαω δχ , δεν ριχνω ευθύνες στις νταλικες εκτος ισως καποιων αλβανικων βουλγαρικων χρεπιων που οχι με 60-80 αλλα με 30-40 πανε.Νομιζω οτι ολοι ριχνουμε υπαιτιοτητα στην κατασταση του δρομου.Αλλωστε ο δρομος Ειναι για Ολους.

  4. The Following User Says Thank You to apovas For This Useful Post:

    katsaraios (03-10-14)

  5. #23
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Mολις γυρισα απ την πατρα και μπορω να πω ότι πλεον ο δρομος είναι χαλια απ ολες τις αποψεις.Παρα πολλα χλμ σε κολωνάκια,πολλες νταλίκες που πανε κομβοι και αν σου τυχει να ανοιξει ο δρομος να τις περασεις,δεν προλαβαίνεις και δεν μπορεις να μπεις και αναμεσα τους μιας και πανε με σταθερη αποσταση και ταχυτητα! Τι να πω,ειχα κανα 8 μηνο να περασω αλλα δεν περιμενα τετοιο χαλι!! Απορω με ορισμένους ανεγκέφαλους που ενώ εισαι ετοιμος για προσπεραση σου κολλανε πισω αναβουν και το αρισρερο φλας πριν καν ξεκινήσεις και μπορει να σου παιξουν και τα φωτα!! Το χειροτερο δε απ όλα που με εξοργησε ηταν που μετα από πολλα χλμ σε διαδρομακια με κολωνάκια,μετα το Σ.Ε.Α Αιγιου και κατευθυνση Κορινθο,υπαρχει επιτελους ένα μικρο κομματι με δυο λωρίδες ανα κατευθυνση ευθεια και νησιδα στην μεση,δηλαδη ισως το ασφαλεστερο σημειο ολου του δρομου,που μετα από υπομονη πισω από καποια νταλικα ,ανετα πατας γκαζι λιγο παραπανω για να φυγεις,ΑΛΛΑ την ειχε στησει η τροχαια και βαραγε με ρανταρ!!! Αισχος!! Το μοναδικο περιπολικο που ειδα σε ολο το μηκος του επικινδυνου αυτου δρομου..Τα συμπερασματα δικα σας....

  6. The Following 6 Users Say Thank You to E60_Arkadia For This Useful Post:

    BILL007 (05-10-14), chrisgiapz3 (05-10-14), DIMITr|S (04-10-14), katsaraios (04-10-14), Nino (05-10-14), Vassilis ///M (05-10-14)

  7. #24
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E60_Arkadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΛΛΑ την ειχε στησει η τροχαια και βαραγε με ρανταρ!!! Αισχος!! Το μοναδικο περιπολικο που ειδα σε ολο το μηκος του επικινδυνου αυτου δρομου..Τα συμπερασματα δικα σας....
    https://www.bmwfans.gr/forum/showpos...30&postcount=7

    Ακριβως !!

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  8. The Following User Says Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    E60_Arkadia (05-10-14)

  9. #25
    Εγγραφή
    19-04-10
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    718
    Thanked
    1240
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    λογο καταγωγης και διαφορων υποχρεωσεων ειτε επαγγελματικων
    ειτε οικογενειακων , 1-2 φορες καθε μηνα επι 20 ετη κανω αυτον τον δρομο
    ...απλα δεν εχω λογια για τα οοοοοσα εχουν δει τα ματια μου
    ειτε λογο κατασκευης δρομου (τα τελευταια χρονια) ειτε λογο
    της συμεπριφορας των οδηγων

    απλα θα αναφερω πριν πολλα χρονια - πανω απο 10 -
    εξοδος πασχα με βροχη οπου απο κορινθο εως αιγιο
    εκανα 3:40 λεπτα λογο τριων διαφορετικων μετωπικων συγκρουσεων
    που ειχαν συμβει ,ο ενας μαλιστα με ενα οπελ αστρα με ειχε
    προσπερασει κανα 10λεπτο πριν τον συναντησω ξανα στο απεναντι
    ρευμα "αγκαλια" με ενα τουοτα κορολα(εαν θυμαμαι καλα)

    ο οδηγος οφειλει να προσαρμοζει την συμπεριφορα του αναλογα με τις συνθηκες
    τις οποιες συναντα στο δρομο του, ειτε ειναι καιρικες ειτε κακος δρομος, κτλ κτλ, αυτο ειναι κατι που απουσιαζει απο εμας τους ελληνες
    και το πληρωνουμε με αιμα!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Bassakos For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (05-10-14), Nino (05-10-14)

  11. #26
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    δεν συζηταγατε τιποτα αλλο....?

    Ο οδηγός αμέσως μετά την καραμπόλα,σύμφωνα με το seleo.gr πήρε τα έγγραφά του από την νταλίκα και έφυγε. Παρόλο που το φορτηγό είχε βουλγάρικες πινακίδες, ο οδηγός είναι Ρουμάνος και συνελήφθη πριν από λίγο σε ένα χωράφι στη γύρω περιοχή.

    https://www.protothema.gr/greece/art...-autokiniton-/

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP