Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 25

Θέμα: Tης "ροδέλας" το γλύτωμα !!!

  1. #1
    Εγγραφή
    28-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Cool Tης "ροδέλας" το γλύτωμα !!!

    Ελάτε τώρα ,πείτε μου ,όλοι κάτι πονηρό βάλατε στο μυαλό σας


    Η ιστορία έχει ώς εξής.Τώρα τελευταία,ένιωθα όταν έστριβα να γλυστράει λίγο η μούρη,προφανώς ήθελα καινούρια μπροστινα λάστιχα ,λόγο υπερβολικής δουλειάς τον μήνα που πέρασε,το άφησα για Σεπτέμβρη.Όπως και έκανα,τα παρήγγειλα την Τρίτη την Παρασκευή το απόγευμα τα φορούσα.
    Σαββάτο πρωί το δίνω το αμάξι και κάνει περίπου 50χλμ. Το απόγευμα το μαζέυω απ τον δρόμο που ήταν και το πάω στο γκαράζ ώπου έλαβε και τις περιποιήσης μου.Το ήθελα έτοιμο για κυριακή πρωί να πάω Σαλονίκη σε βαφτήσια κολλήτου μου.....έγω το ήθελα κάποιος αλλός mpoustis δέν ήθελε όμως....
    Παρά τον παλιόκαιρο είχα διάθεση και πήγα με το πουκάμισακι μου φορεμένο να το πάρω να φύγω,έχω πάρει και το Freddo σε φελιζόλ ποτήρι ,έχω φορτώσει κανα δυό καινούρια τραγούδια στο usb,κάμερες,τρίποδες ταπανταόλα να πάω να δώ τον poutsara το πιτσιρίκο ,του φίλου μου τον Γιό,να βαφτίζεται
    Μπαίνω μέσα βάζω μπρός....τα παράθυρα του σπιτιού συντονίζονται για μιά στιγμή ,μέχρι να πέσει το ρελάντι,το usb φόρτωσε και βάζω με αγωνία να ακούσω το money των pink floyd,εγνατία με καινούρια μπροστινα!!!!άλλη φάση!!!!



    άμ δέ....τακ τακ τακ τακ ,κάτι ακούγεται απο μπροστά αριστερά,το αφήνω να με πάρει η κατηφόρα πίσω,ανοίγω την πόρτα σκύβω και μου εμφανίζεται το κεφάλι μιάς βίδας ΝΑ με το συμπάθειο
    'Οπισθεν,γκαράζ,καντήλια,με τακόμιση στο caddy βουρ για σαλό,
    δέν πτοούμαστε.Δέν περνάν καμιά 15αρια χλμ. η βρόχα έπεφτε right throw,σε μια δεξιά με τις μπάντες το caddy,έλα mouni στον τόπο σου λέω,πέρνω τηλέφωνο τον φίλο να ρίξω άκυρο,δέν απαντάει....σκάσε και οδήγα λεώ θα πάς με το caddy ,σταματάω βάζω και πετρέλαιο και όλα καλά μέσα στην παλαιοκώμη,έχω κόψει στα 60χλμ.και βλέπω στην σειρά απο τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα μόλις να κλείνει η πόρτα του οδηγου απο το ένα,πλησιάζω,δέν ανάβει κανένα φλάς,δέν ανάβει κανένα stop και ξαφνικά στα 20μέτρα μου πετάγεται με πρόθεση αναστροφής απο δεξιά μου 70χρόνος
    ασπρομάλης με VW Bora κάτω είναι βρεγμένα,abs δέν έχω με αποτέλεσμα μπλοκάρισμα τροχών,με στριμμένο τιμόνι,την κόρνα πατημένη τα μάτια πεταγμένα στο παρμπιζ,το caddy στα τέσσερα να κάνει skid και γώ να βλέπω την δεξιά μου γωνία να σκάει στα πλευρά του μπάρμπουιτς μαζι με την πόρτα του μπόρα και να'χουμε κλάμματα.έχω να τρομάξω τόσο απο την μετωπική με κοπάδι κατσίκες με το fazer....πραγματικά 5μετρα πρίν,το αίσθημα αυτοσυντήρησης υπερίσχυσε και άφησα το κωλοφρένο απο το πόδι μου ,απελευθερώθηκε το αμάξι ,μπορεσα να στρίψω και (ω τι τύχη)αφού τα έχασε και σταμάτησε μέσα στην μέση του δρόμου ο μπαρμπας,τό σωσα και τον "προσπέρασα" απο αριστερά στην ουσιά σταματόντας 10 μέτρα αργότερα.


    Τώρα θα μου πείτε τί σχέση έχουν όλα αυτά με την ροδέλα και βασικά που είναι η ροδέλα οέο ?????


















    .

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  2. The Following 12 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    alexm (08-09-14), Alex_ (08-09-14), bakalos (09-09-14), BILL007 (08-09-14), dark knight (08-09-14), doctore (08-09-14), imolarot (09-09-14), isou (08-09-14), nikos1400 (09-09-14), Panos 316T (08-09-14), Ptboul (08-09-14), Vasilis M3 (08-09-14)

  3. #2
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.056
    Thanked
    8113
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    σπάστα και ξαναρίχτα να μπούμε στο νόημα!
    τούρμπο και πράσινα άλογα

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Panos 316T For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (08-09-14), nikos1400 (09-09-14), Ptboul (08-09-14)

  5. #3
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    .................




  6. The Following 4 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (08-09-14), BILL007 (08-09-14), nikos valvetronic (08-09-14), Vasilis M3 (08-09-14)

  7. #4
    Εγγραφή
    28-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πάω που λέτε σήμερα το πρωί στο βενζινάδικο,που ήταν ανοιχτό και χτές αλλά έλειπε ο Σάκης και λείπει πάλι ο Σάκης,πότε θα ρθεί,ρωτάω? 10.30 πιάνει δουλειά,μπάλωμα απο μέσα μπορεί να μου κάνει ρωτάω?μπορεί μου απαντάνε και πάω να βγάλω το ζαντολάστιχο απο το αμάξι ,να μήν το περπάτησω και το τραυματίσω.










    Φτάνω στο βουλκανιζατέρ και αφού πλέον είμαι σε ασφαλές μέρος κάνω να ξεβιδώσω το βίδα που είχε καρφωθεί στο ολοκαίνουριο λάστιχο μου...κλάψ...μια δυο τρεις μου μένει η βίδα στο χέρι ,φούιτ όμως δέν έχουμε !!!!!!










    Μ'έσωσε η ροδέλα που δέν άφηνε την βίδα να μπεί κι άλλο και γλύτωσα το λάστιχο άλλα έπαθα όλα τα χαζά χτές .....δέν ξέρω να χαρώ ή να θυμώσω....nevermind πέρασε και αυτό






    Άλεξη πρίν ήμουν με καφέ τώρα έσφιξα και ένα τσιπουράκι χωρίς γλυκάνισο,να με βοηθήσει στην χώνεψη

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  8. The Following 13 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    alexm (08-09-14), aristent (08-09-14), Bassakos (08-09-14), BILL007 (08-09-14), chrisgiapz3 (08-09-14), doctore (08-09-14), gant (09-09-14), isou (08-09-14), Leonidas_E39 (08-09-14), nikos1400 (09-09-14), Panos 316T (08-09-14), Ptboul (08-09-14), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ (08-09-14)

  9. #5
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάω που λέτε σήμερα το πρωί στο βενζινάδικο,που ήταν ανοιχτό και χτές αλλά έλειπε ο Σάκης και λείπει πάλι ο Σάκης,πότε θα ρθεί,ρωτάω? 10.30 πιάνει δουλειά,μπάλωμα απο μέσα μπορεί να μου κάνει ρωτάω?μπορεί μου απαντάνε και πάω να βγάλω το ζαντολάστιχο απο το αμάξι ,να μήν το περπάτησω και το τραυματίσω.










    Φτάνω στο βουλκανιζατέρ και αφού πλέον είμαι σε ασφαλές μέρος κάνω να ξεβιδώσω το βίδα που είχε καρφωθεί στο ολοκαίνουριο λάστιχο μου...κλάψ...μια δυο τρεις μου μένει η βίδα στο χέρι ,φούιτ όμως δέν έχουμε !!!!!!










    Μ'έσωσε η ροδέλα που δέν άφηνε την βίδα να μπεί κι άλλο και γλύτωσα το λάστιχο άλλα έπαθα όλα τα χαζά χτές .....δέν ξέρω να χαρώ ή να θυμώσω....nevermind πέρασε και αυτό






    Άλεξη πρίν ήμουν με καφέ τώρα έσφιξα και ένα τσιπουράκι χωρίς γλυκάνισο,να με βοηθήσει στην χώνεψη
    Έτσι ρε... Μπιλ να περνάς καλά, πιες και ένα φίλε στην υγεία μας!!!
    Όσο για το λάστιχο, μέτρα το μάκρος της βίδας και καλού-κακού κανε ένα στέκ στο λάστιχα απο μέσα.
    Καινούργια ελαστικά με τις γραμμές ακόμα, κρίμα είναι...

  10. The Following 3 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    aristent (08-09-14), Bazil Van Sinner (08-09-14), BILL007 (08-09-14)

  11. #6
    Εγγραφή
    28-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η βίδα είχε μεγάλο κεφάλι ,αλλα ήταν κοντή
    Toυ έβαλα παραπανίσια πίεση ,έριξα και νερό και σάπουνι,έκανα και 40χλμ. όλα καλά,σαν να μήν έγινε,αφού δέν έκανε τρύπα έπιασε σε σχισμή του τακουνιού!









    Εν τω μεταξύ μετα απο αρκετό καιρό ένιωσα το turn in του αυτοκινήτου,can't wait να βγώ στην Εγνατία!!!!

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    doctore (08-09-14), nikos1400 (09-09-14), Ptboul (08-09-14)

  13. #7
    Εγγραφή
    10-09-12
    Μηνύματα
    932
    Thanked
    1703
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    1) Είσαι τυχερός μεσ΄στην ατυχία σου, γιατί εγώ με τα τωρινά γαμολάστιχα έχω πατήσει ο,τι βίδα υπάρχει και δεν υπάρχει, καμία όμως με ροδέλα!!
    2) Κλαίω ακόμα με το φούιτ, χρόνια είχα να το ακούσω, αναρωτιέμαι αν κατάλαβαν τι είναι, όσοι δεν είναι απο Β. Ελλάδα

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Koyotte For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (08-09-14), Ptboul (09-09-14)

  15. #8
    Εγγραφή
    28-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Koyotte Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Είσαι τυχερός μεσ΄στην ατυχία σου, γιατί εγώ με τα τωρινά γαμολάστιχα έχω πατήσει ο,τι βίδα υπάρχει και δεν υπάρχει, καμία όμως με ροδέλα!!
    2) Κλαίω ακόμα με το φούιτ, χρόνια είχα να το ακούσω, αναρωτιέμαι αν κατάλαβαν τι είναι, όσοι δεν είναι απο Β. Ελλάδα

    1)Μα με ροδέλα ???????,μιλάμε για μία στα 14εκατομμυρια βίδες πρέπει να είναι έτσι, πάει το τζόκερ,έφαγα την τύχη μου στην βίδα


    2)Καλα ρε φίλε πΛάκα μΕ κάνεις τώρα έ??Φούιτ σε λέω,φούιτ

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    doctore (08-09-14), Ptboul (09-09-14)

  17. #9
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ....δεν πιστευω να την πεταξες τη βιδα!!!!

    ..... ψαξε το Caddy.....απο εκει ειναι!!!...ηθελε βολτα και αυτο!!!







    αντε τυχερακια,(στατιστικα) στα επομενα 4 χρονια δεν θα σε πιασει λαστιχο!!!

  18. The Following 3 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (08-09-14), BILL007 (08-09-14), doctore (08-09-14)

  19. #10
    Εγγραφή
    28-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....δεν πιστευω να την πεταξες τη βιδα!!!!

    ..... ψαξε το Caddy.....απο εκει ειναι!!!...ηθελε βολτα και αυτο!!!







    αντε τυχερακια,(στατιστικα) στα επομενα 4 χρονια δεν θα σε πιασει λαστιχο!!!

    Την πέταξα ακαριαία ρε γμτ,απέναντι σ'ενα χωράφι,μετά το σκέφτηκα άλλα φρικάρησα τόσο που δέν μπόρεσε να σκεφτεί μόνο να αντιδράσει!!!!

    Το κάντυ,να κοιτάξει να μήν κάνει κανα τσίκ γιατί παραλίγο θα γινόταν ένα σώμα μια ψυχή με το μπόρα και και θα έπερνε και παράσημο ..... άσε Άρη,το πιο άσχημο συναίσθημα πάνω στην οδήγηση είναι αυτό,να θές να κάνεις και να μην κάνει το εργαλείο....υδρολισθηση με τέρμα φρένο και στριμμένο τιμόνι!

    Πάλι καλά που στροφάρησα στο τέλος και ξεμπλόκαρα τους τροχούς!

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    aristent (08-09-14), Koyotte (08-09-14), sheriff (08-09-14)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP