Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 23

Θέμα: Ε39 540 COMPRESSOR by ESS

  1. #1
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ε39 540 COMPRESSOR by ESS

    Το παρων thread αφιερωνεται σε μια " ψυχή " που κακώς με εκρινε , οπως με εκρινε το πρωι που δεν ενημερωθηκε αμεσα για τα νεα μου.
    ΦΙΛΕ .... Για σένα εν τάχυ το παρακάτω thread αρχικα και για οποιον αγαπα τις μετατροπές ....

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Οπως αρκετοί εδω μεσα που με ξερουν , εχω μια τρελα με τ'αμαξια μου , που απ' όσο βλεπω και με κανει να μην ανυσηχω πολύ , την εχουν αρκετοι εδω μεσα . Αφου λοιπον εχω φτιαξει ενα καημένο BAURακι μεχρι εκεί που δεν παίρνει αλλο ατμοσφαιρικό , αποφασισα να φτιαξω ενα Ζ3 με μοτερ απο Ε39 540 και να του κοτσαρω επανω και εναν ESS κομπρεσσορα . Τεσπα για να μην μακρυγωρω , το project του Ζ3 ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ οταν ηρθαμε σε επαφη με ανθρωπους της Hartge που ειναι η μονη εταιρια που εχει πραξει κατι τετοιο. Η ακυρωση ηρθε οταν οι ανθρωποι μας μιλησαν για αλλαγη ολοκληρου του πατώματος του Ζ3 με κατι μασιφ σε ατσαλι ή ακομα κατι πιο ανθεκτικο και οταν μας εξηγησαν πως απλα φτιαχνουμε ενα αυτοκινητο ΜΟΝΟ για ευθειες και αυτο ψιλοδυσκολα . Τεσπα.... Το 540 το ειχα αγορασει και δεν ελεγε πλεον να μεινει στην παντα να το τρωει το μαραζι μονο του το καημένο ... Ετσι λοιπον παρθηκε η αποφαση να αγοραστει ενα Ε39 και να πεσουν επανω ολα τα πραγματα συν τον ESS που ειχε ηδη δρομολογηθει ....

    Μετα απο καμποσα προβληματα που ζητουσαν επίλυση ,μια καραβιά πραγματα που εχουν αγοραστει ωστε απο το ΝΕΟ μου Ε39 να μην λειπει το παραμικρο απο τον καταλογο ΟΛΩΝ των extra που εβαζε η BMW και ενα διαστημα που σταματησαμε το project μας για τεχνικους λόγους , χθες 21/4/2010 ηρθε η στιγμη που το μοτερ πηρε μπροστα και ο κομπρεσσορας εκανε τις πρωτες του σβουρες και ρουφηγματα .

    Πλέον μπηκαμε στην τελικη ευθεια αφου φτασαμε σε αυτο το σημειο ....

    ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΕΜΕ .


    https://www.youtube.com/watch?v=9fcd5cTBzDo

    Παρακαλώ πολύ , επειδη εχω φαει σχεδον ολα τα club/ forums με BMW και γενικα αυτοκινησης να βρω αλλο ενα ιδιο αυτοκινητο στην Ελλαδα και δεν τα εχω καταφερει , αν καποιος γνωριζει κατι ας με ενημερωσει απλα για ανταλαγη αποψεων ....

    Ευχαριστω

    Κωστας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E39COMP : 22-04-10 στις 20:31
    Μνημόσυνο με ΞΕΝΑ κόλυβα ....

  2. The Following 4 Users Say Thank You to E39COMP For This Useful Post:

    BILL007 (23-04-10), NickE60 (23-04-10), Stefanos_Cool (23-04-10), Vasilis (23-04-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    κωστα μου....εζησα λιγη απο την αγωνια κ την χαρα σου τοτε που εφτιαχνα το δικο μου....
    (σε ευχαριστω κ για την σειρα σου που στην πηρα)!!

    ευχομαι οτι καλυτερο σε σενα κ στο καμαρι σου....ειμαι σιγουρος οτι ειναι μοναδικο,μιας κ η επιμονη σου για το τελειο θα σε ανταμειψει....

    καλους κ γρηγορους δρομους να χεις...θα χαρω πολυ να το δω ετοιμο κ ετοιμοπολεμο κ απο κοντα...!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  4. #3
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπράβο φίλε για το μεράκι που έδειξες για την ολοκλήρωση του όλου project, που πραγματικά θα μεταμορφώσει την Ε39.
    Εύχομαι το τελικό αποτέλεσμα να σε ανταμείψει...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  5. #4
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να'στε καλα αδελφια για τα καλα σας λόγια .

    Bill συντομα , πολύ συντομα φιλε θα ειναι ετοιμο .... Συμμαζευονται λιγο ο αχταρμας που λεγεται καλωδια μεσα εκει οπως ειδες , Navi μπαινουν πλεον μες την βδομαδα , αντε και την επομενη μαζι , καθισματα προγραμματισμοι ταχυμετρου και κατι αλλα ψιλα και βγηκε στον δρόμο .
    Να εισαι σιγουρος πως θα τα πουμε ΣΙΓΟΥΡΑ , μολις περπατησει , και απο κοντα . Ειναι αλλωστε και ο βασικος λόγος που δεν εμφανιζομαι .... Μου την σπαει να ακολουθω με Cherokee ... χαχαχαχαχα
    Μνημόσυνο με ΞΕΝΑ κόλυβα ....

  6. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, μπράβο για το μεράκι σου να φτιάξεις αυτό το θηρίο!

  7. #6
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τουμπανο λεμε

  8. #7
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ω ρε φίλε τι γίνεται εκεί μέσα στο σαλόνι σου ? Ο Κατρίνα πέρασε?

    Κουράγιο, τώρα που έχεις μπει στη τελική ευθεία επιτέλους θα το χαρείς!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Monsta : 22-04-10 στις 21:08

  9. #8
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολύ ταλαιπωρία αλλά το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει και είμαι σίγουρος. Καλές βόλτες με ασφάλεια και να είσαι γερός να το χαίρεσαι.

    Μια ερώτηση: γιατί υπάρχει μια μικρή αρηθμία όταν αφήνεις το γκάζι στο ρελαντι? Σαν να τρεμοπαίζουν οι στροφές λίγο. Μήπως επειδή έχετε το MAF έτσι και κρέμεται και ρουφάει πολύ αέρα? Επίσης, λογικά σκάστρα περιλαμβάνει μέσα στο κιτ και έχετε χρησιμοποιήσει αυτή και όχι κάποια άλλη aftermarket ανοιχτού τύπου.

  10. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    φοβηθηκα και μονο που το ειδα.......
    καλοπατητο!



  11. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτα ειναι ...!!!
    Αντε με το καλο να το χαρεις ..γιατι θα το χαρεις πιστεψεμε !!!
    Ελπιζω να μη σε τρομαξει γιατι ειναι ΤΕΡΑΣ !!!
    ΥΓ.Καλυτερα που δεν εκανες αυτο το project με Ζ3 γιατι θα ηταν ενα ΧαροΤερας !!!!
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP