Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 18

Θέμα: Εμπειρεια απο service BOSCH

  1. #1
    Εγγραφή
    07-07-12
    Μηνύματα
    105
    Thanked
    288
    Rides
    1

    Προεπιλογή Εμπειρεια απο service BOSCH

    Στις 23-05-14 αγορασα (1) πλυντικο μηχανημα BOSCH AQT 37-13 PLUS απο το κεντρο βιδας στη Ν Ιωνια.Το μηχανημα προοριζοταν για το χωριο μιας και αποφασισα να φυγω απο Αθηνα.δοκιμαζω το μηχανημα μετα απο λιγες μερες στην αρχη δεν πηρε μπροστα αλλα θεωρησα οτι κατι εκανα λαθος.Διαβαζω το Manual το ξαναδιαβαζω τελικα πηρε μπροστα εκανα την δουλεια μου ολα καλα μεχρι εδω.
    περασε κανα 2μηνο κατι οι διακοπες κατι οι υποχρεωσεις δεν το ξαναβαλα να δουλεψει.Καποια στιγμη χρειαστηκε να πλυνω το αυτοκινητο το βγαζω ολο χαρα βαζω σωληνες μπριζες κλπ και το μηχανημα νεκρο.Ξαναδιαβαζω το Manual ολα σωστα ....
    τηλεφωνο στο Service σε διακοπες (Αυγουστος) θα ανοιγε ξανα στις 18, πακεταρω το μηχανημα το πρωι της Δευτερας στο διπλανο χωριο να φυγει για Αθηνα.Τελικα εφυγε την Τριτη πρωι τηλεφωνα στην εταιρεια αν το παρελαβε σε ποσο καιρο θα ειναι ετοιμο (περιπου 10-15 μερες) μεχρι εδω ολα καλα.
    και δω αρχιζουν τα βασανα!!!!!
    τηλ. στις 3 η 4 Σεπτεμβρη ευγενικος ο υπαλληλος περιμενουμε ανταλλακτικο απο Γερμανια
    ξανα τηλ. χτες 8 του μηνος διαβαστε συνομιλια
    Γ: ναι παρακαλω πηρα για το πλυντικο αν ειναι ετοιμο
    Υπ: να δω μισο ....μετα απο 3-5 λεπτα,ξερετε φεραμε ανταλλακτικο αλλα ηταν και αυτο χαλασμενο και περιμενουμε καινουργιο απο Γερμανια μιας και ολη η παρτιδα αυτη βγηκε ελλατωματικη
    τηλ στο καταστημα (κεντρο βιδας) ενας ευγενικοτατος κυριος
    Ερ:καλημερα μπλα μπλα μπλα δινετε χαλασμενα μηχανηματα στον κοσμο ρωταω
    Μα τι λετε για το συγκεκριμμενο μοντελο πουλησα αρκετα αλλα δεν ειχα κανενα παραπονο ...ξανα τηλ στην εταιρεια και
    αφου ειπαμε διαφορα και τα εκανε γαργαρα ο υπαλληλος τον ξαναρωταω
    Γ: καλα μονο ενα φερατε απο την Γερμανια ανταλλακτικο??????
    Υπ: οχι φεραμε πολλα αλλα δεν κανουν για το δικο σας μηχανημα και για το δικος σας μηχανημα δεν εχουν
    παθαινω το 2ο εγκεφαλικο μιας και ο τυπος με δουλευε και μου λεει αν θελω να μιλησω με τον προισταμενο.να μιλησω του λεω
    και δω αρχιζουν τα πιο ωραια αφου ξαναειπαμε τα ιδια και εις την Γαλλικην μου λεει οτι φερανε 2 κομματια ανταλλακτικων τα οποια ηταν χαλασμενα και τα 2 και εγω ειμαι ο Σηφουνακης που δουλευω 20 χρονια στην εταιρεια και ειμαι υποδειγμα υπαλληλου και ελα απο δω να δεις μονος σου οτι δεν εχω και το σπουδαιοτερο ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΣΕΝΑ ΔΙΕΚΟΨΑ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΙΑ μου απαντα κλτ κτλ κτλ.
    ανεβασα πιεση σαν Μ3
    φυσικα για την ταμπακιερα κουβεντα...

    αν καποιος το διαβασει και ξερει να μου πει πως μπορω να κανω οτιδηποτε θα ημουν ευγνωμων μιας και θεωρω οτι οι ανθρωποι ειναι για κλωτσιες...

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ενας απο τους λόγους που ξαναπηρα karcher ηταν το service τους. Οχι οτι δεν βγάζουν προβλήματα ή οτι ολα είναι ρόδινα στην εξυπηρέτηση αλλά εχουν υποκαταστηματα σε καθε πόλη και σχετική επάρκεια ανταλλακτικων.
    Ζήτα αντικατασταση του μηχανήματος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Konstantinos E60 : 09-09-14 στις 17:07

  3. #3
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενας απο τους λόγους που ξαναπηρα karcher ηταν το service τους. Οχι οτι δεν βγάζουν προβλήματα ή οτι ολα είναι ρόδινα στην εξυπηρέτηση αλλά εχουν υποκαταστηματα σε καθε πόλη και σχετική επάρκεια ανταλλακτικων.
    Ζήτα αντικατασταση του μηχανήματος.
    Εγώ έχω ένα από τα γερμανικά πριν πουληθεί η εταιρία, στους Τούρκους? νομίζω. Φυσάει αλλά είναι και μεγάλο επαγγελματικό.

    Φίλε Γιώργο νομίζω βιάστηκες λίγο και το έστειλες αμέσως, καταλαβαίνω ότι είναι καινούργιο και απαιτείς το service για το οποίο και πλήρωσες, αλλά ήμαστε πολλά χρόνια ακόμα πίσω σε αυτά τα θέματα. Αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα είναι στο ρεγουλατόρο της πίεσης επάνω στην αντλία βρίσκεται. Αναγκαστικά δεν μπορείς να κάνεις κάτι παρά να περιμένεις να σου το φτιάξουν που χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω αμφιβάλω αν θα σου το φτιάξουν χωρίς να χαλάσει ξανά.

    Έχω και εγώ παρόμοια εμπειρία με ένα φαλτσοπρίονο μάρκας Metabo άξια εταιρία όλα αυτά τα χρόνια, το είχα δανείσει σε ένα 'φίλο' μου και...και... και...έπαθε ρουλεμάν με αποτέλεσμα τα θραύσματα του ρουλεμάν να κουρέψουν τα γρανάζια. Τους το στέλνω μέσο του μαγαζιού που το αγόρασα και όταν πήγα από εκεί να το παραλάβω το άνοιξα και το έβαλα στην πρίζα μπροστά του γιατί κάτι μου έλεγε εκείνη τη μέρα ότι θα γινόμασταν μπίλιες ομαδικός και πράγματι το μηχάνημα έκανε σαν τρακτέρ. Με τα πολλά αφού είδα και τις βίδες που τις είχαν χαλάσει με τα λάθος εργαλεία τα άκουσαν και μερικοί που δεν έφταιγαν. Τους έστειλα mail μαζί με φωτογραφίες από το γρανάζι και τα γρέζια.Την άλλη μέρα με πήρε τηλέφωνο και μου είπε να τους το ξαναστείλω, του απάντησα με ωραίο τρόπο ότι ή θα μου στέλνανε αυτοί το ανταλλακτικό σε μένα ή θα απευθυνόμουνα στα κεντρικά της εταιρίας, έτσι και έγινε!!

    Συγνώμη και για το δικό μου κατεβατό αλλά όπως είπα ήμαστε αρκετά χρόνια πίσω, δυστυχώς.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tokiko : 09-09-14 στις 18:41

  4. The Following User Says Thank You to tokiko For This Useful Post:

    giorgos1965 (17-09-14)

  5. #4
    Εγγραφή
    07-07-12
    Μηνύματα
    105
    Thanked
    288
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζήτα αντικατασταση του μηχανήματος.
    φιλε μου ζητησα αλλα το κρητικοπουλο ανενδοτο


    οταν ομως θα κλεισει και αυτη η εταιρεια εδω να δω τι θα κανει ο καθε κατεργαρης που θα μυξοκλαιγετε οτι τον απελυσαν..

    σκεφτομαι να στειλω ενα μαιλ παραπονων στην Γερμανια στην επισημη BOSCH ισως και να μην γινει τιποτα αλλα θα δω ακομα..

  6. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τι να σου επισκευασουν απο καινουριο μηχανημα? Εγγυηση δεν εχει? Επιστροφη και ζητα αλλο.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    giorgos1965 (17-09-14), Vassilis ///M (10-09-14)

  8. #6
    Εγγραφή
    07-07-12
    Μηνύματα
    105
    Thanked
    288
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μιχάλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω ένα από τα γερμανικά πριν πουληθεί η εταιρία, στους Τούρκους? νομίζω. Φυσάει αλλά είναι και μεγάλο επαγγελματικό.

    Φίλε Γιώργο νομίζω βιάστηκες λίγο και το έστειλες αμέσως, καταλαβαίνω ότι είναι καινούργιο και απαιτείς το service για το οποίο και πλήρωσες, αλλά ήμαστε πολλά χρόνια ακόμα πίσω σε αυτά τα θέματα. Αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα είναι στο ρεγουλατόρο της πίεσης επάνω στην αντλία βρίσκεται. Αναγκαστικά δεν μπορείς να κάνεις κάτι παρά να περιμένεις να σου το φτιάξουν που χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω αμφιβάλω αν θα σου το φτιάξουν χωρίς να χαλάσει ξανά.
    Η βλαβη απο οτι μου ειπε ο τραχανας απο την εταιρεια ειναι στο πιστολι τωρα το τι και πως δεν το γνωριζω
    Δεν ξερω αν βιαστηκα να το στειλω αλλα σε περιπτωση που το παρω και παθει ξανα βλαβη το πολυ πολυ να παρω karher (πιαστηκα βλακας γιατι στην karher ειχα και εκπτωση λογω επαγγελματος)
    Θα μου πεις θα πεταξεις ετσι 170 ¤
    ετσι κι αλλιως με το πανω κατω στην Αθηνα αχρηστο θα μου ειναι..

  9. #7
    Εγγραφή
    07-07-12
    Μηνύματα
    105
    Thanked
    288
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου επισκευασουν απο καινουριο μηχανημα? Εγγυηση δεν εχει? Επιστροφη και ζητα αλλο.
    Αχ φιλε μου αν μπορουσες να ακουσεις την συνομιλια με τον προισταμενο ειμαι σιγουρος οτι θα τον παταγες
    ΜΟΝΟ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ετσι μου ειπε
    οταν δε του ειπα οτι με αντιμετωπιζει λες και ειμαι 5χρονο εμμεσως συμφωνησε οτι εχω βλαψιμο που ζηταω καινουργιο
    απλα δεν ξερω τι με καλυπτει σε αυτες τις αγορες οταν βγαινει ελατωματικο ενα προιον

  10. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgos1965 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχ φιλε μου αν μπορουσες να ακουσεις την συνομιλια με τον προισταμενο ειμαι σιγουρος οτι θα τον παταγες
    ΜΟΝΟ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ετσι μου ειπε
    οταν δε του ειπα οτι με αντιμετωπιζει λες και ειμαι 5χρονο εμμεσως συμφωνησε οτι εχω βλαψιμο που ζηταω καινουργιο
    απλα δεν ξερω τι με καλυπτει σε αυτες τις αγορες οταν βγαινει ελατωματικο ενα προιον
    Η εγγυηση τι λεει? Αλλαγη ή επισκευη?
    Μιλα με τα κεντρικα, υστερα πηγαινε στο μαγαζι και πες τους περι ΙΝΚΑ και καταγγελιας.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Ptboul (10-09-14), tokiko (09-09-14), Vassilis ///M (10-09-14)

  12. #9
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έτσι ακριβώς, στείλε και ένα mail στη Γερμανία και ότι γίνει. Πιστεύω θα σε βοηθήσουν.

  13. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καταγγελία στην Ένωση καταναλωτών και στο υπουργείο εμπορίου .
    Η βάλε ενα δικηγόρο γνωστό αν έχεις να τον πάρει τηλέφωνο .
    Αυτός ξέρει τι θα του πει
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  14. The Following User Says Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    aristent (09-09-14)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP