Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 25

Θέμα: Tης "ροδέλας" το γλύτωμα !!!

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Cool Tης "ροδέλας" το γλύτωμα !!!

    Ελάτε τώρα ,πείτε μου ,όλοι κάτι πονηρό βάλατε στο μυαλό σας


    Η ιστορία έχει ώς εξής.Τώρα τελευταία,ένιωθα όταν έστριβα να γλυστράει λίγο η μούρη,προφανώς ήθελα καινούρια μπροστινα λάστιχα ,λόγο υπερβολικής δουλειάς τον μήνα που πέρασε,το άφησα για Σεπτέμβρη.Όπως και έκανα,τα παρήγγειλα την Τρίτη την Παρασκευή το απόγευμα τα φορούσα.
    Σαββάτο πρωί το δίνω το αμάξι και κάνει περίπου 50χλμ. Το απόγευμα το μαζέυω απ τον δρόμο που ήταν και το πάω στο γκαράζ ώπου έλαβε και τις περιποιήσης μου.Το ήθελα έτοιμο για κυριακή πρωί να πάω Σαλονίκη σε βαφτήσια κολλήτου μου.....έγω το ήθελα κάποιος αλλός mpoustis δέν ήθελε όμως....
    Παρά τον παλιόκαιρο είχα διάθεση και πήγα με το πουκάμισακι μου φορεμένο να το πάρω να φύγω,έχω πάρει και το Freddo σε φελιζόλ ποτήρι ,έχω φορτώσει κανα δυό καινούρια τραγούδια στο usb,κάμερες,τρίποδες ταπανταόλα να πάω να δώ τον poutsara το πιτσιρίκο ,του φίλου μου τον Γιό,να βαφτίζεται
    Μπαίνω μέσα βάζω μπρός....τα παράθυρα του σπιτιού συντονίζονται για μιά στιγμή ,μέχρι να πέσει το ρελάντι,το usb φόρτωσε και βάζω με αγωνία να ακούσω το money των pink floyd,εγνατία με καινούρια μπροστινα!!!!άλλη φάση!!!!



    άμ δέ....τακ τακ τακ τακ ,κάτι ακούγεται απο μπροστά αριστερά,το αφήνω να με πάρει η κατηφόρα πίσω,ανοίγω την πόρτα σκύβω και μου εμφανίζεται το κεφάλι μιάς βίδας ΝΑ με το συμπάθειο
    'Οπισθεν,γκαράζ,καντήλια,με τακόμιση στο caddy βουρ για σαλό,
    δέν πτοούμαστε.Δέν περνάν καμιά 15αρια χλμ. η βρόχα έπεφτε right throw,σε μια δεξιά με τις μπάντες το caddy,έλα mouni στον τόπο σου λέω,πέρνω τηλέφωνο τον φίλο να ρίξω άκυρο,δέν απαντάει....σκάσε και οδήγα λεώ θα πάς με το caddy ,σταματάω βάζω και πετρέλαιο και όλα καλά μέσα στην παλαιοκώμη,έχω κόψει στα 60χλμ.και βλέπω στην σειρά απο τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα μόλις να κλείνει η πόρτα του οδηγου απο το ένα,πλησιάζω,δέν ανάβει κανένα φλάς,δέν ανάβει κανένα stop και ξαφνικά στα 20μέτρα μου πετάγεται με πρόθεση αναστροφής απο δεξιά μου 70χρόνος
    ασπρομάλης με VW Bora κάτω είναι βρεγμένα,abs δέν έχω με αποτέλεσμα μπλοκάρισμα τροχών,με στριμμένο τιμόνι,την κόρνα πατημένη τα μάτια πεταγμένα στο παρμπιζ,το caddy στα τέσσερα να κάνει skid και γώ να βλέπω την δεξιά μου γωνία να σκάει στα πλευρά του μπάρμπουιτς μαζι με την πόρτα του μπόρα και να'χουμε κλάμματα.έχω να τρομάξω τόσο απο την μετωπική με κοπάδι κατσίκες με το fazer....πραγματικά 5μετρα πρίν,το αίσθημα αυτοσυντήρησης υπερίσχυσε και άφησα το κωλοφρένο απο το πόδι μου ,απελευθερώθηκε το αμάξι ,μπορεσα να στρίψω και (ω τι τύχη)αφού τα έχασε και σταμάτησε μέσα στην μέση του δρόμου ο μπαρμπας,τό σωσα και τον "προσπέρασα" απο αριστερά στην ουσιά σταματόντας 10 μέτρα αργότερα.


    Τώρα θα μου πείτε τί σχέση έχουν όλα αυτά με την ροδέλα και βασικά που είναι η ροδέλα οέο ?????


















    .

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  2. The Following 12 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    alexm (08-09-14), Alex_ (08-09-14), bakalos (09-09-14), BILL007 (08-09-14), dark knight (08-09-14), doctore (08-09-14), imolarot (09-09-14), isou (08-09-14), nikos1400 (08-09-14), Panos 316T (08-09-14), Ptboul (08-09-14), Vasilis M3 (08-09-14)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP